FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 11 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 11 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma między pasywnym mercato i odwlekanym powrotem do gry

autor: odys; 14.01.2022 ; 18:15;

(ParmaLive.com - Giuseppe Emanuele Frisone) - Paląca potrzeba interwencji na rynku transferowym, w celu zapewnienia Beppe Iachiniemu odpowiednich wykonawców do jego taktyki, była sprawą oczywistą i nie podlegającą żadnej dyskusji.

Lekko licząc szkoleniowiec Crociatich, potrzebowałby co najmniej trzech, a realistycznie rzecz ujmując czterech lub pięciu, nowych graczy, tak aby jego pomysł na grę mógł zostać w pełni wprowadzony i funkcjonował w należyty sposób. Póki co sytuacja na mercato Parmy jest dziwnie spokojna, zaś jedyne co Iachini może teraz zrobić, to skupić się na pracy z dostępnymi zawodnikami, w oczekiwaniu na nowe wzmocnienia.

Czekaja również kibice, którzy spodziewali się, że Parma od pierwszego dnia stycznia ruszy z transferową ofensywą i w kilka godzin po otwarciu rynku, zamknie parę operacji wychodzących, jak i szybko pozbędzie się zbędnych graczy, zalegających w kadrze. Już teraz możemy powiedzieć, iż były to oczekiwania nad wyraz optymistyczne, zaś styczniowe mercato po raz kolejny pokazuje, iż robienie zimowych interesów wcale nie jest sprawą prostą. Transferowanie piłkarzy na początku roku, jest trudne, a czasami jedynym efektem bywa zmiana podejścia i zamiast zmieniać wszystko nie zmienia się praktycznie nic. Z nieco podobną sytuacją mieliśmy zresztą do czynienia w zeszłym roku, kiedy to wielkie plany Crociatich względem rynku, ostatecznie nie przyniosły większych zmian czy to kadrowych, czy to jakościowych. Taka bywa już specyfika tego okienka i chcąc nie chcąc trzeba to zaakceptować.

Mimo wszystko, w przypadku Parmy coś jednak zostało wykonane. Przybył Filippo Costa, który wraz z wcześniej pozyskanym Andreą Rispolim powinien zamknąć palący temat obsady wahadeł. Do tego na wypożyczenia zostali odesłani młodzi piłkarze jak Daniele Iacoponi czy Maxime Busi, w ślad za którymi wkrótce powinno podążyć też inni gracze jak chociażby Daan Dierckx czy Vasilis Zagaritis. Do tego w linii pomocy niemal gotowy wydaje się transfer Francesco Cassaty, w przypadku którego czekamy w praktycznie tylko na oficjalne potwierdzenie, zaś w ataku coraz częściej mówi się o Leonardo Mancuso. Jednak w tym konkretnym przypadku, sytuacja jest bardzo skomplikowana i ciężko jest przewidzieć bieg wydarzeń. Pożyjemy zobaczymy.

W całym tym chaosie nazwisk i hipotez, które codziennie bombardują nas z mercato, paradoksalnie coraz bardziej oddala się perspektywa gry w piłkę, a to z uwagi na rosnące zagrożenie Covid-19. Sobotni mecz z Crotone, w które koronawirus bardzo mocno uderzył, stoi pod wielkim znakiem zapytania, i na ten moment wszystko wskazuje na to, że ostatecznie nie dojdzie do skutku. Sytuacja nie jest więc komfortowa, jednak w przypadku Parmy możemy mówić o pewnego rodzaju szczęściu w nieszczęściu. Po pierwsze w ekipie Crociatich nie ma już żadnych pozytywnych przypadków Covid-19. Po drugie Iachini nie jako zyskał dodatkowy czas na pracę i jeszcze lepsze poznanie zespołu, co w przypadku, trenera który wszedł do Parmy z marszu, ma kolosalne znaczenie.

Równocześnie jednak, możemy też mówić o pewnego rodzaju zniecierpliwieniu, gdyż kibice bardzo chcieliby w końcu zobaczyć efekty pracy Iachiniego, na boisku. Dłuższa przerwa może mieć też negatywny wpływ na samych zawodników, którzy za jej sprawą wybijani są z rytmu meczowego, a to w szerszej perspektywie może stanowić spory kłopot.

Zabrzmi to banalnie, ale w piłce, o wszystkim zawsze i tak decyduje boisko. To ono służy wydawaniu ostatecznych osądów i tworzeniu opinii. Dlatego też perspektywa kolejnego weekendu bez gry Crociatich, w połączeniu z pasywną postawą na mercato, jest obecnie tak bardzo frustrująca.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.