FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 29 sobota, 23 lutego 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Cagliari2
Parma 1
Sardegna Arena; 16.02.2019; 18:00

Następny mecz

Serie A
Parma -
Napoli-
Stadio Ennio Tardini; 24.02.2019; 18:00

Video

Cagliari 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Niestety zamiast zrobić użytek z gola do szatnii i kontynuować to co do tej pory wykonywaliśmy, daliśmy się zepchnąć do głębokiej defensywy, nie potrafiliśmy przeciwstawić się agresywności Cagliari, które zrobiło wielki użytek z naszej pasywności. Kolejny więc raz możemy czuć po spotkaniu wielki żal i niedosyt." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4633 dni.
Napisaliśmy 10932 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 29 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Nocciolini: "Parma jest w moim sercu"

autor: odys; 12.10.2018 ; 19:04;

Przebywający na wypożyczeniu w Ravennie, Manuel Nocciolini wciąż jest mocno związany z zespołem Parmy, o czym wspominał przy okazji obszernego wywiadu dla ParmaLive.com

 

Jesteś teraz Giallorosso, ale Gialloblu wciąż pozostają w sercu.

To prawda, ślędze każdy mecz Parmy. Zostawiłem tam wielu znajomych i gdy tylko mogę chętnie tam wracam. Formalnie też wciąż jestem zawodnikiem tego klubu.

 

Ciężko jest jednak przybyć na mecz na Tardini.

Niestety terminarz Ravenny nie sprzyja temu, żeby przybyć na Tardini. Obiecuję jednak, że gdy tylko pojawi się taka okazja na pewno z niej skorzystam. Póki co jednak musi mi wystarczyć śledzenie spotkań w telewizji albo na tablecie.

 

Czy spodziewałeś się tak dobrego początku Parmy?

Parma odwaliła kawał dobrej roboty, wielu nie spodziewało się tak dobrego startu, ale nie ja. Po przybyciu na letnie zgrupowanie widziałem w zespole wielką wolę walki i chęć do pracy. Wiedziałem, że zespół ten zrobi wszystko by pokazać, że zasługuje na miejsce w Serie A. Póki co Parma pozostaje nawet blisko miejsca w Lidze Europy, jednak byłbym ostrożny z tego typu sądami, gdyż na tę chwilę kluczową sprawą musi być utrzymanie. Oczywiście z całego serca życzyłby takiego scenariusza Parmie, jednak póki co jest to czyste szaleństwo, które będzie trudno zrealizować.

 

Barilla to na razie cichy bohater początku sezonu.

Antonino jest naprawdę imponujący, to prawdziwy wojownik, w każdym meczu daje z siebie wszystko i zasługuje na wielkie słowa uznania. Powiem szczerze, że dla mnie jego gra to największa niespodzianka. Na pewno pod kątem technicznym nie jest to najlepszy pomocnik w serie A, jednak mimo to może błyszczeć.

 

A co z Roberto D'Aversą?

To trener mający wizję i niesamowity potencjał. Od pierwszego treningu, gdy przejął nas w Lega Pro, wiedziałem że ma on papiery by zajść naprawdę daleko. To prawda na razie nie ma on dużego doświadczenia, ale wszystko nadrabia znakomitym przygotowaniem i dbaniem o każdy szczegół taktyczny.

 

Pomyśleć, że rok temu był bliski zwolnienia...

Trener, w świecie piłki nożnej, to najbardziej niewdzięczna praca. Jeśli idzie dobrze mało kto cię docenia, zaś jeśli zespół dołuje, szybko stajesz się głównym winowajcą. Podobnie było z panem D'Aversą, na szczęście klub zachował chłodną głowę i obdarzył go pełnym zaufaniem, tak jak uczynili to wcześniej wszyscy zawodnicy.

 

Wróćmy do samej Parmy, jak wytłumaczyć jej eksplozje formy?

Największą siłą Parmy jest zgrana i zjednoczona drużyna. To właśnie dzięki temu zespół, jest w stanie przezwyciężać kryzysy i trudne chwile, które się mu przytrafiają.

 

Który z napastników robi na Tobie największe wrażenie?

Inglese świetnie wprowadził się do zespołu i jest graczem wręcz skrojonym pod zespół D'Aversy. Imponuje mi ambicja Ceravolo oraz wielkie umiejętności Gervinho. Osobiście bardzo liczę, ze wkrótce zobaczymy go na skrzydłach z Biabianym, ten duet może zdewastować nie jedną obronę. Ogólnie rzecz biorąc atak Parmy jest naprawdę kompletną formacją.

 

Masz nadzieję na powrót do Parmy?

Oczywiście z całego serca chciałbym wrócić, jednak nie robię sobie na to wielkich nadziei. Zdaję sobie sprawę ze swoich ograniczeń i na razie skupiam się na tym by grać jak najlepiej w Ravennie. Po cichy naszym celem mają być play-off i zamierzam w tym klubowi pomóc.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.