FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 9 niedziela, 31 maja 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Torino-
Parma -
Stadio Grande Torino; 20.06.2020; 21:00

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

"Data wznowienia Serie A została wstępnie ustalona na 13 czerwca. Jeśli ma to stać się realne musimy jak najszybciej otrzymać zgodę na prowadzenie "prawdziwych" i intensywnych treningów, w przeciwnym razie możemy borykać się z prawdziwą plagą kontuzji." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5096 dni.
Napisaliśmy 13704 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 9 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Lucarelli: "Mecz z Fiorentiną jest fundamentalny"

autor: odys; 17.05.2019 ; 14:48;

Team manager - Alessandro Lucarelli spotkał się dziś z dziennikarzami w ośrodku Collecchio, by porozmawiać na temat wagi zbliżającego się meczu z Fiorentiną, który jak sam stwierdził stawia na równi z zeszłorocznym spotkaniem ze Spezią.

 

Jak nastawienie przed meczem z Fiorentiną?

Niedzielny mecz z Fiorentiną, jest jednym z tych w których bardzo chciałbym wystąpić. Jest to również spotkanie, w którym nie mamy marginesu błędu i każda pomyłka może skończyć się katastrofą. Jesteśmy jednak w pełni gotowi na ten mecz i mówi tu nie tylko o zespole, ale całym klubowym środowisku. Chłopaki są naładowani pozytywną energią i mają wielką determinacje by zakończyć sprawę utrzymania już w niedzielę oraz tym samym odkupić swoje winy z Bolonii. Jestem przekonany co do tego, że zagramy dokładnie taki mecz jaki musimy zagrać.

 

Jak oceniasz dotychczasowe mistrzostwa w wykonaniu Parmy?

Nie ma co ukrywać, że przez długą część sezonu graliśmy ponad stan oraz nasze możliwości. Z drugiej strony w ostatnich tygodniach sytuacja jest z goła odwrotna.  Gdyby nasza forma była nieco bardziej stabilna, utrzymanie byłoby już zapewnione, i moglibyśmy podchodzić do niedzielnego meczu na pełnym luzie. Nie mniej jednak wrażenie są jak najbardziej pozytywne, bowiem zespół jest blisko utrzymania, które zawsze było głównym celem.

 

Jak zespół oraz trener pracowali w tym tygodniu, po klęsce w Bolonii?

Zarówno trener, jak i nasi piłkarze są pełnymi profesjonalistami, i pomimo tego iż porażka z Bologną była bardzo bolesna, cały czas pracują normalnie i do starcia z Fiorentiną przygotowują się jak do każdej innej kolejki.

 

Ile warty jest według Ciebie mecz z Fiorentiną?

Powiedziałbym, że jest to mecz podobnej wagi co ten, który rozegraliśmy blisko rok temu w La Spezii. Moim zdaniem niedzielne spotkanie jest decydujące i należy właśnie tak do niego podchoidzić. Zespół musi przekroczyć własne granice, wspiąć się na absolutne wyżyny i zrobić wszystko by zwyciężyć.

 

Chciałbyś coś powiedzieć fanom?

Rozumiem targające nimi emocje, uch niezadowolenie oraz żal są uzasadnione. Chciałbym jednak bardzo ich prosić by w niedziele odłożyli to na bok, wypełnili Tardini po brzegi i skupili się na pełnym wspieraniu naszej drużyny. Rywale muszą czuć, że grają nie tylko przeciwko piłkarzom, ale także całemu miastu.

 

Wszyscy pamiętają Twoje przemówienie przed meczem z Alessandrią. Czy w niedzielę również zabierzesz głos w szatni?

Mam nadzieję, że nie będzie to konieczne i nikt z piłkarze nie będzie potrzebował przed tym spotkaniem dodatkowej motywacji. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny mecz jest przed nami i jesteśmy gotowi na wszelkiego rodzaju poświęcenia.

 

W niedzielę Parmie będzie brakować Bruno Alvesa.

Bruno bardzo przeżywa to, co zrobił w Bolonii i jest mu bardzo przykro z powodu tego, że opuści tak ważne spotkanie. Jego brak to dla nas wielka strata, jednak jestem przekonany, że każdy kto w niedzielę pojawi się na boisku da z siebie wszystko dla zespołu.

 

Jak podnieść się po takiej porażce, która miała miejsce w derbach?

Co się stało to się nie odstanie, zespół musi się zrestartować, zapomnieć o Bolognie i myśleć tylko o meczu z Fiorentiną. Popełnionych błędów nie da się cofnąć, można odkupić swoje winny wygrywając w niedzielę. Pozostanie w Serie A to kwestia fundamentalna dla przyszłości całego naszego klubu i każdy musi mieć tego świadomość.

 

Będziecie nasłuchiwać wieści z Empoli?

Dla mnie w niedzielę istnieje tylko jeden mecz - Parma-Fiorentina. Mamy swój los we własnych rękach i nie możemy patrzeć się na innych. Liczy się tylko to co zaprezentujemy przed własną publicznością. Nie ma sensu tracić sił na myślenie o tym co robią Empoli czy Genoa, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Myślę, że w ciągu ostatnich kilku tygodni, nieświadomi mogliśmy popełnić ten błąd, licząc że ktoś załatwi kwestię utrzymania za nas, teraz to nie może się powtórzyć.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.