Stadio Pierluigi Penzo; 23.09.2017; 15:00

"Chciałem przeprosić naszych kibiców, którzy przyjechali do Perugii by nas wspierać. Zawiedliśmy na całej linii, był to występ niegodny piłkarzy Parmy. Jako jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy czuję się odpowiedzialny za zespół i jego słabą postawę." - Emanuele Calaio

Mamy 251 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 25 gości.

Parma 0:1 Brescia: Pogoda rozdawała karty na Tardini

autor: odys; 10.09.2017 ; 19:58;

Po dwóch wygranych z rzędu piłkarze Parmy doznają pierwszej w sezonie porażki. Na własnym boisku Gialloblu ulegli Brescii 1:0, jednak ten mecz ciężko jest nazwać rywalizacją, bowiem karty w nim rozdawała pogoda i sędzia.

Pierwsza połowa, w której jako tako była możliwa normalna gra w piłkę, rozpoczęła się od dobrej sytuacji Parmy. Scaglia dopadł do wybitej przed pole karne piłki i uderzył na bramkę. Futbolówka odbiła się od dwóch obrońców gości i trafiła w okolice linii końcowej gdzie akcje wślizgiem zamknął Dezi, który jednak uderza tylko w boczną siatkę. Na następnych kilkanaście minut inicjatywę przejęła Brescia, która dwukrotnie poważnie zagroziła bramce Frattaliego. W 16 minucie potężny strzał z około 20 metrów oddał Meccariello, a piłka w niewielkiej odległości minęła słupek. Z kolei dwie minuty później po dobrej składnej akcji i wrzutce w pole karne Cortesi przytomnie zgrał futbolówkę na 16 metr skąd uderzenie oddał Ferrante, Frattali popisał się jednak bardzo dobrą interwencją. Po tym fragmencie przestoju Parma odzyskała kontrole nad przebiegiem gry i coraz bardziej naciskała na ekipę gości. W 30 minucie Gialloblu powinni wyjść na prowadzenie. Calaio, który znalazł się na lewym skrzydle posłał idealną piłkę w pole karne, która przeszła obrońców i trafiła na 5 metr do nabiegającego Insigne. Ten jednak zamiast wpakować ją do siatki uderzył wprost w bramkarza. Na pięć minut przed końcem pierwszej części gry, piłka wpadła do bramki Brescii. Calaio, otrzymawszy podanie od Deziego, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki. Sędzia nie uznał jednak tego trafienia gdyż w akcji dopatrzył się spalonego, jak pokazują powtórki nie była to prawidłowa decyzja. Koniec końców do pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

To co działo się po przerwie ciężko jest jakkolwiek określić. Stale padający deszcz sprawił, iż murawa Stadio Tardini zamieniła się w basen, piłka praktycznie wcale nie toczyła się po boisku i praktycznie żadne rozgrywanie akcji nie wchodziło w rachubę, karty zaczął rozdawać przypadek. Mimo to sędzia nie wiedzieć czemu nie zdecydował się na przerwanie gry. Zawodnicy musieli więc kontynuować zawody. W 53 minucie Parma była o włos od objęcia prowadzenia. Baraye, walcząc z kałużami i rywalami utrzymał piłkę w polu karnym gości, po czym zdołał odegrać ją przed "16" do nabiegającego Icaoponiego ten uderzył w kierunku bramki, po drodze piłka otarła się jeszcze od jednego z obrońców i po słupku opuściła plac gry. W odpowiedzi, 7 minut później, Brescia wyszła na prowadzenie. Rzut wolny na prawej stronie boiska sprokurował Di Cesare, do piłki podszedł Furlan, który dośrodkował wprost na głowę Ferrante, który zgubił krycie Calaio i wpakował futbolówkę do siatki. Parma próbowała odpowiedzieć, jednak o przebiegu akcji decydował przypadek. W 65 minucie po długim zagraniu Gagliolo, w polu karnym Brescii znalazł się Di Gaudio, który uderzył na bramkę, w normalnych okolicznościach piłka prawdopodobnie zmierzałaby do siatki, jednak w tym wypadku zatrzymała się w kałużył przed linią po czym została złapana prze bramkarza. Kilka chwil później, znajdujący się na ławce rezerwowych Scavone, powiedział kilka słów na temat pracy sędziego za co został wyrzucony na trybuny. Podopieczni D'Aversy, wciąż próbowali wyrównać stan rywalizacji i idealną sytuację ku temu mieli w 78 minucie. Scaglia idealnie dograł z rzutu wolnego, w okolice 3 metra, do niepilnowanego Di Cesare, a ten mając przed sobą pustą bramkę, zamiast do siatki uderzył w bandy reklamowe. Kilka chwil później szansę miał też Nocciolini, jednak jego uderzenie głową, z trudnej pozycji, poszybowało nad poprzeczką. Do końca spotkania nic więcej się już nie wydarzyło i Bresci udało się dowieźć zwycięstwo do samego końca.

Tego spotkania nie da się w żaden sposób podsumować. Nie miało one nic wspólnego z sportową rywalizacją. Fakt, iż mecz ten nie został przerwany jest jednym wielkim nieporozumieniem. Niestety koniec końców Parma doznaje porażki i trzeba z tym przejść do porządku dziennego.

Bramki: Ferrante 58 min.

Żółte kartki: Barillà, Gagliolo, Di Cesare (P); Ferrante, Somma, Bisoli (B)

Czerwone kartki: Scavone (P)

PARMA (4-3-3): Frattali; Iacoponi, Di Cesare, Gagliolo, Scaglia (87' Sierralta); Dezi, Munari, Barillà (61' Nocciolini); Insigne (62' Di Gaudio), Calaiò, Baraye.

BRESCIA (3-5-2): Minelli; Meccariello, Gastaldello, Somma; Cancellotti, Dall'Oglio (57' Bisoli), Ndoj, Machin (74' Martinelli), Furlan; Ferrante, Cortesi (64' Rivas).