FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 8 czwartek, 20 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5695 dni.
Napisaliśmy 17315 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 8 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Mija 10 lat od powrotu "bianco crociaty"

autor: odys; 12.09.2014 ; 10:57;

Dokładnie 10 lat temu - 12 września 2004 roku, po 21 latach przerwy, tradycyjna "bianco crociata" powróciła do grona głównych trykotów zespołu Parmy.

Od początku swojej historii Parma kojarzona była z białymi koszulkami z czarnym krzyżem. W lecie 1983 roku ówczesny prezydent Gialloblu - Ernesto Cerasini i dyrektor sportowy Ricardo Sogliano, postanowili zrezygnować z tradycyjnych trykotów na rzecz jednolitych białych strojów.

Następnie nastała era Calisto Tanziego i Parmalatu. Tym jednak nie był po drodze powrót do tradycji, gdyż "bianco crociata" nie pasowała do ówczesnej strategii marketingowej klubu z Tardini. Jednakże, za czasów Tanziego, Parma dwukrotnie okazyjnie wystąpiła w białych koszulkach z czarnym krzyżem - 14 maja 2000 roku w wygranym 4:1 spotkaniu z Lecce oraz 21 grudnia 2003 roku, w upamiętniającym 90 rocznicę powstania zespołu, starciu z Regginą, które zakończyło się porażką Parmy 1:2.    

Dopiero we wrześniu 2004 roku, po krachu Parmalatu, pełniący obowiązki administracyjne na Stadio Tardini, Luca Baraldi, zdecydował się na powrót do korzeni. Należy jednak zaznaczyć iż trykot przygotowany przez firmę Champion, nie był końca wierny oryginałowi, a to z uwagi na fakt iż krzyż zdobiący koszulkę był granatowy a nie czarny. Był to jednak nie wątpliwie wielki krok do przodu w dziedzinie powrotu do tradycji.

Dwa lata później gdy głównym sponsorem technicznym Parmy została firma Errea, wszystko było już jak należy. Od tej pory tradycją biała koszulka z czarnym krzyżem, pozostaje pierwszym kompletem piłkarzy Parmy i nie wydaję się by w najbliższej przyszłości coś miało się w tej kwestii zmienić.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.