FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 21 wtorek, 24 maja 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Sezon w wykonaniu Parmy był porażką. Klub potrzebuje świeżego startu wykorzystując popełnione błędy jako cenną lekcję. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa nie tylko na trenerze i zawodnikach, ale także na kierownictwie. Wszyscy są odpowiedzialni za to co się wydarzyło." - Pietro Carmignani

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5819 dni.
Napisaliśmy 18089 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 21 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Minotti: "Parma musi być znakomicie przygotowana do meczu z Frosinone"

autor: odys; 19.01.2022 ; 18:38;

Lorenzo Minotti, na łamach Tv Parma, wypowiedział się na temat obecnej sytuacji Crociatich, w odniesieniu do piątkowego spotkania przeciwko Frosinone.

 

W piątek, Parma wznowi rozgrywki starciem z Frosinone, które w zeszłym tygodniu pokazało klasę pokonując Pisę.

Parma musi być bardzo ostrożna i znakomicie przygotowana od strony taktycznej, na to spotkanie. W Pizie, Frosinone pokazało, że jest klasowym zespołem, z jasnym pomysłem na grę, który do tego jest w stanie skutecznie realizować. Ich zwycięstwo, nad obecnym liderem Serie B, było w pełni zasłużone i nie podlegało żadnej dyskusji. W przypadku Parmy istnieje jeszcze czynnik losowy w postaci wpływu długiej przerwy na zespół. W odniesieniu do Pisy, widać było, że rozbrat z futbolem nie wyszedł im na dobre, bowiem sprawiali wrażenie rozregulowanych. Z drugiej strony, Frosinone wyglądało wręcz znakomicie od strony fizycznej, imponowało kondycją oraz przyśpieszeniem, dzięki czemu w pełni udało im się zdominować rywala. Mam nadzieję, że Parma obejrzała i przeanalizowała tamto spotkanie i w piątek będzie gotowa na ciężki bój.

 

Przeciwko Parmie nie zagra Zampano, który w Pisie był jednym z kluczowych piłkarzy.

To prawda, dla Frosinone to wielkie osłabienie. Zampano to piłkarz, który gwarantuje jakość oraz liczby, jego zastąpienie będzie wielkim problemem dla Grosso, z którego Parma może skorzystać.

 

Pierwsza runda była dla Parmy bardzo nieudana. Co musi zmienić zespół, aby dostać się chociaż do play-offów?

Myślę, że przede wszystkim Parma musi odnaleźć swoją tożsamość taktyczną, zbieżną z wartościami technicznymi jej kadry oraz pomysłami Iachiniego. Pokładam w tym szkoleniowcu duże nadzieje. Zna on Serie B doskonale, nie raz ją wygrywał i wie jak osiągnąć w niej sukces. Ponad to nie twierdzę, że mistrzostwa Parmy są już przegrane. Tabela wciąż jest otwarta, a Crociati mają wszystko, by myśleć o spektakularnym powrocie do gry. Jeśli chodzi o samą grę, to podstawą musi być znalezienie odpowiedniej równowagi między atakiem i obroną, co było wielkim problemem, w pierwszej rundzie. Myślę, że Iachini zdoła sobie z tym poradzić. To szkoleniowiec, który już nie raz gasił pożary, wchodził do różnych klubów, z diametralnie różnym pomysłem i w zdecydowanej większości przypadków, był w stanie znajdować odpowiednie rozwiązania.

 

Jakie zmiany muszą dotknąć skład Parmy?

Dostosowanie zespołu do wymagań Iachiniego, wymaga przynajmniej kilku korekt i w obliczu tej sytuacji nie jest przypadkiem to, że Parma należy do grona najaktywniejszych klubów na mercato. Jej skład już teraz jest bardzo szeroki, co w obliczu panującego Covida oraz niezwykłego natłoku gier jaki czeka nas w trakcie najbliżego 1,5 miesiąca, może okazać się bezcenne.

 

Wróciłbyś do bycia managerem Parmy, czy jednak wolisz kontynuować swoją karierę jako komentator?

Moja przygoda z Parmą w roli managera, zakończyła się dość gwałtownie, jednak w żadnym wypadku nie przekreśla to sympatii jaką darzę ten klubu. Spędziłem tu najlepsze lata mojej piłkarskiej kariery i zawszę będę miał Parmę w sercu. Mimo to nie sposobię się do powrotu. Dokonałem innych wyborów i obrałem inną ścieżkę. Wciąż chce żyć futbolem, jednak jestem nastawiony na nieco inne doświadczenia. W byciu komentatorem odnalazłem potrzebną mi równowagę, ta rola dobrze pasuje też do mojego obecnego stylu życia. Na pewno jednak w taki czy inny sposób, wkrótce powrócę na Tardini, bowiem wizyty na tym stadionie zawsze są dla mnie przyjemnością. Za każdym razem, gdy przekraczam tę bramę, moja głowa wypełnia się pięknymi wspomnieniami.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.