Osób przebywających na stronie: 23 środa, 20 października 2021

Stadio Ennio Tardini; 17.10.2021; 16:15

Reggina-
Stadio Granillo; 24.10.2021; 16:15

Parma 1:1 Pisa: Skrót

"Gwizdy? Kibice byli rozczarowani i rozumiem ich rozgoryczenie. Tego typu mecze, zwłaszcza u siebie musimy po prostu wygrywać." - Juan Brunetta

Czyli ma już 5603 dni.
Napisaliśmy 16751 newsów

Mamy 284 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 23 gości.

Parma 1:1 Pisa: Stracone 2 punkty Crociatich

autor: odys; 26.09.2021 ; 19:28;

Parma, w strugach deszcu, remisuje na Tardini, z Pisą 1:1. Crociati przerywaja tym samym serię porażek i jako pierwsi w sezonie urywają punkty liderowi, jednak mimo wszystko moga odczuwać niedosyt.

Od samego początku pomysł na grę Pisy był jasny i oczywisty. W poczynaniach lidera tabeli próżno było szukać finezji i wymyślnej taktyki, zaś praktycznie cała ofensywa sprowadzała się na zagraniu długiej piłki w pole karne Crociatich. Co jednak najgorsze, Parma która wzorem ostatnich spotkań, fatalnie weszła w spotkania, przez pierwsze minuty dawała się na to łatwo nabierać. W 7 minucie po jednej z wrzutek z bocznego sektora, Gucheri, doszedł do uderzenia głowa na 7 metrze jednak posłał piłkę nad poprzeczką. Nie minęła nawet minuta, a goście mieli jeszcze lepszą sytuację. Tym razem, po długim zagraniu z połowy boiska w polu karnym najwyżej wyskoczył Sibili, jednak Buffon błysnął kapitalną paradę i uratował Crociatich przed stratą gola. Podopieczni Mareski odpowiedzieli w 10 minucie, kiedy to Schiattarella, dobrym prostopadłym zagraniem uruchomił Jurica, a ten z ostrego kąta uderzył obok słupka. W 12 minucie, Parma pokazał iż kompletnie nie potrafi wyciągać wniosków z poprzednich zdarzeń w jej "16". Brindelli nie atakowany przez nikogo na prawym skrzydle, spokojnie dośrodkował w pole karne, futbolówka przeszła Valentiego i trafiła do niekrytego Lukki, który z najbliższej odległości, głową wpakował ja do siatki. Gol jak to zwykle bywa podziałał na Parmą bardzo motywująco i mniej więcej od 15-17 minuty, Crociati wrzucili wyższy bieg i praktycznie nie schodzili z połowy rywali. W 24 minucie Parma była o krok od wyrównującego gola. Brunetta wrzucił piłkę w pole karne z rzutu rożnego, Vazquez doszedł do strzału głową, jego próbę zablokował bramkarz, piłka trafiła pod nogi Correi ten dośrodkował na głowę Valentiego, jednak jego strzął z samej linii wybił jeden z defensorów Pisy. W 34 minucie Parma popisała się ładną i szybką akcją. Vazquez podał do skrzydła do Correi, ten przed pole karne do Brunetty, który z pierwszej piłki poszukał uderzenia, jednak trafił wprost w bramkarza. Kilka chwil później próbę technicznego strzał z dystansu podjął Mihaila, jednak pomylił się dość znacznie. W 36 minucie doszło do nie lada kontrowersji, szarżujący w polu karnym Mihaila został w pełnym biegu popchnięty przez jednego z defensorów i upadł na ziemię. Powtórki dość jasno pokazały, iż było to zagranie kwalifikujące się na odgwizdanie "11", jednak ostatecznie sędzia podjął inną decyzję. Na zakończenie pierwszej częścci gry bliska podwyższenia na 2:0 był Pisa, jednak strzał Guchera, z blisko 30 metrów o centymetry minął słupek. Tym samym do przerwy goście schodzili prowadząc 1:0.

Mimo, iż deszcz nie przestawał padać, zaś murawa coraz bardziej nasiąkała wodą, to druga część gry, była jeszcze bardziej intensywnym widowiskiem. Ponownie bardzo sennie rozpoczęła ją Parma, która w 47 minucie mogła zapłacić za to najwyższą cenę. Lucca otrzymawszy dobre prostopadłe zagranie wszedł w pole karne i pokusił się o uderzenie, które jednak zatrzymało się na bocznej siatce. Odpowiedź Parmy była błyskawiczna i bardzo skuteczna. Schiattarella posłał górną piłkę w pole karne, dopadł do niej Mihaila, który bez przyjęcia podał wzdłuż bramki do wbiegającego Del Prato, który pewnie wpakował futbolówkę do siatki. Mało brakowało, a Parma krótko cieszyła by się z prowadzenia, bowiem w 57 minucie, Brindelli wykorzystał gapiostwo obrony, wpadł w "16" i z ostrego kąta próbował zaskoczyć Buffona, ten jednak świetnie interweniował. W odpowiedzi o włos od wyprowadzenia Parmy na prowadzenie był Tutino. Napastnik przejął piłkę przed pole karnym, wdał się w drybling z obrońcą i potężnie uderzył po długim słupku, myląc się dosłownie o centymetry. Kilka chwil później podobną próbę strzału, z nieco dalszej odległości, podjął Correia, niestety znowu zabrakło odrobiny precyzji. W 74 minucie Brunetta, kapitalnie uderzył piłkę z ponad 25 metrów, jednak zmierzające pod porzeczkę uderzenie, świetną interwencją zatrzymał golkiper Pisy. Jeszcze lepiej bramkarz gości zachował się w 85 minucie, kiedy to Parma miała na nodze piłkę meczową. Del Prato z prawej strony dośrodkował w pole karne, obrońcy Pisy zbyt krótko wybili piłkę, w okolice 11 metra, dopadł do niej Mihaila, który poszukał uderzenia po ziemi, jednak bramkarz fenomenalną paradą zatrzymał jego strzał. Do samego końca Parma próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak zabrakło jej na to czasu.

Patrząc na przebieg tego spotkania, można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Parma straciła w nim 2 punkty, a nie zyskała 1. Crociati, pod względem czysto piłkarskim, byli zdecydowanie lepszą stroną niż rywale, niestety na skutek własnych błędów oraz nieskuteczności, ostatecznie nie dali rady sięgnąć po pełną pulę.

Bramki: Del Prato 53 min.; Lucca 12 min.

Żółte kartki: Delprato (Pa), Vazquez (Pa), Nagy (Pi), Caracciolo (Pi), Marin (Pi).

PARMA (4-1-4-1): Buffon; Delprato, Valenti, Cobbaut, Coulibaly; Schiattarella (82' Sohm); Brunetta, Juric (20' Correia), Vazquez, Mihaila; Tutino (63' Inglese).

PISA (4-3-2-1): Nicolas; Leverbe, Hermannsson, Caracciolo, Birindelli (82' Mastinu); Toure (76' De Vitis), Nagy, Marin; Gucher (68' Marsura), Sibilli (dall'82' Piccinini); Lucca (dal 77' Masucci).