FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 21 czwartek, 15 kwietnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 1
Milan3
Stadio Ennio Tardini; 10.04.2021; 18:00

Następny mecz

Serie A
Cagliari-
Parma -
Sardegna Arena; 17.04.2021; 20:45

Video

Parma 1:3 Milan: Skrót

Cytat tygodnia

"Prawda jest tak, że w przerwie mogłem ściągnąć wielu piłkarzy, gdyż nasza gra była naprawdę słaba. Ostatecznie padło na Gervinho. Powiem jednak szczerze, że gdybym mógł to wymieniłbym cały skład." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Sklep golfowy ze sprzętem do gry w golfa BogiGolf

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5415 dni.
Napisaliśmy 15618 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 21 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Mallamo: "Celem jest awans do Primavera 1"

autor: odys; 05.04.2021 ; 19:05;

Andrera Mallamo - pomocnik z rocznika 2002, który w obecnym sezonie jest jedną z ważniejszych postaci ekipy Primavery, udzielił wywiadu dla PramaLive.com, na temat dotychczasowego sezonu oraz własnych oczekiwań.

 

W lecie otrzymałeś okazję gry w pierwszym zespole, przy okazji sparingu z Pro Sesto, w którym zaliczyłeś też asystę. Jak to wspominasz?

To były niesamowite emocje i wielka nagroda, za całą pracę, jaką wykonałem do tej pory. W tej chwili jednak nie myślę o pierwszej drużynie i w pełni skupiam się na Primaverze.

 

W tym sezonie Primavera radzi sobie bardzo dobrze. Czy walka o bezpośredni awans, od samego początku była zakładana?

Każdy sezon rozpoczynasz od postawienia sobie jakiegoś celu, naszym była walka o awans. Mieliśmy świadomość tego, że jesteśmy dobrym zespołem, jednak powiem szczerze nie spodziewaliśmy się, że będzie szło nam aż tak dobrze. Zrobiliśmy już bardzo wiele, jednak nie możemy na tym poprzestać. Trzeba dalej grać swoje.

 

Jesteś w tej grupie od dłuższego czasu. W zeszłym sezonie większość z was była dużo młodsza niż wiodący rocznik rozgrywek. Czy czujesz, że po prostu dojrzeliście?

Do Parmy przybyłem w styczniu zeszłego roku i praktycznie od razu zostałem rzucony na głęboką wodę. Z uwagi na to, iż byliśmy młodsi zeszły sezon był problematyczny, jednak mieliśmy świadomość tego, że gra z starszymi może wiele nam dać. W tym roku, nasza kadra nie zmieniła się zbyt wiele, jednak jesteśmy już bogatsi o tamte doświadczenia, co pozwala nam radzić sobie lepiej na boisku.

 

Jak ważna jest praca wykonana przez trenera Veronese?

Bardzo ważna. Trener dba o nasz prawidłowy rozwój. Po każdym spotkaniu otrzymujemy szczegółową analizę tego co zrobiliśmy dobrze i tego co poszło nie do końca tak jak powinno. Następnie na treningach wiele uwagi poświęcamy, naszym słabym punktom, tak by jak najefektywniej je eliminować. Tak funkcjonujemy każdego tygodnia, nawet po wygranym meczu, który mógłby uchodzić za bardzo dobry, zawsze znajdzie się coś nad czym trzeba popracować.

 

Jakie rady otrzymujesz od trenera?

Trener daje mi wiele rad. Zawsze dotyczą one konkretnego meczu, tak bym był jak najbardziej przydatny dla zespołu. Oczekuje ode mnie na przykład, bycia pod grą przez cały czas. Nieustannie mogę liczyć na jego wsparcie z ławki rezerwowych, nawet wtedy gdy mam kłopoty i zdarza mi się psuć akcje,

 

Masz jakiegoś piłkarza, na którym starasz się wzorować?

Nie mam jednego konkretnego zawodnika. Staram się czerpać wzorce od różnych topowych graczy z Serie A, występujących na mojej pozycji. Jeśli chodzi o mojego ulubionego piłkarza, to może zabrzmi to banalnie, ale jest nim Mess. Mam szczęście, że mogę podziwiać go w akcji.

 

Czy wśród Twoich kolegów z zespołu jest ktoś kto szczególnie Cię zaskoczył, w tym sezonie?

W szczególny sposób raczej nie, gdyż jesteśmy bardzo dobrze zbalansowaną drużyną i bardzo dobrze, wzajemnie się uzupełniamy. Każdy jest w stanie dać zespołowi coś ciekawego. Koniec końców najważniejsza jest drużyna i to właśnie w zgranej i zjednoczonej grupie tkwi nasza siła.

 

Parma jest klubem, który stawia na młodzież. Jak ważny jest to element?

Z mojego punktu widzenia jest to bardzo ważne, gdyż stale mam poczucie tego, że swoją dobrą grą i postawą mogę zasłużyć na miejsce w pierwszym zespole. Stanowi to niezwykłą zachętę do ciężkiej pracy i systematycznego stawania się coraz lepszym piłkarzem.

 

Dorastałeś w sektorze młodzieżowym Atalanty. Czy masz poczucie, że Parma idzie w podobnym kierunku co klub z Bergamo?

Zarówno Parma, jak i Atalanta to kluby z wielką historią, a to ważna rzecz przyciągająca do akademii młodych piłkarzy. Jeśli chodzi zaś o samo szkolenie młodzieży, to są to są to dwa dość różne podejścia, jednak mimo to oba bazują na tym samy - zaufaniu do młodych graczy. Nie mogę stwierdzić, który projekt jest lepszy, jednak cieszę się, że mogłem uczestniczyć w obu.

 

Jak myślisz, co jest Twoją największą zaletą?

Myślę, że umiejętność czytania gry i oceny boiskowej sytuacji, dzięki czemu jestem w stanie dogrywać dobre piłki do kolegów. Zdaje sobie jednak sprawę, iż oprócz tego mam wiele mankamentów i rzeczy, nad którymi muszę pracować.

 

Jakie jest Twoje marzenie? Za dwadzieścia lat będzie zadowolony jeśli...?

Byłbym szczęśliwy jeśli udałoby mi się zostać profesjonalnym piłkarzem, mogącym godnie żyć z uprawiania futbolu. Wciąż nie jestem pewny czy uda mi się to osiągnąć, gdyż taka jest specyfika piłki młodzieżowej. Po opuszczeniu Primavery nie wszystkim udaje się przebić na określony poziom Calcio.

 

A jaki jest Twój cel na ten sezon?

Liczę, że uda nam się zakończyć rozgrywki w najlepszy, możliwy sposób. Wciąż jesteśmy w grze o wygranie grupy, przed nami bardzo ważne spotkania, w których musimy dać z siebie wszystko. Celem jest awans do Primavera 1, co będzie też najlepszym sposobem na odwdzięczenie się klubowi za zaufanie jakie w nas pokłada.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.