Powrót: 30 kolejka

Aktualności

Palermo 2:1 Parma: Zgodnie z planem...

© parmacalcio1913.com

Niespodzianki w spotkaniu 13 kolejki Serie A, nie było. Parma po kolejnym słabym występie musiała uznać wyższość rywal. Na Sycyli, mimo wielu dogodnych sytuacji i względnej kontroli nad spotkaniem Gialloblu przegrali z Palermo 2:1.

Pierwsza połowa prowadzona była w niezłym tempie i przebiegła ze wskazaniem na Parmę. Pierwszą groźną okazję już po kilkunastu sekundach przeprowadzili jednak gospodarze. Po ładnej wymianie w środku boiska, piłka trafiła przed pole karne do Barreto, ten jednak uderzył obok bramki. W odpowiedzi kilka minut później Sorrentino z najwyższym trudem wybronił uderzenie Cassano bezpośrednio z rzutu wolnego. W 14 minucie Cassano prostopadłym podaniem w pole karne uruchomił Ristovskiego ten dogonił piłkę przy linii końcowej i przytomnie, górą wycofał do nabiegającego Palladino, ten jednak w dobrej sytuacji nie potrafił trafić w bramkę. Cztery minuty póxniej prawdziwy pokaz nieudolności dał jednak Massimo Gobbi. Obrońca po rozegraniu piłki na jeden kontakt z Cassano, znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak mając dużo czasu uderzył bez żadnego namysłu wysoko ponad bramką. Ta sytuacja szybko mogła się na Parmie zemścić. Vazquez dopadł na 20 metrze do źle wybitej przez Felipe piłki po czym uderzył na bramkę, a Iacobucciego wyręczyć musiał słupek. W 22 minucie kolejną kapitalna piłkę w pole karne zagrał Cassano. Podanie doszło do Ristovskiego, ten jednak uderzył prosto w bramkarza, piłka wróciła w pole karne pod nogi Palladino jednak jego dobitka daleka była od ideału i lepiej spuścić jest na tę próbe zasłonę milczenia. Trzy minut później Lazaar mają na lewej stronie mnóstwo miejsca precyzyjnie dośrodkował w pole karne, wprost na głowę Rigoniego, na całe szczęście dla Parmy zawodnik uderzył nad poprzeczką. W 36 minucie Palermo wyszło na prowadzenie, po kapitalnie rozwiązanym rzucie wolnym. Maresca zagrał krótko do Barreto ten z pierwszej piłki odegrał do Dybali, a ten będąc w sytuacji sam na sam bez trudu umieścił piłkę w bramce. Gialloblu szybko pozbierali się po tym ciosie, gdyż jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę doprowadzili do wyrównania. Ristovski wyprowadzający kontrę podał do Cassano, a ten pięknym krosowym podaniem uruchomił Palladinio, który mając na przeciw siebie tylko bramkarza, technicznym uderzenie posłał piłkę do siatki. W samej końcówce pierwszej połowy, kolejną szansę na zdobycie gola miał Ristovski, jednak strzał Macedończyka z linii pola karnego w niewielkiej odległości minął słupek.

W drugiej połowie przewaga Parmy w posiadaniu piłki była dość wyraźna, Gialloblu długimi fragmentami utrzymywali się na połowie rywali, jednak w kluczowych momentach brakowało im pomysłu na wykończenie akcji. W 56 minucie bliski wyprowadzenia Gialloblu na prowadzenie był Cassano, jednak jego techniczny strzał z narożnika pola karnego minimalnie chybił celu. Palermo miało wielkie problemy z rozgrywanie piłki a największe zagrożenie pod bramką Parmy, gospodarze stwarzali po stałych fragmentach gry. W 71 minucie, po dośrodkowaniu Dapreli bliski skierowania piłki do siatki był Munoz, ostatecznie skończyło się jednak tylko na strachu. Parma po początkowym podkręceniu tempa, wyraźnie osłabła, piłkarze Donadoniego popełniali coraz więcej fauli, a to było jak woda na młyn dla Palermo. W 73 minucie gospodarze po kolejnym rzucie wolnym objęli prowadzenie w meczu. Barreto, z lewej strony mocno wstrzelił piłkę na 5 metr, Iacobucci źle obliczył jej lota, ta minęła całą obronę Gialloblu i odbijając się od słupka wpadła do bramki. Jakby problemów nie było mało kilka chwil później Parma sama podniosła sobie stopień trudności. Felipe w dość natarczywy sposób usiłował pomóc wstać leżacemu na boisku Dybali, za co sędzia ukarał go żółtą kartką, a że Brazylijczyk miał już na koncie jeden kartonik to zmuszony był on opuścić boisko. W 81 minucie bliski wyrównania był Mauri, którego strzał w znakomity sposób wybronił Sorretnino. Mimo gry w osłabieniu Parma wciąż prowadziła grę, jednak Palermo w spokoju czekało na swoje okazję w kontrach. Taka nadarzyła się w 85  minucie. Kiedy to Belotti mijając kolejnych piłkarzy Gialloblu wpadł w pole karne, jednak w decydującym momencie został powstrzymany przez dobrze interweniującego Iacobucciego. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry siły na boisku się wyrównały, gdyż za drugą żółtą kartkę boisko opuścił strze4lec drugiego gola dla Palermo - Barreto. Niestety mimo ambitnej postawy Parma nie zdołała zmienić losów spotkania, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Po tym meczu można by o piłkarzach Parmy powiedzieć, zagrali jak nigdy przegrali jak zawsze. W tym sezonie chyba w żadnym spotkaniu zespołowi Gialloblu nie udało się, w taki sposób zdominować rywal. Cóż jednak po tym, skoro marnuję się okazję za okazją, a gra obronna jest tak niskiej jakości, że gdy tylko piłka znajduję się na 20 metrze od razu pachnie bramką. W tym spotkaniu w poczynaniach Parmy widoczna była pewnego typu poprawa jednak nie da się oprzeć wrażeniu, że bez rewolucji o jakiekolwiek zdobycze punktowe może być ciężko.

Bramki: Dybala 37 min., Barreto 73 min.; Palladino 40 min.

US PALERMO: Sorrentino, Andelkovic, Munoz (vcap), Lazaar (46' Daprelà), Barreto (cap), Dybala, Gonzalez, Vazquez (88' Bolz, Maresca (59' Belotti), Rigoni, Morganella.

PARMA FC: Iacobucci,Lucarelli (cap), Mauri, Ristovski (78' Rispoli), Galloppa (78' Lucas Souza), Costa, Palladino (85' Belfodil), Gobbi (vcap), Felipe, Lodi, Cassano.