FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 44 poniedziałek, 4 lipca 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sampdoria-
Ponte di Legno; 16.07.2022; 17:00

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

""Bernabe i Vazquez to dwaj kluczowi, dla nas gracze. Nie mamy żadnego interesu w tym, aby się ich pozbywać. Zostają oni z nami." - Mauro Pederzoli

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5860 dni.
Napisaliśmy 18336 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 44 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Mattia Notari oficjalnie zaprezentowany

autor: odys; 22.06.2022 ; 13:43;

Dziś w sali prasowej, Stadio Tardini, odbyła się specjalna konferencja, podczas której oficjalnie zaprezentowany został, nowy szef sektora młodzieżowego Parmy - Mattia Notari. W spotkaniu z dziennikarzami, uczestniczył też dyrektor sportowy - Muro Pederzoli.

Pederzoli: "Z wielką przyjemnością mogę przedstawić dziś, nowego szefa naszego sektora młodzieżowego - Mattie Notariego. Znam go doskonale i ze swojej strony mogę powiedzieć, że to profesjonalista w każdym calu. Jego doświadczenie i wiedza mogą bardzo wiele wnieść do naszego klubu, przyczynić się do jego rozwoju. Z naszego punktu widzenia, Mattia obejmuje jedną z najważniejszych funkcji w klubie, gdyż sektor młodzieżowy znajduje się w centrum naszego, długofalowego projektu sportowego. Mamy jednak do niego pełne zaufanie i wierzymy, że podobała postawionym przed nim zadaniom. Jako klub chcemy się stale doskonalić w zakresie rozwoju i kreowania wychowanków, którzy będą później przejawiać odpowiednią, parmeńską mentalność, a Mattia jest człowiekiem który może to umożliwić. Teraz oddaję mu głos."

Notari:"Jestem podekscytowany i pełen entuzjazmu, że mogę tu być. Jestem w pełni gotowy, aby dać z siebie wszystko, tak by w jak najlepszy sposób sprawdzić się w roli, którą powierzył mi prezes Kyle Krause. Przekraczając bramy Tardini, możesz odetchnąć historią wielkiego klubu, zamierzam o tym pamiętać oraz kierować się w swoich poczynaniach. Zdaję sobie sprawę z wagi i ciężaru mojej funkcji, jednak jestem gotowy podjąć to wyzwanie, z dumą oraz energią."

 

Jak zamierzasz zorganizować swoją pracę? Chcesz kontynuować to co ustanowił Luca Piazzi, czy podążyć w nieco innym kierunku?

Mam wielki szacunek do ludzi, którzy byli tu przede mną, uważam że wykonali kapitalną pracę. Moim celem jest pełne zanurzenie się w klubową rzeczywistość, ocena potrzeb i zasobów, a następnie konsekwentna praca nad poprawą i usprawnieniem poszczególnych sekcji. Najbliższych kilka tygodniu upłynie na spotkania z kierownictwem, współpracownikami, a także zawodnikami. Muszę jak najlepiej poznać swoje otoczenie, tak by później móc sprostać celom wyznaczonym mi przez klub. Chcę wnieść do tej pracy swoje pomysły i doświadczenie, ale równocześnie sporą wagę przywiązuje do relacji międzyludzkich, gdyż to one są podstawą każdego, zwycięskiego projektu. Moim celem będzie zrozumienie motywacji oraz celów wszystkich, tak aby następnie spróbować je jak najszybciej osiągnąć.

 

Parma wielokrotnie podkreślała, że chce opierać zespół na wychowankach. Jak długo może to potrwać?

Wszyscy byśmy chcieli, aby z dnia na dzień, piłkarze z akademii byli gotowi do gry w pierwszym zespole, jednak tak to nie działa i za wszystkim stoi bardzo żmudny proces. Parma jednak już robi wielkie postępy w tym zakresie. W zeszłym sezonie, klub dał możliwość gry wielu utalentowanym młodym ludziom, a to samo w sobie jest krokiem w dobrą stronę. Z punktu widzenia sektora młodzieżowego, ważne jest jednak to, aby w swoich wychowankach zbudować odpowiednią mentalność i kulturę pracy. Każdy z graczy akademii musi mieć świadomość tego, że trafił do wielkiego zespołu, a co za tym idzie musi być gotowy do poświęceń, ciągłego dążenia do doskonalenia swoich umiejętności, wyjścia ze własnej strefy komfortu. To musi być dla nas punkt wyjścia w planowaniu całego procesu szkolenia. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy zacznie to przynosić konkretne rezultaty, jednak jestem przekonany, że owoce naszej pracy będą widoczne.

 

Jak będzie wyglądała relacja pomiędzy Primaverą, a pierwszym zespołem? Czy już tego lata, na zgrupowaniu pojawią się piłkarze z Primavery?

Strategie pierwszego zespołu, nie zależą ode mnie, ale mogę zapewnić iż Primavera i cały sektor młodzieżowy jest w pełni otwarty na współpracę. Finalnym celem jest dobro Parmy i wszyscy musimy do tego dążyć. Moim zadaniem będzie to, aby jak najlepiej przygotować tych piłkarzy do gry w pierwszym zespole. A to czy będą otrzymywać powołania na mecz czy treningi pierwszej drużyny, nie leży już w mojej mocy.

 

Czy Twoim zdaniem dynamika Serie B, jest zbyt skomplikowana do tego, aby spokojnie wprowadzać młodych piłkarzy do pierwszego zespołu?

Według mnie w tej kwestii wiele zależy od zawodnika i jego charakteru. Do każdej sprawy należy podchodzić indywidualnie. Musimy na spokojnie przeanalizować nasze ruchy, tak by podejmować dobre decyzje dla przyszłości naszych zawodników. Młodzi piłkarze mają być w centrum projektu Parmy, a my managerowie musimy się o to zatroszczyć.

 

Jakie będą Twoje cele? Rozwój czy wyniki sportowe?

Według mnie tych dwóch spraw nie można rozdzielać i jedno pociąga za sobą drugie. Musimy pracować na każdej płaszczyźnie i mieć na uwadze szerszą wizję. Trzeba stworzyć naszym chłopcom odpowiedni narzędzia do rozwoju, a jeśli ten będzie następował prawidłowo oraz harmonijnie, przyjdą też wyniki. Daleki jestem jednak od tego, aby wygłaszać mowy o tym, że będziemy wygrywać wszystko.

 

W dzisiejszych czasach ciężko czeka się na to, aż zawodnicy dojrzeją.

Osoby, które tworzą sektor młodzieżowy dobrze zdają sobię sprawę z tego, że rozwój młodych talentów wymaga czasu i cierpliwości. Nie możemy naciskać na młodych piłkarzy, musimy ich wspierać oraz stworzyć im odpowiednie warunki do rozwoju.

 

Czy w Primaverze szykują się zmiany? Czy posadę utrzyma trener?

Wolałbym jeszcze nie mówić o personaliach i jakichkolwiek potwierdzeniach. Ja i moi współpracownicy musimy na spokojnie dokonać pewnych ocen, które będą stanowiły bazę dla późniejszych wyborów. Zaczniemy od tego, że podzielimy nasz sektor młodzieżowy na trzy obszary: rekrutację, szkolenie i otoczenie. Następnie ocenimy je na różnych poziomach i zidentyfikujemy gdzie wymagane są natychmiastowe koretky. Kluczową rolę pełni otoczenie. Tam gdzie jest ono prawidłowe można myśleć o zbudowaniu czegoś trwałego.

 

Jak będzie wyglądała Twoja współpraca z Filippo Gallim i obszarem metodologii?

Wszystkie obszary będą ze sobą ściśle współpracować: obszar metodologii, obszar skautingu, obszar medyczny etc. Będzie to miało ważne znaczenie w kontekście całego procesu szkolenia.

 

Jakie są według Ciebie powody tego, że nawet w sektorach młodzieżowych, jest obecnie bardzo dużo chłopaków z zagranicy?

Czasami wynika to z filozofii klubu, a czasami z aspektów ekonomicznych, bowiem piłkarze z zagranicy są tańsi niż Włosi o zbliżonym poziomie umiejętności. Tak ukształtowany jest już rynek i niewiele wskazuje na to, żeby coś się w najbliższym czasie, w tej kwestii, zmieniło. Dla nas jako klubu liczy się tylko to, aby mieć silnych zawodników, którzy będą pomagać Parmie stale się rozwijać. Pochodzenie ma tu drugorzędne znaczenie, liczą się umiejętności, gdyż tylko w ten sposób będziemy mogli konsekwentnie zwiększać poziom całego klubu.

 

Jak oceniasz młodych piłkarzy, którzy grali w Parmie, w zeszłym sezonie?

W zeszłym sezonie Parma pokazała, że jest klubem stawiającym na młodzież. Wysłała tym samym jasny sygnał do świata, że jeśli młody piłkarz jest wystarczająco dobry, może się tu przebić. Oczywiście nikt nie będzie rozwijał przed piłkarzem czerwonego dywanu, tylko z powodu tego, że jest młody. Tak jak powiedziałem już wcześniej liczą się umiejętności i to w jaki sposób się je prezentuje. Jesteśmy klubem, który chce stawiać na młodzież, jednak ta młodzież musi wykazać się zdolnościami i odpowiednim charakterem, gdyż zakładanie koszulki Parmy zobowiązuje.

Zobacz także

Komentarze

odys 22 czerwca 2022; 13:49
Oby okazał się on człowiekiem czynu, bo niestety w gadce, mówieniu o konkretach czy nawet próbie sprzedaży swojej wizji, nie ma on najmniejszego podjazdu do Piazziego...


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.