FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 18 środa, 20 października 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Monza0
Stadio Ennio Tardini; 17.10.2021; 16:15

Następny mecz

Serie B
Reggina-
Parma -
Stadio Granillo; 24.10.2021; 16:15

Video

Parma 1:1 Pisa: Skrót

Cytat tygodnia

"Gwizdy? Kibice byli rozczarowani i rozumiem ich rozgoryczenie. Tego typu mecze, zwłaszcza u siebie musimy po prostu wygrywać." - Juan Brunetta

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5603 dni.
Napisaliśmy 16751 newsów

Mamy 284 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 18 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Marino: "Parma w końcu udowodni swoją jakość"

autor: odys; 11.10.2021 ; 18:53;

Były trener Parmy - Pasquale Marino, udzielił wywiadu dla serwisu ParmaLive.com, w którym wypowiedział się na temat swoich przemyśleń związanych z aktualną sytuacją Crociatich.

 

Parma ma problemy z psychiką?

Wydaje mi się, że mecz ze SPAL wywołał o wiele więcej dyskusji niż w rzeczywistości powinien. Z mojej perspektywa sprawa jest bardzo prosta. Parma rozgrywała dobry mecz na polu taktycznym, aż do momentu niefortunnej utraty kontaktowej bramki, od której w jej poczynania wkradła się nerwowość. To również jest jednak łatwe do wytłumaczenia. Na Parmie ciąży, bowiem olbrzymia presja, gdyż w przeciwieństwie do SPAL drużyna ta została zbudowana po to, aby wygrywać i siłą rzeczy każda taka sytuacja waży dla niej zdecydowanie więcej. Ogólnie rzecz ujmując, dla mnie mecz w Ferrarze był wypadkiem przy pracy i jestem przekonany, że Parma będzie miała wspaniałe mistrzostwa, gdyż prędzej czy później, na wierzch musi wyjść, niepodważalna, jakość zespołu i poszczególnych piłkarzy. Nie ma się czym martwić, trzeba z optymizmem patrzeć w przyszłość.

 

Co powiesz na temat drugiego wydalenia Vazueza?

Dla mnie była to bardziej kwestia instynktu niż celowego działania. Poczynanie Vazqueza było obliczone, na to by pozbyć się przeciwnika, który nawisem mówiąc bardzo agresywnie go zaatakował. Według mnie w tym przypadku sędzia nie powinien wyciągać czerwonej kartki. Zamiast tego obaj zawodnicy powinni obejrzeć po żółtej kartce.

 

Czy spodziewałeś się takich rozgrywek Serie B?

Cóż z pewnością są to mistrzostwa o wiele trudniejsze niż w poprzednich latach. Obecnie w stawce znajduje się wiele klasowych zespołów, z ambicjami, co czyni wszystko jeszcze ciekawszym. To co dzieje się aktualnie, można uznać za pewnego rodzaju niespodziankę, jednak według mnie koniec końców Parma, Monza i Benevento, które dysponują najsilniejszymi kadrami, w końcu zdominują te rozgrywki.

 

Jak oceniasz pracę Mareski? Czy klub powinien na poważnie rozważać jego zwolnienie?

Kiedy zaczynasz projekt z nowym personelem technicznym, przewidziany na kilka lat, tak jak w przypadku Mareski, nie możesz zmieniać zdania pod wpływem impulsu i kilku niepowodzeń czy bramki straconej w 90 minucie, gdyż sam sobie wówczas zaprzeczasz. Wierzę, że obecne kierownictwo klubu zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli wierzyli w Mareskę w lecie, powierzając mu to stanowisko, to powinni być w stanie dać mu czas na to, aby wdrożył wszystkie swoje pomysły.

Zobacz także

Komentarze

odys 11 października 2021; 18:54
Nie przypuszczałem, że jeszcze kiedyś przyjdzie mi się zgodzić z Marino bo gościa od czasu jego przygody z nami po prostu nie trawię, ale akurat pod tym wywiadem i jego słowami mogę się podpisać oboma rękami.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.