Warning: unlink(/home/fcparma/public_html/application/cache/kohana_configuration) [function.unlink]: No such file or directory in /home/fcparma/public_html/system/bigfile.php on line 723

Warning: unlink(/home/fcparma/public_html/application/cache/kohana_find_file_paths) [function.unlink]: No such file or directory in /home/fcparma/public_html/system/bigfile.php on line 723
FCParma.com.pl - Pierwszy w Polsce serwis o Gialloblu - Oglądanie Parmy stało się agonią

FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 17 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 17 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Oglądanie Parmy stało się agonią

autor: odys; 23.11.2021 ; 11:02;

(StadioTardini.it - Claudio Mastellari) - Na pamięć, ta Parma jest najgorsza w historii. Oglądanie Parmy, niezależnie od okoliczności, zawsze było przyjemnością, teraz zaś stało się agonią.

Parma jest obecnie zespołem bez logiki, bez równowagi, bez zawodników o odpowiedniej mentalności, bez godnego trenera (który wczoraj po meczu powiedział, że wciąż ma nadzieję na mistrzostwo, poważnie?!), bez managementu zdolnego do rozwiązywania problemów, bez prezesa z minimum doświadczenia w futbolu.

Po ostatnich miesiącach nie jestem już tak przekonany, czy przybycie Krause faktycznie było naszym szczęściem, czy też wręcz przeciwnie. Od momentu gdy pojawił się on w klubie, na poziomie technicznym absolutnie nic się nie układa. Mamy do czynienia z jedną wielką katastrofą, serią decyzji, które w nieco ponad rok zaprowadziły nas do dolnej części Serie B, która cokolwiek by o niej nie mówić, jest dokładnie tym obszarem, na który obecnie zasługujemy.

Myśli klubu nieustannie zwracają się ku przyszłości, jednak jak bez choćby przyzwoitej teraźniejszości można w ogóle śnić o budowie czegoś w szerszej perspektywie?

Przydałoby się mniej zainwestowanych pieniędzy, mniej idiotycznych flag na Twitterze, a więcej logiki i więcej doświadczonych ludzi, którzy być może mogliby zaproponować o wiele bardziej funkcjonalne rozwiązania na poziom Serie B. Tylko tyle i aż tyle, byłoby naprawdę mile widzianym gestem i prostym przepisem na zbudowanie przynajmniej przyzwoitej drużyny, która byłaby w stanie osłodzić gorycz jaką od dłuższego czasu musimy znosić.

Nie zasługujemy na to, tak naprawdę nie zasługujemy na to wszystko. Mam nadzieję, że wkrótce cały ten bałagan zostanie posprzątany, gdyż czara goryczy jest już wypełniona do granic możliwości.

 

Zobacz także

Komentarze

faster 23 listopada 2021; 11:30
********nie... słabo gramy, nie ma wyników, pomysłu na grę to prawda, ale żeby od razu przywalać się do właściciela, który tyle entuzjazmu i pieniędzy wprowadził do klubu? Tu ewidentnie nie sprawdza się myśl szkoleniowa, ale ja i tak myślę, że jeśli buduje się drużynę na lata to nawet taki okres przejściowy jak jest obecnie wliczony jest w cenę. Do jednego bym się przywalił. Do tego głośno zapowiadanego w cuglach awansu i braku pokory przed sezonem. Przez to te obecne wyniki bolą 5 razy bardziej i rażą w oczy tych wszystkich pseudo-specjalistów. Bo generalnie cały pomysł wraz trenerem i nowymi zawodnikami wydawał się na prawdę dobry i wszyscy wieszczyli super awans, nawet Ci obecni wielcy krytycy. Ja gdybym miał podejmować jakieś decyzję to jednak nie zmieniałbym jeszcze nic, czekałbym spokojnie spisując ten sezon nie na straty ale na gromadzenie doświadczenia. Spróbowałbym może jeszcze jakoś połatać skład, ale w sumie to nawet nie wiem kogo nam brakuje bo wydaje się, że każda z pozycji jest solidnie obstawiona.
odys 23 listopada 2021; 13:22
Osobiście też najmniej winiłbym Krause za całą tę sytuację, ale obiektywnie rzecz biorąc nie ma tu nawet jak go bronić, bo entuzjazm i pieniądze to jedno, ale fakty i liczby są dla niego druzgocące. Co z tego że w teorii/na papierze ściągał on (w zasadzie wykładał pieniądze) na dobrych piłkarzy jak tak naprawdę tylko jakiś marny procent z tych operacji wypalił, a cała jego kadencja to jest w zasadzie porażka za porażką. To samo tyczy się zresztą doboru współpracowników, bo o ile wybór takiego Ribalty zdawał się sensowny gość ma doświadczenie zarówno włoskie, jak i zagraniczne, ale no na razie w żaden sposób tego nie pokazuje i się nie broni. I tak kroczek po kroczku Krause, pośrednio bo pośrednio zraża do siebie ludzi. Nie byłoby przesadą gdybym powiedział, że obecnie większość kibiców ma go po prostu dość.
Szarak 23 listopada 2021; 14:19
Przeszły sezon można zrzucić na karb nie jego decyzji i trudno go winić, bo przeorganizowanie klubu nie zadzieje się od razu, natomiast cały obecny sezon to już jest waśnie to przeorganizowanie i w pełni jego wyczyn jakby na to nie spojrzeć, ponieważ on suma sumarum desygnował czy to ribalte czy maresce, a obaj na ten moment zbierają grube cięgi. On jest zwierzchnikiem i na ten moment nie radzi sobie niestety.
faster 23 listopada 2021; 14:23
Gość przejął drużynę w środku pandemii ze zmienionym trenerem, od którego wymagano cudu, wywalono go, odgrzewając starego kotleta, który już w zeszłym sezonie jechał na oparach. Wiadomo co z tego wyszło. Ja bym tamtego sezonu do dorobku Krause w ogóle nie wliczał. W tym buduje wszystko od nowa. Weź przejmij jakąś firmę i w pół roku zrób z niej potęgę. Jak mało jest to czasu to się w pale nie mieści. Takie projekty buduje się latami. A co do większości kibiców to na miejscu Krause sam miałbym ich dość. Sami niewdzięcznicy. Generalnie to miałbym ich w poważaniu bo jak przyjdą wyniki to będą go całować tam gdzie słońce nie dochodzi. Dodam tyko, że dla mnie majstersztykiem biznesowym był moment sprzedania klubu przez Nuovo Inizio.
odys 23 listopada 2021; 15:07
Ja doskonale rozumiem to, że nie da się zbudować czegoś trwałego i mocnego w takim czasie i rozumiem jak działają projekty i zarządzanie w kontekście długoterminowym. Futbol mimo wszystko rządzi się jednak nieco innymi prawami niż normalny biznes, a z kolejki na kolejkę coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że przy wydatkowaniu takich funduszy jakich dokonał Krause to, niezależnie od tego czy zespół jest budowany od podstaw czy też nie, po prostu powinien Serie B zjeść. Zaokrąglijmy, że Krause wydał około 80 mln na obecną kadrę, a efektów nie ma żadnych, od strony sportowej to nie ma rąk ani nóg i nie wiem czy nawet zmiana trenera coś tu podziała. Żeby było jasne, indywidualnie i na papierze to wszystko są dobrzy/b.dobrzy piłkarze jak na nasze warunki, ale wspólnie zebrani oni nie tworzą żadnej drużyny (jestem przekonany że gdyby taki Man, Mihaila, Brunetta i cała reszta poodchodzili gdzieś do Serie A na poziom jakiegoś Hellasu czy Sassuolo to byliby gwiazdami i dawaliby radę, ale patrząc zbiorowo nie ma między nimi żadnej chemii). Dla porównania Cittadella w ciągu ostatnich 6 lat na swoją kadrę złożoną z nonamamów, ale za to specjalnie wybranych pod trenerów, których było łącznie 3, wydała około 7 mln euro (tak wydają nieco ponad 1 mln na rok i do tego co roku kluby z A zgarniają ich najlepszych grajków) i co roku ocierają się o Serie A. A my wydając 80 baniek nie jesteśmy w stanie wyselekcjonować piłkarzy, którzy tworzyliby między sobą na boisku choćby odrobinę synergii i w trakcie spotkania byliby w stanie stworzyć 2-3 składne akcje, to jest wstyd. Inne przykłady? Frosinone przed sezonem wywaliło na zbity pysk 3/4 swojego składu, wymienili masę piłkarzy zostawiając praktycznie tylko Ciano i jakoś grać potrafią, to samo Cremonese gdzie przemiał zawodników jest olbrzymi, nie mówi już nawet o Cosenzie, która przez połowę mercato była budowana z myślą o Serie C, a w niedzielę zdominowała nas jakbyśmy byli 10-latkami. Tak więc ja mówię krótko ten zespół został źle zbudowany od strony sportowej nie doszacowano/przeszacowano wiele kwestii, a wina chcąc nie chcąc pośrednio spada na Krause, gdyż to on desygnuje ludzi podejmujących kluczowe decyzje w sferze sportowej.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.