FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 16 wtorek, 25 września 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 2
Cagliari0
Stadio Ennio Tardini; 22.09.2018; 15:00

Następny mecz

Serie A
Napoli-
Parma -
Stadio San Paolo; 26.09.2018; 21:00

Video

Parma 2:0 Cagliari: Skrót

Cytat tygodnia

"Kontrataki? Przywiązujemy do tego aspektu wielką wagę i sporo pracujemy nad nim na treningach, jesteśmy świadomi tego, że w wielu meczach dobrze wyprowadzane kontry mogą być dla nas bezcenne." - Robertp D'Aversa

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4482 dni.
Napisaliśmy 9953 newsów

Mamy 269 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 16 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Parma korzysta na zmianie stylu gry Calaio

autor: odys; 14.11.2017 ; 12:02;

W trakcie ostatniego spotkania z Cittadellą mogliśmy zaobserwować wiele pozytywnych sygnałów płynących ze sposobu i stylu gry zawodników Parmy.

Od czasu słabego startu rozgrywek, drużyna D'Aversy wyraźnie dojrzała, znalazła wewnętrzną równowagę i ciągłość, a pomiędzy poszczególnymi zawodnikami w końcu widać chemię. Od 4-5 spotkań Parma gra praktycznie tym samym składem (w przybliżeniu) co również ma spory wpływ na poprawę jakości samej gry.

W meczu z Cittadellą mogliśmy oglądać również zupełnie inne oblicze ofensywnego trójzębu Parmy, które w dużej mierze przyczyniło się do uzyskania cennych 3 punktów, na tym bardzo trudnym terenie, gdzie niewiele zespołów potrafi sobie radzić. O ile do wielkiej formy Roberto Insinge, który w ostatnim czasie jest najjaśniejszą postacią Gialloblu, mogliśmy się już przyzwyczaić, o tyle dość sporym zaskoczeniem był sposób gry Emanuele Calaio.

Uważni obserwatorzy mogli, podczas niedzielnego spotkania, zaobserwować większą tendencję L'Arciere do gry bliżej pola karnego przeciwników. Calaio rzadziej, niż nas do tego przyzwyczaił, cofał się po piłkę w okolice środka boiska i brał czynny udział w rozegraniu akcji, o wiele częściej wspomagał on w wysiłkach skrzydłowych, w związku z czym czy to Insigne, czy Baraye czy Di Gaudio mieli więcej wariantów na rozwiązanie ataku co automatycznie przekładało się na ilość bramkowych sytuacji. Częstsza obecność Calaio w obrębie "16" Cittadelli przełożyła się także naturalnie na zdobyty przez niego dublet.

Wprawdzie proces powolnej przemiany sposobu gry Calaio obserwować można było już w poprzednich spotkaniach, jednak dopiero w meczu z Cittadellą przyniosło to tak wymierne korzyści. Patrząc szerzej, z perspektywy całego zespołu, przesunięcie L'Arciere bliżej pola karnego rywali jest wynikiem tego, iż w ostatnich meczach Parma stara się angażować w ataku większą liczbą graczy, czemu sprzyja chociażby obecność w składzie takich piłkarzy jak Mazzocchi, który mimo tego iż występuje na obronie ma niezwykły ciąg na bramkę i wspiera praktycznie każdą ofensywną akcję.

Zobacz także

Komentarze

krz 15 listopada 2017; 10:44
No akurat w tym meczu o Mazzocchim bym nie powiedział że miał ciąg na bramkę,bo był najsłabszy na boisku.Miejmy nadzieje,że jest tego świadomy i była to tylko jednorazowa obniżka formy.
odys 15 listopada 2017; 10:54
właśnie akurat ciąg na bramkę miał, był też bliski zdobycia gola dobijając po nieudanej próbie sam na sam Insigne, jak zwykle często też podłączał się do akcji. Jego słabość wynikała raczej z wielu nie dokładności, dużo prostych strat, złe decyzje co wcześniej mu się raczej nie zdarzało. Myślę że to był raczej wypadek przy pracy, należy brać też pod uwagę, że jest to wciąż młody gracz dla którego jest to pierwszy sezon w Serie B.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.