Osób przebywających na stronie: 11 czwartek, 9 lipca 2020

Serie A
Bologna-
Stadio Ennio Tardini; 12.07.2020; 19:30

Parma 1:2 Fiorentina: Skrót

"Oczywistą rzeczą jest to, że upał oraz duże nagromadzenie gier wpływają na to co oglądamy na boisku. Warunki są jednak takie same dla wszystkich. Dziś nie przegraliśmy przez upał, a przez to, że przespaliśmy pierwszą część gry i możemy mieć o to pretensje tylko do siebie." - Roberto D'Aversa

Czyli ma już 5135 dni.
Napisaliśmy 13910 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 10 gości.

Parma 0:1 Lazio: Porażka z kontrowersją w tle

autor: odys; 09.02.2020 ; 20:51;

Waleczna i gryząca trawę Parma ostatecznie nie sprostała Lazio i na Tardini uległa rzymianom 1:0. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, bowiem w ostatnich minutach meczu Crociatim należał się rzut karny.

Od samego startu spotkania w poczynaniach Crociatich było widać energię. Już w pierwszej minucie stworzyli oni sobie pierwszą sytuację. Caprari na 20 metrze wszedł w drybling, minął dwóch rywali i zdecydował się na strzał, który w niewielkiej odległości minął słupek. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska, po dobrej wrzutce z lewej strony, Caidedo głową uderzył obok bramki. Nie minęła trzecia minuta, a Parma oddała kolejny strzał na bramkę, tym razem autorstwa Kurtica, jednak Strakosha nie musiał interweniować. Pięć minut później Słoweniec stworzył o wiele większe zagrożenie. Po ciekawie rozwiązanym rzucie wolnym, Kurtic potężnie uderzył na bramkę, zaś golkiper Lazio z największym trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 11 minucie po raz pierwszy w tym spotkaniu groźnie zaatakowało Lazio. Po kontrataku piłka trafiła w pole karne do Immobile, który złamał drybling do środka i poszukał uderzenia po krótkim słupku. Pomylił się dosłownie o centymetry. Parma odpowiedział dośrodkowaniem z rzutu rożnego, po którym niecelny strzał głową oddał Iacoponi. W 24 minucie po raz kolejny miejsce w polu karnym Parmy wypracował sobie Caicedo, który głową uderzył wprost w dobrze ustawionego Colombiego. Kilka chwil później po szybkiej akcji z Immobile kapitalną okazję miał Luis Alberto, jednak z praktycznie czystej pozycji na 15 metrze uderzył obok bramki. Na kilkanaście minut tempo meczu zwolniło, Lazio wciąż próbowało nacierać, jednak Parma skutecznie i umiejętnie się broniła. W 40 minucie przed dogodną okazją w polu karnym Crociatich, stanął Marusic, jednak świetną interwencją popisał się Colombi. Niestety minutę później szczęście odwróciło się od Parmy. Po wrzutce z lewego boku w własnej "16" zderzyli się Iacoponi i Hernani, zaś Darmian zaspał przy zastawieniu pułapki ofsajdowej, piłka trafiła do Caicedo, który pewnym uderzeniem skierował ją do bramki. Na zakończenie pierwszej części gry, próbę wyrównania strat z rzutu wolnego podjął Alves, jednak uderzył on wysoko nad poprzeczką. Tym samym na przerwę obie strony schodziły przy stanie 0:1.

Druga odsłona gry miała zupełnie inny przebieg, Parma zaczęła grać odważniej i agresywniej, z kolei Lazio sprawiało wrażenie gaśnięcia z minuty na minutę. W 48 minucie do wrzutki Kucki, w polu karnym Lazio doszedł Caprari, jednak uderzył obok bramki. Kilka chwil później skrzydłowy Crociatich był bardzo blisko wyrównania stanu meczu, kiedy to dopadł do wybitej przed pole karne futbolówki i uderzył na bramkę, zaś Strakosha z największym trudem zatrzymał uderzenie. Napór Parmy trwał w najlepsze. W 69 minucie podopieczni D'Aversy powinni wyrównać stan meczu. Po kotłowaninie w polu karnym Lazio, piłka trafiła do Kucki, który oddał dobry strzał, Starakosha popisał się kolejną dobrą interwencją, jednak futbolówka wróciła na 8 metr wprost pod nogi nieobstawionego Gagliolo, który podjął błyskawiczną decyzję o uderzeniu, które w ostatniej chwili zablokował ofiarnie interweniujący Acerbi. Lazio nie było stać na wiele w drugiej połowie. Jedną z nielicznych sytuacji w 79 minucie miał Correa, który umiejętnie uniknął ofsajdu i znalazł sobie miejsce do uderzenia w polu karnym, jednak Colombi, nogami skutecznie interweniował. Czas nieubłaganie upływał, zaś Parma nie ustawała w swoich staraniach w dążeniu do wyrównania. W 88 minucie defensorzy Lazio zbyt krótko wybili piłkę na 18 metr wprost pod nogi Sprocatiego, który mając dużo czasu i miejsca źle złożył się do strzału i nie dął rady trafić w bramkę. W 92 minucie w polu karnym Lazio doszło do gigantycznej kontrowersji. Pezzella znakomicie dorzucił futbolówkę w "16" gdzie pilnowany przez Acerbiego Cornelius upadł na murawę. Powtórki jednoznacznie pokazały, że Duńczyk był ciągnięty przez obrońcę rywali i było to zagranie na rzut karny, jednakże ani arbiter spotkania, ani też nie zareagowali i puścili grę. Wzorem meczu z Cagliari, Parma mogła jeszcze wyrwać remis w ostatniej akcji spotkania. W 94 minucie, w polu karnym Lazio, znalzł się Kulusevski, który poszukał technicznego uderzenie po długim rogu, niestety dla Crociatich pomylił się dosłownie o centymetry i futbolówka opuściła plac gry. Kilka chwil później sędzia zagwizdał po raz ostatni i trzy punkty pojechały do Lazio.

Patrząc obiektywnie Parma zasłużyła w tym meczu na więcej. Podopieczni D'Aversy mimo wciąż nie najlepszej sytuacji kadrowej, rozegrali bardzo dobry mecz, zostawili na boisku masę sił i zdrowia oraz co ważne, przez długi czas byli dla faworyzowanego Lazio równorzędnym rywalem. Tak naprawdę na przestrzeni całej gry, Crociati popełnili tylko jeden błąd, za który niestety przyszło im zapłacić najwyższą cenę. Mimo przegranej postawa podopiecznych D'Aversy w tym meczu, zasługuje na brawa i słowa uznania.

Bramki: Caicedo 41 min.

Żółte kartki: Kucka, Alves, Caprari (P); Leiva, Caicedo (L)

PARMA (4-3-3): Colombi; Darmian, Iacoponi, B. Alves, Gagliolo (79' Pezzella); Hernani, Brugman (61' Kulusevski), Kurtic; Caprari (67' Sprocati), Cornelius, Kucka.

LAZIO (3-5-2): Strakosha; Patric, L. Felipe, Acerbi; Marusic (57' Lazzari), Parolo, Leiva (82' Cataldi), L. Alberto, Jony; Caicedo (62' Correa), Immobile.