Osób przebywających na stronie: 4 wtorek, 25 września 2018

Serie A
Napoli-
Stadio San Paolo; 26.09.2018; 21:00

Parma 2:0 Cagliari: Skrót

"Kontrataki? Przywiązujemy do tego aspektu wielką wagę i sporo pracujemy nad nim na treningach, jesteśmy świadomi tego, że w wielu meczach dobrze wyprowadzane kontry mogą być dla nas bezcenne." - Robertp D'Aversa

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Czyli ma już 4482 dni.
Napisaliśmy 9953 newsów

Mamy 269 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 4 gości.

Parma 0:0 Cittadella: Skuteczność zawiodła Gialloblu

autor: odys; 13.04.2018 ; 23:35;

Parmie nie udało się odnieść piątego z rzędu ligowego zwycięstwa. Na własnym boisku Gialloblu zostali zatrzymani przez Cittadellę, z którą ostatecznie po twardym i ciężkim meczu zremisowali 0:0.

W mecz lepiej weszli podopieczni D'Aversy, którzy od razu ruszyli do ataku na rywali. W 6 minucie bliski zdobycia otwierającego gola był Munari, który na 25 metrze doskoczył do bezpańskiej piłki i potężnie huknął w kierunku bramki, zaś futbolówka w niewielkiej odległości minęła słupek. Cittadella odpowiedział po 5 minutach, szybkim kontratakiem, po którym to w polu karnym Gialloblu znalazł się Schenetti i praktycznie z czystej pozycji oddał strzał. Frattali pewnie jednak piłkę wyłapał. Od tego momentu gra zrobiła się o wiele bardziej wyrównana i mniej płynna, duża w tym zasługa Cittadelli, która cofnęła się na własną połowę i skupiła na rozbijaniu akcji Parmy. Gracze gości grali bezpardonowo i imali się praktycznie wszystkich sposobów by powstrzymać piłkarzy Parmy. Sporadycznie też Cittadella pozwalała sobie na kontry. Po jednej z takich akcji w 23 minucie zrobiło się gorąco w polu karnym Parmy, gdy w zamieszaniu na 11 metrze do piłki doskoczył Settembrini, oddając strzał, piłkę zblokowali obrońcy jednak trafiła ona na głowę Pezziego, który spróbował zaskoczyć Frattaliego, ten jednak był na posterunku. Podobnie jak w 25 i 33 minucie, kiedy to próbami z dystansu sprawdzali go Settembrini i Schenetti. Parma skutecznie wybijana z rytmu przez rywali miała problemy ze skonstruowaniem składnej akcji, jednak w końcówce pierwszej części to ona powinna wyjść na prowadzenie. W 41 minucie Di Gaudio bardzo dobrze dośrodkował w pole karne, piłka przeszła obrońców i źle wychodzącego bramkarz, trafiając na drugi metr do Calaio, ten jednak nie był w stanie skierować jej do pustej siatki. Szansę na rehabilitację napastnik miał trzy minuty później, gdy po rzucie rożny, w gąszczu nóg zdołał kopnąć na bramkę, jednak golkiper Cittadelli instynktownie interweniował nogami. Tym samym na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 0:0.

Tuż po zmianie stron Parma w koncertowy sposób zmarnowała dwie kolejne stuprocentowe okazje. W 47 minucie Gazzola dośrodkował w pole karne, Di Gaudio nie kalkulując uderzył z pierwszej piłki na bramkę, golkiper wybił futbolówkę przed siebie na 11 metr, wprost pod nogi Munariego, który zamiast spokojnie skierować ją do pustej bramki fatalnie przestrzelił nad poprzeczką. Cztery minuty później, Munari kapitalnym prostopadłym zagraniem w pole karne uruchomił Insinge, ten mając rywala na plecach podprowadził piłkę na 5 metr i technicznym strzałem próbował lobować bramkarza, ten jednak nie dał się nabrać i w ostatniej chwili interweniował skutecznie. W 53 minucie Insigne zdecydował się na indywidualną akcję, podprowadził piłkę w okolice 18 metra i uderzył na bramkę. Do szczęścia zabrakło nie wiele, ale ostatecznie futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej części gry, skupiona na defensywie Cittadella nie miała zbyt wiele do powiedzenia pod bramką Parmy. W zasadzie jedyna godna odnotowania akcja rywali odbyła się w 66 minucie. Na lewym skrzydle zawodnikom gości udało się wyprowadzić w pole obrońców Parmy, piłka trafiła do narożnika pola karnego do Bartolomeiego, a ten poszukał uderzenia. Frattali ponownie był jednak na posterunku. Odpowiedź podopiecznych D'Aversy mogła być piorunująca. Wprowadzony za Insigne, Ciciretti kapitalnie zagrał do Gazzoli, ten wrzucił piłkę w pole karne do Di Gaudio, który uderzył z 12 metrów. Futbolówka ponownie jednak nie znalazła drogi do siatki, gdyż znakomicie interweniował golkiper Cittadelli. I tak powoli mecz zmierzał do końca, zaś w piłkarzach Parmy gasła nadzieja na trzy punkty. W piątej minucie doliczonego czasu gry Gialloblu stanęli przed swoją ostatnią szansą. Na 20 metrze przed bramką Cittadelli, faulowany był Dezi, do rzutu wolnego podszedł Calaio, który uderzył idealnie nad murem, jednak zmierzającą do siatki futbolówkę jakimś cudem zdołał wybronić bramkarz. Tak więc ostatecznie zespoły podzieliły się punktami.

Nie był to zły mecz w wykonaniu Parmy. Gra Gialloblu długimi fragmentami, zważywszy na niezwykle brutalną postawę rywali, wyglądała nieźle, niestety w kluczowych momentach podopiecznym D'Aversy brakowało skuteczności i zimnej krwi. Strata punktów jest dotkliwa, jednak nie ma co rozpaczać, zwłaszcza że już w poniedziałek szansa na rehabilitacje w wyjazdowym starciu z Ascoli.

Żółte kartki: Lucarelli, Frattali (P); Settembrini, Pezzi (C)

PARMA (4-3-3): Frattali; Gazzola, Iacoponi, Lucarelli, Gagliolo; Munari, Vacca (78' Dezi), Barillà; Insigne (68' Ciciretti), Calaiò, Di Gaudio (72' Baraye).

CITTADELLA (4-3-1-2): Paleari; Pelagatti, Adorni, Varnier, Pezzi; Settembrini (72' Lora), Iori, Pasa (61' Bartolomei); Schenetti; Strizzolo, Arrighini (81' Vido).