Osób przebywających na stronie: 31 czwartek, 9 kwietnia 2020

Serie A
Fiorentina-
Stadio Ennio Tardini; 11.04.2020; 15:00

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Trwająca przerwa wcale nie musi oznaczać utraty na jakości. Uważam że jeśli sezon będzie dokończony to wciąż może on stać na bardzo wysokim poziomie. Szczerze nie rozumiem ludzi, którzy narzekają na to, że rozgrywki zostały przerwane, jest brak szacunku wobec ludzi, którzy toczą obecnie walkę o coś zdecydowanie ważniejsze od futbolu." - Simone Iacoponi

Czyli ma już 5044 dni.
Napisaliśmy 13452 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 31 gości.

Parma 0:1 SPAL: Po co komu takie mecze?

autor: odys; 08.03.2020 ; 16:11;

SPAL to wciąż temat tabu dla Parmy. W zaległym spotkaniu 26 kolejki Serie A, Crociati przy pustych trybunach Stadio Tardini, ulegli ekipie z Ferrary 0:1.

Mówiąc absolutnie szczerze, nie ma co rozwodzić się na temat tego co działo się w tym spotkaniu, bowiem tak naprawdę nie powinno do niego dojść. Abstrahując od całej otoczki, chaosu organizacyjnego, cofania piłkarzy do szatni, przekładania godziny pierwszego gwizdka, to mecz ten nie miał po prostu nic wspólnego ze sportową rywalizacją. Zawodnicy obydwu zespołów od samego początku nie wykazywali wielkich chęci do gry, wyglądali jak ludzie przymuszeni do pracy i tak w istocie było. Na boisku od samego początku wiało nudą, w pierwszej połowie nie oglądaliśmy praktycznie żadnej ciekawej akcji. W drugiej odsłonie wcale nie było lepiej, aż do 69 minuty, kiedy to arbiter podjął bardzo kontrowersyjną decyzję o podyktowaniu rzutu karnego dla SPAL. Wprawdzie kontakt pomiędzy Alvesem i Petagną był oczywisty, jednak jak wyraźnie pokazały powtórki przed faulem Petagna zagrał piłkę ręką co powinno od razu anulować całą sytuację. Sędzia podjął jednak inną decyzję, do piłki podszedł sam Petagna i pewnie wykończył "11". Parma próbowała odpowiedzieć jednak jej próby były niemrawe i wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu.

Tak więc mówiąc w skrócie, Parma przegrała, jednak nie ma co traktować tego meczu poważnie i miarodajnie. Była to parodia gry w piłkę bardziej przypominająca sparing aniżeli mecz o stawkę czy punkty. Miejmy nadzieję, że podobny kabaret nie będzie, a liga pójdzie po rozum do głowy i podjemie jedyną słuszną decyzję o zawieszeniu rozgrywek, bo tego typu mecz nie mają sensu.

Bramki: Petagna 70 min.(k)

Żółte kartki: Brugman, Gagliolo (P); Felipe (S)

PARMA (4-3-3): Colombi; Darmian (88' Siligardi), Iacoponi, B. Alves, Gagliolo; Grassi, Brugman (73' Caprari), Kurtic; Kulusevski (82' Karamoh), Cornelius, Gervinho.

SPAL (4-3-3): Berisha; Cionek, Bonifazi, Vicari, Reca (34' Felipe); Missiroli, Valdifiori, Murgia (90' Tunjov); Valoti, Petagna, Fares (62' Sala).