FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 15 środa, 20 października 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Monza0
Stadio Ennio Tardini; 17.10.2021; 16:15

Następny mecz

Serie B
Reggina-
Parma -
Stadio Granillo; 24.10.2021; 16:15

Video

Parma 1:1 Pisa: Skrót

Cytat tygodnia

"Gwizdy? Kibice byli rozczarowani i rozumiem ich rozgoryczenie. Tego typu mecze, zwłaszcza u siebie musimy po prostu wygrywać." - Juan Brunetta

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5603 dni.
Napisaliśmy 16751 newsów

Mamy 284 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 15 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Maresca: "Ciągłość gry i wyników jest kluczowa"

autor: odys; 18.09.2021 ; 15:59;

Na przedmeczowej konferencji prasowej, Enzo Maresca bardzo wiele uwagi poświęcił kwestią wewnętrznym oraz aspektom taktycznym. Szkoleniowiec mocno komplementował też Cremonese, nazywając je jednym z kandydatów do awansu.

 

Co z Tutino?

Gennaro wciąż jest niedostępny, gdyż jego uraz nie został jeszcze do końca zaleczony. Wciąż nie mogę też korzystać z usług Osorio. Do składu wraca za to Balogh.

 

Czy Inglese może grać od pierwszej minuty?

Jest to opcja do rozważenia. Roberto z treningu na trening wygląda coraz lepiej i jego forma fizyczna wyraźnie idzie w górę. To czy jutro zagra w wyjściowym składzie okaże się po ostatnim treningu. W każdym razie mam też inne wybory do rozpatrzenia.

 

Jakiego meczu spodziewasz się jutro?

Mam nadzieję, że moja drużyna wykaże progres i utrzyma ciągłość, zarówno pod względem gry, jak i wyników. Na pewno czeka nas trudne spotkanie, Cremonese to niewygodny rywal o czym przekonało się już kilka silnych zespołów. Według mnie to jeden z kandydatów do awansu, bowiem posiada w swoim składzie ciekawe indywidualności oraz ma bardzo dobrego trenera. Nastawiamy się na bardzo ciężką przeprawę.

 

Parma to drużyna z największą liczbą celnych podań w Serie B, widać w tym już Twoją rękę.

Szczerze mówiąc to wciąż jesteśmy dopiero na początku drogi i mamy jeszcze wiele do zrobienia oraz poprawy. Oczekuję jednak, iż z meczu na mecz będziemy rosnąć, również w aspekcie posiadania i kontroli gry. To jednak nie wszystko, bowiem faza, w której nie masz piłki jest równie ważna i za jej sprawą, też możesz zarządzać meczem.

 

Ciągle szukasz jakiś nowinek?

Cóż nauka i otwartość umysłu to podstawy rozwoju. Zawsze jest coś nowego czego można się nauczyć. Staram się być więc na bieżąco i podpatrywać trenerów bardziej doświadczonych ode mnie. Obecnie włoski zespół, który najbardziej cenię to Fiorentina, według mnie wykonują kapitalną pracę bez piłki i są niezwykle skuteczni w szybkim przechodzeniu z obrony do ataku. Reasumując, rozglądanie się i podpatrywanie innych jest naturalną cześcią pracy trenera.

 

W ostatnich meczach widzieliśmy też wielki postęp w grze defensywnej. Czy Del Prato może być ostatecznym rozwiązaniem na lewej obronie?

Enrico to bardzo elastyczny zawodnik, który może grać zarówno na lewej, jak i prawej stronie. Posiadanie tego typu piłkarza w składzie to wielki komfort dla trenera, gdyż daje to mnogość opcji i rozwiązań. Nie ukrywam, że bardzo sobie cenię tego typu zawodników.

 

Mimo otwarcia stadionów, wciąż są pewne problemy z frekwencją. Czy wyniki mogą być bodźcem, który przywróci entuzjazm i fanów na Tardini?

Bardzo nam na tym zależy, gdyż wsparcie fanów wiele dla nas znaczy. Tardini to atut sam w sobie, pamiętam gdy grałem tu jeszcze jako piłkarz i z uwagi na tutejszych kibiców zawsze były to piekielnie trudne boje. Mam nadzieję, że wkrótce ponownie doświadczymy pełnych trybun, zaś kibice sukcesyjnie będą wracać na stadion by nas wspierać. Generalnie piłka nożna jest piękna, gdy grasz przy pełnych trybunach, zaś gdy nie ma fanów traci sporą część swojego uroku.

 

Wydaje się, że w tej chwili najmniej opcji masz w linii pomocy. Czy Sohm, może wrócić do gry jako środkowy pomocnik, w tym intensywnym okresie, który właśnie się rozpoczął?

Simon to nominalny pomocnik i z pewnością może on grać w tej roli, nawet jeśli do tej pory był ustawiany przeze mnie nieco inaczej. Co do intensywnego okresu to nie boję się go, wiem że mamy świetny zespół, który nawet w obliczu pewnych zmian jest w stanie zagrać na odpowiednim poziomie.

 

Do tej pory Parma preferowała raczej jeden konkretny styl. Czy wraz z biegiem mistrzostw, będziecie się starali bardziej dostosowywać do rywali?

Żeby wszystko było jasne, za każdym razem staramy się w pewien sposób dopasować nasz styl pod rywala, nawet jeśli niektóre elementy pozostają niezmienione. Na przestrzeni ostatnich spotkań mogliśmy obserwować pewne taktyczne zmiany, na przykład w meczu z Benevento gdzie przestrzeni było mało, graliśmy typowym środkowym napastnikiem, z kolei z Pordenone, byliśmy już nastawieni typowo na szukanie miejsca i wykorzystywanie wolnych sektorów. Nie jest więc tak, że tkwimy tylko przy jednym ustawieniu.

 

W ostatnich dwóch meczach zachowaliście czyste konto. Dużo pracowaliście nad obroną?

Tak myślę, że mogę śmiało powiedzieć, iż włożyliśmy wystarczająco dużo pracy w naszą grę defensywną, zaś postępy są dostrzegalne. Sporo też zmieniło się po zamknięciu mercato, gdy w końcu, ja mój sztab byliśmy w pełni świadomi tego na czym stoimy, otrzymaliśmy więcej pewników i mogliśmy w spokoju wprowadzać wszystkie pomysły.

 

W ataku masz praktycznie pełen komfort wyboru. Kogo możemy się jutro spodziewać od początku?

Tego jeszcze teraz Wam nie zdradzę. W każdym razie dzięki pięciu zmianom mam też większe pole manewru i mogę reagować na boiskowe wydarzenia. Przykładami są chociażby Mihaila, Man czy Inglese, którzy trafiali do siatki po wejściu z ławki rezerwowych. Mamy olbrzymią jakość w ataku i jestem z tego niezwykle zadowolony. Jutro zagrają ci, którzy będą w najlepszej formie.

 

Czy elastyczność jest Twoim wymogiem, czy też czasem starasz się na siłę kogoś dostosować?

Rozumiem, że chodzi Wam tu przede wszystkim o Simona. Od pierwszych treningów dostrzegłem w nim pewien potencjał i zacząłem nieco inaczej ustawiać na boisku, tak by poszerzyć jego piłkarskie horyzonty i sprawić, by mógł on lepiej odnajdywać się w poszczególnych sytuacjach. Czasem radził sobie z tym lepiej, czasem gorzej. Ważne jest jednak to, iż pozostaje on otwarty na nowe doświadczenia, a to jest gwarantem rozwoju. Z tygodnia na tydzień dostrzegam też progres w jego zachowaniu.

 

Czy Cobaut i Valenti mogą grać po lewej stronie obrony?

Mimo, że mówimy tu o dwójce nominalnych środkowych obrońców, to dostrzegam w nich cechy, które mogą predestynować ich do tej roli. Podobna rzecz tyczy się Brunetty, który śmiało poradziłby sobie na środku pomocy.

 

Czy możesz nam powiedzieć coś na temat Bernabe?

Ma się coraz lepiej. Rozpoczął właśnie kolejny etap swojej rehabilitacji, wciąż jednak potrzebuje trochę czasu na powrót. Wszyscy tu na niego czekamy i mamy nadzieję, że wkrótce do nas dołączy.

 

Na jakim etapie jest obecnie Traore?

Wciąż jest nieco w tyle, pod względem fizycznym, bowiem przez ostatnie dwa miesiące mógł trenować jedynie indywidualnie. Rokowania są jednak optymistyczne i myślę, że stosunkowo szybko zdoła on nadrobić wszystkie braki.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.