FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 23 sobota, 23 lutego 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Cagliari2
Parma 1
Sardegna Arena; 16.02.2019; 18:00

Następny mecz

Serie A
Parma -
Napoli-
Stadio Ennio Tardini; 24.02.2019; 18:00

Video

Cagliari 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Niestety zamiast zrobić użytek z gola do szatnii i kontynuować to co do tej pory wykonywaliśmy, daliśmy się zepchnąć do głębokiej defensywy, nie potrafiliśmy przeciwstawić się agresywności Cagliari, które zrobiło wielki użytek z naszej pasywności. Kolejny więc raz możemy czuć po spotkaniu wielki żal i niedosyt." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4633 dni.
Napisaliśmy 10932 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 23 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

M.Ferrari: "Byliśmy bohaterami, a zrobiono z nas łajdaków"

autor: odys; 09.08.2018 ; 23:45;

Były wiceprezydent Parmy, jeden z "Siedmiu Wspaniałych" - Marco Ferrari, w niezwykle emocjonalnym wpisie na swoim Facebooku, wypowiedział się na temat zakończonej sprawy SMS-owej i wszystkich oszczerstw jakie w ostatnim czasie wymierzono w Gialloblu.

"Od jakiegoś czasu nie pełnie już żadnej oficjalnej kierowniczej funkcji w klubie, dlatego pozwolę sobie na podzielenie się z Wami moimi stricte osobistymi przemyśleniami, które dotyczą ostatnich wydarzeń.

Mimo wielu naszych ograniczeń udało nam się wskrzesić Parmę i przyczynić się do tego, by drużyna w ciągu 3 lata powróciła do Serie A. Tego typu wydarzenie powinno być czymś niesamowicie inspirującym dla całego Calcio. Tym czasem opinia publiczna i wielu ludzi związanych z naszym futbolem wolało pluć w naszym kierunku i na lewo i prawo rzucać fałszywe oskarżenia. Na przestrzeni nieco ponad roku zostaliśmy dwukrotnie oskarżeni o dwa niezwykle ciężkie sportowe przestępstwa - sprzedanie oraz ustawienie meczu, zaś wiadomości te obiegły cały świat.

Wciąż mam w pamięci tytuły gazet po naszym meczu z Anconą, w Lega Pro, jak na przykład "Parma cień Camorry". Pamiętam, iż tamte wydarzenia niesamowicie mnie irytowały i miały spory wpływ na to, że później postanowiłem zrezygnować z jakiejkolwiek kierowniczej roli w klubie. Nawet czas oraz wyniki śledztwa prokuratury, która nie znalazła nawet najmniejszych śladów nieprawidłowości, nie zdołały w pełni wymazać tego w jaki sposób został wówczas oczerniony nasz klub. Tego lata zaś wszystko wróciło ze zdwojoną siłą przy okazji procesu o "cazzein", w wyniku którego wszystkie włoskie i światowe media z miejsca oskarżyły nas o kupieni meczu.

To co się stało jest dla mnie absurdalne. Nie potrafię pojąć w jaki sposób trzy żartobliwe wiadomości wysłane przez Calaio, w których nie było nawet cienia intencji by kupić mecz, mogły wywołać taką lawinę bagna, które dosłownie zalało cały nasz klub. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, jakby wszyscy począwszy od prokuratury, a skończywszy na dziennikarzach wyłączyli zdrowy rozsądek. Każdy kto był kiedyś zawodnikiem, albo choć trochę orientuje się w zwyczajach piłkarzy, powinien być w pełni świadomy tego, że podobne wiadomości są czymś zupełnie normalnym, a przy okazji każdej kolejki gracze od Serie A do Serie C wysyłają ich tysiące.

Fakty są takie, że Parma po wszystko sięgnęła na boisku, dzięki ciężkiej pracy i wysiłkowi wielu ludzi, bez obierania drogi na skróty. Ulżyło mi, ze dziś podkreślił to także sąd.

Dzisiejszy wyrok w dużej mierze zaciera plamę jaka pojawiła się na naszym wizerunku, jednak powiem szczerzę nie mogę być do końca szczęśliwy, ponieważ w ciągu tych ostatnich miesięcy ponieśliśmy straty, których nikt w żaden sposób nie może zrekompensować. Byliśmy bohaterami, a próbowano zrobić z nas prawdziwych łajdaków.

W 2015 roku klub spadł do piłkarskiego piekła. Kibice, personel, zespół i wszyscy inni zaangażowani w budowanie naszej społeczności wspólnym wysiłkiem przyczynili się do historycznego przedsięwzięcia. W trzy lata wróciliśmy do Serie A. Nikt przed nami tego nie dokonał i chociażby za to naszemu zespołowi należy się szacunek. Zamiast niego otrzymaliśmy jednak kolejne tygodnie piekła, w trakcie których musieliśmy słuchać i czytać wiele oszczerczych opinii na nasz temat.

Mój przyjaciel powiedział mi kiedyś bardzo piękny cytat, który dobrze pasuje do obecnej sytuacji - Czekam na czas, kiedy wszystko wróci do normy, królowie zasiądą na tronie, a klauny wrócą do cyrku."

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.