Osób przebywających na stronie: 13 środa, 8 lipca 2020

Serie A
Roma-
Stadio Olimpico; 08.07.2020; 21:45

Parma 1:2 Fiorentina: Skrót

"Oczywistą rzeczą jest to, że upał oraz duże nagromadzenie gier wpływają na to co oglądamy na boisku. Warunki są jednak takie same dla wszystkich. Dziś nie przegraliśmy przez upał, a przez to, że przespaliśmy pierwszą część gry i możemy mieć o to pretensje tylko do siebie." - Roberto D'Aversa

Czyli ma już 5134 dni.
Napisaliśmy 13905 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 2 osób, oraz 11 gości.

M.Chiesa: "Parmie należał się rzut karny"

autor: odys; 29.06.2020 ; 18:56;

We włoskich mediach sporo kontrowersji i dyskusji budzi temat sędziowania, we wczorajszym meczu Parmy z Interem. Były arbiter - Massimo Chiesa w rozmowie z portalem CalcioMercato.com, stwierdził iż największym błędem, jaki popełnił Fabio Maresca, było niepodyktowanie rzutu karnego dla Parmy.

"To nie był dobry występ sędziego Mareski. W trakcie meczu podejmował on wiele dziwnych decyzji, które wprowadzały do gry niepotrzebną nerwowość. Z każdą minutą można było zaobserwować, że traci on kontrolę nad spotkaniem. W trakcie gry Maresca miał do podjęcia dwie ważne decyzje. Pierwsza po zagraniu ręką Kurtica, kiedy zdecydował się skorzystać z pomocy VARu, w tej sytuacji karny był ewidentny, jednak wcześniejszy spalony Godina anulował cąłą sytuację i sędzia podjął prawidłową decyzję. Można mieć tu jednak wątpliwości co do pracy liniowego bowiem, spalony Urugwajczyka był bardzo wyraźny i powinien zostać wychwycony w trakcie gry. Druga sytuacja to już poważny błąd Mareski, który w 37 minucie nie podyktował rzutu karnego dla Parmy, za faul Barelli na Kulusevskim. Konatk był tu bardzo wyraźny, zaś VAR nie zareagował, gdyż Maresca był optymalnie ustawiony i sam podjął się oceny tej sytuacji."

Dla tych, którzy nie do końca kojarzą tę sytuacje, wyjaśniamy, że chodzi o to zajście: