FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 26 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 26 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Melli: "Piłkarzom brakuje chęci i złośliwości"

autor: odys; 19.10.2021 ; 00:25;

Alessandro Melli, który do tej pory uchodził za jednego z obrońców zespołu Crociatich, na atenie "Bar Sport", dość ostro skomentował całą sytuację wokół Parmy, po meczu z Monza.

 

Czy na zespole Parmy ciąży zbyt duża presja?

Gdy jesteś częścią tak utytułowanego klubu jak Parma i dodatkowo przystępujesz do rozgrywek Serie B z łatką murowanego faworyta, logicznym jest iż będzie na tobie ciążyć spora presja. Ta sytuacja tylko się komplikuje gdy nie osiągasz wyników. Ostatnie poczynania zespołu mogą być niepokojące i piłkarze musza zastanowić się nad swoją postawą, nawet jeśli wiadomo, że najlepszym lekarstwem jest po prostu zwycięstwo.

 

Czy uważasz, że aspekt psychologiczny, który szwankował także w zeszłym sezonie, to obecni głównym mankament Parmy?

Od zeszłego sezonu w klubie zaszło wiele zmian, zaś praktycznie 3/4 kadry to nowi piłkarze, więc ciężko jest zakładać, aby ta grupa była jakoś mocno dotknięta piętnem ostatnich rozgrywek. Parma to zespół, w którym wiele rzeczy nie funkcjonuje. Zgadzam się z Marescą, który otwarcie stwierdził, że jego podopieczni czasem bywają zbyt bardzo bojaźliwi, co obserwowaliśmy chociażby z Frosinone czy SPAL. Mankementy ujawnił również wczorajszy mecz. Ciężko jest bowiem wyjaśnić brak zwycięstwa, w spotkaniu, w którym miało się tak olbrzymią przewagę.

 

Czy Twoim zdaniem zespół dobrze wprowadza schematy Mareski?

Na ten moment, czyli październik, powiedziałbym że nie. Maresca pracuje od 3 miesięcy i wciąż jest to zbyt mało by obiektywnie ocenić jego dokonania, tym nie mniej w dotychczasowych 8 spotkaniach nie widziałem zespołu z wyraźną tożsamością. Parma, z pewnymi wyjątkami i przebłyskami, wciąż sprawia wrażenie zespołu, który miota się na boisku, ma kłopoty z rozwojem gry oraz ustawieniem wysokiego pressingu. Do tej pory nie widziałem też zespołowego ducha. Wprawdzie przednia linia wygląda dobrze, jednak nie da się oprzeć wrażeniu, że każdy z tych zawodników gra trochę pod siebie. Doskonale rozumiem to, że zespół bardzo się zmienił w trakcie lata i że przyswojenie pewnych nowych schematów zabiera sporo czasu, jednak szczerze powiem, że liczyłem że na tym etapie rozgrywek będzie to wyglądać nieco lepiej.

 

A jak postrzegasz wczorajszy mecz?

Był on jednostronny i to nawet przed czerwoną kartką dla rywali. Parma zasługiwała na zwycięstwo i to nie ulega wątpliwości, mam jednak problem z oceną tego, czy była to faktycznie zasługa dobrej gry zespołu czy po prostu bardzo słabej Monzy. Moim zdaniem Parmie zabrakło sportowej złości i chęci, albo przynajmniej nie zostały ona specjalnie wyeksponowane. Nie mówię tu, że zawodnicy nie byli zaangażowani w grę, w gruncie rzeczy wykonywali swoje zadania dobrze. Wydaje mi się jednak, że okazując nieco większa determinację, wygrana zostałaby osiągnięta.

 

Jeśli już o piłkarzach mowa. Jakiego typu gracza brakuje w tym zespole?

Napastnika mogącego być uzupełnieniem Tutino. Parma nie ma obecnie gracza, który przy nisko broniącym się rywalu mógł zastawić piłkę, zagrać na jeden-dwa kontakty, wygrać siłowy pojedynek. Nie zrozumcie mnie źle Tutino to bardzo dobry napastnik, który dobrze pasuje do tego co chce grać Maresca, jednak w momencie gdy trzeba spróbować czegoś innego, następują kłopoty. Graczem, którego potrzebuje Parma jest Inglese w formie, niestety obecnie nie daję on absolutnie żadnych gwarancji i mówię to z przykrością, gdyż bardzo lubię i szanuje tego chłopaka.

Zobacz także

Komentarze

odys 19 października 2021; 00:33
Wprawdzie ze sporą częścią obserwacji i stwierdzeń Meliego się zgadzam, to nie ogarniam jak ten chłop funkcjonuje... Po meczu ze SPAL gdy spora część dziennikarzy wieszała na zespole psy, Melli go bronił, apelował o spokój i rozsądek etc. a po tygodniu i po tym jak de facto rozegraliśmy najlepszy mecz w sezonie (od strony gry i czystej taktyki tak właśnie było) on zaczyna drużynę otwarcie atakować. Nie jestem w stanie zrozumieć przyczyny zmiany tonu właśnie w tym momencie. Sam należę/należałem do obrońców Mareski i grupy apelującej o spokój i danie zespołowi czasu, a mecz z Monzą dał mi wręcz argument, że to faktycznie może zmierzać w dobrym kierunku.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.