FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 12 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 12 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Nowe dyrektywy dla sportów drużynowych

autor: odys; 12.01.2022 ; 18:46;

Dziś odbyła się konferencja państwowo-regionalna, na której zdefiniowane zostały nowe dyrektywy przeciwdziałania koronawirusowi, dla sportów drużynowych.

W myśl wniosku złożonego przez podsekretarza do spraw sportu - Valentinę Vezzali, każdy zespół w obrębie którego liczba pozytywnych przypadków przekroczy 35%, będzie zmuszony do wstrzymania aktywności sportowej, izolacji zakażonych i ciągłych testów przez okres 5 dni dla dla osób, które miały z nimi bliski kontakt. Co więcej w przypadku braku aktywności sportowej, wewnątrz takiego zespołu obowiązywał będzie nakaz noszenia masek FFP2 i to niezależnie od stopnia zaszczepienia.

W kontekście rozgrywek Serie B, powyższe wytyczne, oznaczają iż każdy klub, który odnotuje ponad 35% pozytywnych przypadków Covid-19, ma prawo (lub powinien mieć) do przełożenia swojego meczu ligowego. Co więcej, z punktu widzenia prawnego, przepisy te mają mieć wyższy priorytet, niż niedawno przyjęta przez Lega Serie A i Lega Serie B, uchwała wedle której każdy zespół posiadający minimum 13 piłkarzy zdolnych do gry (w tym przynajmniej jednego bramkarza), musi przystąpić do kolejki ligowej. Nowa rządowa dyrektywa, z założenia ma również ukrócić wszelkie spory na linii liga-ASL (lokalne sanepidy), dotyczące obszaru kompetencji.

Warto zaznaczyć, że przepisy te jeszcze nie obowiązują, bowiem nim nowym protokół bezpieczeństwa wejdzie w życie, wpierw musi on zostać zatwierdzony przez CTS - Naukowy Komitet Techniczny.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.