FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 11 środa, 23 września 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
Napoli2
Stadio Ennio Tardini; 20.09.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Bologna-
Parma -
Stadio Renato Dall'Ara; 28.09.2020; 20:45

Video

Parma 0:2 Napoli: Skrót

Cytat tygodnia

"Przyznam szczerze, że z finansowego punktu widzenia, oferta Krause Group nie była najlepszą jaką otrzymaliśmy w ostatnim czasie, jednak o wyborze zaważyły inne czynniki. Rodzina Krause okazała się być najbardziej wiarygodna i sformułowała najlepszą i najbardziej konkretną wizję rozwoju klubu." - Marco Ferrari

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5211 dni.
Napisaliśmy 14412 newsów

Mamy 278 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 11 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Lucarelli: "Priorytetem wzmocnienie obrony"

autor: odys; 15.09.2020 ; 12:21;

Wice dyrektor sportowy Parmy - Alessandro Lucarelli, był gościem programu "Calcio Mercato", emitowanego na antenie Tv Parma, w trakcie którego zabrał głos na temat kilku kwestii bieżących związanych z rynkiem transferowym.

 

Jakie cele stoją obecnie przed Parmą?

Udało nam się dwukrotnie utrzymać w Serie A, co wbrew pozorom wcale nie było oczywiste. Teraz musimy z głową przebudować drużynę, by dostosować ją do nowych realiów oraz zapewnić jej perspektywy rozwoju. Zależy nam na tym, żeby Parma ponownie była kojarzona jako klub stawiający i rozwijający młodych piłkarzy. Nie ma co ukrywać, iż taka strategia jest również podyktowana względami finansowymi, bowiem małe kluby takie jak nasz muszą szukać zysków kapitałowych i zarabiać na swoich zawodnikach.

 

Czy była rozważana opcja, abyś to Ty był pierwszym dyrektorem sportowym?

Osobiście chciałem zacząć taką przygodę już dwa lata temu, ale nie było na to szans. Oddałem się do pełnej dyspozycji klubu i zespołu. Byłem swojego rodzaju punktem odniesienia pomiędzy szatnią, a kierownictwem, i muszę przyznać że taka rola mi odpowiadała. Jako ambitny człowiek, chcę jednak ciągle się rozwijać i teraz zrobiłem kolejny krok na swojej nowej ścieżce zawodowej.

 

Jakie są priorytety Parmy na mercato? Gdzie zostanie dokonane pierwsze wzmocnienie?

Na ten moment naszym priorytetem jest wzmocnienie obrony, gdzie na ten moment zidentyfikowane są największe deficyty. Szukamy zarówno środkowego jak i bocznego defensora, i póki co na tym w pełni się koncentrujemy. Wiemy, że cza nagli, chcemy jak najszybciej dokonać wzmocnień, by w trakcie rozgrywek nie eksperymentować na otwartym organizmie. Niestety rynek rządzi się swoimi prawami i nie zawsze wszystko da się wykonać od ręki i na czas.

 

Jakim trenerem jest Liverani?

To trener, który mówiąc kolokwialnie, wchodzi do głowy zawodnikom. Ma jasno określone zasady i styl gry, które stara się wpoić piłkarzom. Liverani preferuje bardziej otwarte podejście do gry niż Roberto D'Aversa, zależy mu na tym, by zespół grał wysoko i agresywnie, po pierwszych tygodniach można stwierdzić, że naszym graczom taka filozofia odpowiada. Wybierając Liveraniego wiedzieliśmy, że jest to trener, który lubi grać piłką i atakować, a do tego wszystkiego dobrze potrafi wkomponowywać młodzież do zespołu. Zdajemy sobię jednak sprawę, iż iż terminarz i harmonogramy są bardzo napięte i nie wszystko może być zrobione na czas. Myślę, że pełnię możliwości zespołu Liveraniego zobaczymy dopiero po kilku kolejkach, dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do kibiców o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

Czy gra wysoko ustawioną linią obrony, w przypadku Parmy, nie jest aby zbyt dużym ryzykiem?

Każdy trener ma swoje wyobrażenie o piłce i wprowadza je w życie. Być może z uwagi na pewne nasze ograniczenia w zakresie defensywy, Liveranie będzie zmuszony pójść na pewne kompromisy. Nie zamierzam jednak wchodzić w kompetencje trenera, to jego drużyna i jego pomysł na grę.

 

Co z Gervinho?

W kontekście jego osoby wszystko przebiega spokojnie. Trenuje w pełni normalnie, jest gotowy do gry, tak więc wszystko jest w porządku. Co do jego sytuacji na mercato, to jeśli przyjdzie satysfakcjonująca nas oferta z pewnością ją rozważymy. Jeśli nie pozostanie on z nami.

 

Czy nadeszły już jakieś oferty za Gervinho?

Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej oferty, za żadnego z naszych graczy. Można więc powiedzieć, że nikt nie znajduje się na liście transferowej. Rynek ma to do siebie, że żeby sprzedać musi pojawić się kupiec.

 

A Benevento?

Nie składali nam żadnej oferty, być może rozmawiali z agentem zawodnika, jednak nic mi o tym nie wiadomo.

 

Jak Bruno Alves podszedł do pomysłów Liveraniego?

Nie ma co ukrywać, iż z uwagi na swoją charakterystykę i wiek, jest to zawodnik, który może mieć pewne problemy w grze wysoko ustawioną linią obrony. Bruno to jednak 100% profesjonalista, podobnie jak cała drużyna trenuje na pełnych obrotach i jest gotowy by dostosować się do nowych wymagań.

 

Jak podchodzisz do perspektywy kolejnego sezonu bez kibiców?

Źle. Stadion bez kibiców nie może funkcjonować. Mecze za zamkniętymi drzwiami są jakby sztuczne, pozbawione otoczki i unikalnej atmosfery. Mam nadzieję, że najszybciej jak to możliwe kibice będą mogli wrócić na stadiony.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.