FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 24 niedziela, 19 września 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Pordenone0
Parma 4
Stadio Guido Teghil ; 12.09.2021; 20:30

Następny mecz

Serie B
Parma -
Cremonese-
Stadio Ennio Tardini; 19.09.2021; 20:30

Video

Pordenone 0:4 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Robimy to o.co prosi nas trener, adaptacja do nowych warunków i taktyki była trudna, ale z meczu na mecz jest lepiej. Naszym celem jest awans i będziemy do niego konsekwentnie dążyć." - Stanko Juric

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5572 dni.
Napisaliśmy 16578 newsów

Mamy 284 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 24 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

O zgłszaniu piłkarzy do Serie B słów kilka

autor: odys; 29.07.2021 ; 23:37;

Za nami blisko połowa letniego mercato, zaś do inauguracji zmagań ligowych pozostały 22 dni. Wydaje się to więc dobry czas by przyjrzeć się wytycznym, jakie obowiązują obecnie w Serie B, w zakresie zgłaszania zawodników.

Listę zgłoszonych do Serie B, można zasadniczo podzielić na trzy sublisty A,B oraz C, w ramach których obowiązują różne wytyczne i ograniczenia. Prześledźmy więc każdą z kategorii, odnosząc się również krótko do aktualnej sytuacji w kadrze Parmy.

Lista A: Dotyczy zawodników over 23, czyli urodzonych przed 1 stycznia 1998 roku. Każdy zespół Serie B, może mieć w swojej kadrze 18 takich graczy, zaś terminy ich zgłaszania są ściśle określone. Biorąc pod uwagę aktualną politykę Parmy, związaną ze stawianiem na młodzież, sprostanie wymogom i dobór piłkarzy nie powinien wiązać się z żadnymi, większymi problemami. Dość powiedzieć, że aktualnie w kadrze Crcociatich znajduje się 15 takich piłkarzy i to uwzględniając graczy takich jak Sepe, Cornelius, Grassi, Lanini, Dermaku czy Karamoh, z którymi Enzo Maresca nie wiąże żadnych planów.

Lista B: Dotyczy zawodników under 23, czyli urodzonych po 1 stycznia 1998 roku. Lista ta nie jest ograniczona ilościowo, zaś klub może dokonywać dokonywać zgłoszeń zawodników w dowolnym momencie sezonu. W związku z tym co zostało już wcześniej wspominane, czyli polityce promowania młodych graczy, w przypadku Parmy kategoria ta będzie niezwykle rozbudowana.

Lista C: Kategoria przeznaczona dla, tak zwanych, piłkarzy "flagowych". Chodzi tu o zawodników, którzy reprezentują barwy kluby od nieprzerywanie, co najmniej czterech sezonów. Co jednak ważne w grę wchodzi tu nie tylko profesjonalny kontrakt, czyli np. doświadczenie z sektora młodzieżowego również jest honorowane. Każdy klub ma prawo zgłosić dwóch takich zawodników, zaś jeśli są oni z kategorii over 23, nie wliczają się w poczet Listy A. W obecnym składzie Parmy znajduje się dwójka piłkarzy, spełniających te kryteria - Simone Iacoponi oraz Riccardo Gagliolo.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.