FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 29 czwartek, 23 maja 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 1
Fiorentina0
Stadio Ennio Tardini; 19.05.2019; 15:00

Następny mecz

Serie A
Roma-
Parma -
Stadio Olimpico; 26.05.2019; 15:00

Video

Parma 1:0 Fiorentina: Skrót

Cytat tygodnia

"Nie mam zbyt wiele do powiedzenia jestem dumny z moich podopiecznych, którzy dokonali czegoś naprawdę wielkiego i niezwykłego, a każdy kto uważa inaczej po prostu nie zna się na piłce. Od samego początku sezonu marzyliśmy o tym celu i dzięki niesamowitej pracy, woli walki oraz determinacji udało się go zrealizować. Jestem dumny z tego, że mogę się nazywać trenerem tak wspaniałego zespołu." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4722 dni.
Napisaliśmy 11456 newsów

Mamy 272 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 29 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Melli: "Jestem przeciwnikiem systemu VAR"

autor: odys; 03.12.2018 ; 18:24;

Legenda Parmy - Alessandro Melli, w rozmowie z ParmaLive.com, wypowiedział się na temat wczorajszego meczu z Milanem, stwierdzając równocześnie, iż jest on pełnym przeciwnikiem systemu VAR.

 

Widziałeś mecz z Milanem?

Parma walczyła naprawdę pięknie i mogła to spotkanie nawet wygrać. W mojej opinii zasłużyła przynajmniej na punkt, jednak wtedy do akcji wkroczył VAR, który okazał się decydujący dla losów meczu, niestety na niekorzyść Parmy.

 

Nie należysz do zwolenników VARu.

To prawda jestem całkowicie przeciwny systemowi VAR, przede wszystkim dlatego iż odbiera on wiele emocji, które od zawsze kojarzyły się z tym sportem i były jego integralną częścią. Uważam VAR za szkodliwy z emocjonalnego punktu widzenia, ale twierdzę także iż pomimo jego wprowadzenia liczba błędów wcale nie zmalała, a kontrowersje wręcz się mnożą. Przepisy jego użycia są niejasne, zwłaszcza w odniesieniu do faulu czy zagrań ręką, zaś podobne sytuacje w różnych spotkaniach rozpatrywane są zupełnie inaczej, a tak na pewno nie powinno być.

 

Jakbyś ocenił sytuację z ręką Bastoniego?

Dla mnie ta sytuacja była absurdalna, a samo zagranie było dziełem przypadku i splotu wielu okoliczności, na które gracz nie miał wpływu. Do tego w trakcie gry nikt tego zagrania nie zauważył, żaden z graczy Milanu nawet przez chwilę nie pomyślał o tym iż można za to domagać się rzutu karnego, a to chyba najlepiej podsumowuje całą sytuację.

 

A co byś powiedział na temat rzekomego spalonego Calhanoglu?

Fakt jest taki, że Sepe nie został zmylony przez Calhanoglu, gdyż też nawet nie protestował przy tej sytuacji. Jeśli jednak zobaczy się tą akcję w zwolnionym tempie można mieć wątpliwości czy był to gol zdobyty w pełni prawidłowo. W zasadzie wszystko zmienia się w zależności od kąta, perspektywy i prędkości powtórki. Raz wydaje się, że wszystko jest w porządku, a raz że nie. Jak dla mnie jest to sytuacja, której nie da się jednoznacznie ocenić.

 

Pomijając rezultat, czy w grze Parmy dostrzegłeś jakieś pozytywy?

Wielkim pozytywem jest to, że nowo promowany zespół wybiera się na San Siro i stawia zacięty opór takiemu zespołowi jak Milan, który dysponuje dużo silniejszymi piłkarzami, przez 90 minut.

 

Czy Inglese zasłużył na powołanie do reprezentacji?

Powiem szczerze, że Inglese to jeden z napastników, których najbardziej lubię i szanuję w Serie A. Ma w sobie jakość, dobrą technikę oraz znakomite warunki fizyczne, z których potrafi zrobić należyty użytek. Jest to również chłopak bardzo skromny, który zawsze pracuje dla zespołu. W mojej opinii Inglese jest dla Parmy ważniejszy niż Gervinho, nie ujmując oczywiście nic Iworyjczykowi. Co do jego powołania do reprezentacji, to uważam, że zasłużył choćby na szansę by zostać sprawdzonym.

 

Czy obecna drużyna D'Aversy przypomina Ci trochę Twoją Parmę?

Są podobieństwa, ale to normalne gdyż mówimy o dwóch nowo promowanych zespołach, o bądź co bądź bardzo podobnej strukturze organizacyjnej. Moja Parma różniła się jednak od tej obecnej, przede wszystkim szybkością i żywiołowością gry. W pełni szanuje jednak D'Aversę i doceniam to co zrobił z zespołem, który prezentuje futbol w pełni skupiony na wyniku. Nie wszystkim może się to podobać, ale jest to skuteczne, a w tej chwili to kwestia kluczowa. Według mnie D'Aversa jest najlepszym trenerem jakiego obecnie może mieć Parma.

Zobacz także

Komentarze

piotro 4 grudnia 2018; 10:07
Wow... no rzeczywiście - w sytuacji, gdzie można każdą sytuację zweryfikować z kilku kamer, gdzie ma możliwości na nieodgwizdany spalony, a zatem i niesłusznie uznane bramki - koleś mówi, że jest przeciwny, oraz, co więcej, kontrowersje się mnożą. I że jeszcze nikt nie zgłaszał przewinienia, więc dlaczego sędzia je odgwizdał.
Leków wyraźnie nie wziął...
odys 4 grudnia 2018; 18:05
to z tymi kontrowersjami nie jest wcale takie daleki od prawdy, zobacz sobie co się działo chociażby po bodaj meczu zJuventusu z Benevento w zeszłym sezonie, gdzie ci pierwsi dostali tak absurdalnego karnego że szok. i to dzieje się nagminnie, var zamiast posprzątać bardziej robi we włoskim futbolu nowe podziały, ale to jest kewstia braku przejrzystości. Poza tym kwestia że nikt nie reagował z zawodników i później jest karny, jak graliśmy z Juventusem było jakoś odwrotnie gdy Pjanic prawie złamał nogę Di Gaudio wszyscy doskoczyli do sędziego, chcieli w pełni zasłużonego czerwo, a ten nie dość że nawet nie dał kartki to nawet sytuacji nie obejrzał ani nawet nikt mu tego nie podpowiedział. Tak więc dochodzimy do prawdziwych absurdów. Osobiście jestem za varem, ale w takiej formie to rozwiązanie jest kuriozalne i niepotrzebna, nie pomaga a szkodzi. Nie ma jasnych przepisów, definicji użycia etc. sprowadza się to do wolnej amerykanki, a to nikomu nie jest potrzebna.
1913 4 grudnia 2018; 18:29
Przekaz był taki - że bez Var-u ta sytuacja nie zostałaby w ogóle zauważona. Tak jak wiele innych- gdzie sędziowie patrzą na ekran i doszukują się chirurgicznych wręcz fauli albo zagrań ręką.

Z drugiej zaś strony , przy ewentualnym spalonym przy pierwszym golu sędzia nie zajrzał w ekran , mimo ze spalony jak wiadomo jest dużo trudniejszy do wychwycenia z pozycji sędziów , niż zagranie ręką lub faul. Widzisz w tym sens i sprawiedliwość ?

Widac czarno na białym ze jest to system bardzo wybiorczy i może być stosowany stronniczo - bo co z tego ze jest możliwość nieuznania bramki albo spojrzenia na chłodno na ekran, jeśli i tak wszystko zależy od ludzi i od widzimisie sędziów ?
Pamiętasz nasz mecz z Udinese ... karny po Varze gdzie sędzia wrócił do sytuacji, bo akcja poszła już dalej.... a następnie nie zauważenie ewidentnej ręki obrońcy Udinese i jakos Var-u nie bylo... jak rozumiem uwazasz ze to było fair i jest to mniej kontrowersyjne niż gdyby Var-u nie bylo wcale? I gdyby sprawiedliwie sądzia nie widział ani jednej ani drugiej sytuacji i nie gwizdal?

Jestem takiego samego zdania jak Melli - Var zabija piękno piłki, i byłoby to do przełknięcia gdyby faktycznie był stosowany sprawiedliwie, np tak jak w siatkówce , na sygnał z obozu danej drużyny. Albo przy każdej kontrowersji. A dopóki tak nie będzie to z punktu widzenia kibica - dużo lepiej było kiedyś , kiedy sędzia mniej może widział , był omylny, ale był taki sam wobec jednych i drugich...
W pełni zgadzam się z nasza legendą - Var jest niesprawiedliwy i tworzy mnóstwo kontrowersji.

a Ty Piotro jeśli piszesz takie rzeczy, to mam wrażenie ze mało spotkań oglądasz, a to dziwne bo już od Mundialu było widać ze ten system jest mocno uposledzony i niesprawiedliwy.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.