FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 20 sobota, 23 marca 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Lazio4
Parma 1
Stadio Olimpico; 17.03.2019; 15:00

Następny mecz

Serie A
Parma -
Atalanta-
Stadio Ennio Tardini; 31.03.2019; 12:30

Video

Lazio 4:1: Skrót

Cytat tygodnia

"Należy przyznać, iż źle zinterpretowaliśmy ten mecz i podeszliśmy do niego w niewłaściwy sposób. Biorę za to pełną odpowiedzialność. To, że graliśmy z klasowym zespołem pokroju Lazio nie jest żadnym wytłumaczeniem tego co się stało." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4661 dni.
Napisaliśmy 11098 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 20 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Longobardi: "Mecz z Torino? Forza Parma!"

autor: odys; 07.11.2018 ; 23:15;

Ulubieniec kibiców Parmy z czasów gry w Serie D - Cristian Longobardi, udzielił wywiadu dla ParmaLive.com, w którym wypowiedział się na temat aktualnego zespołu Crociatich.

 

Śledzisz mecze Parmy?

Oczywiście, czuję się kibicem Parmy. Doświadczenie z tym klubem było dla mnie czymś wyjątkowym. W tym sezonie byłem na Tardini tylko raz podczas meczu z Juventusem i widziałem naprawdę wspaniały spektakl, w którym główną rolę odegrali kibice. Stadion zrobił na mnie jeszcze większe wrażenie niż wtedy gy miałem okazję tu grać. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł zawitać tu ponownie.

 

Można powiedzieć, że byłeś jednym z pierwszych ulubieńców kibiców, w nowej erze Parmy.

Nie ukrywam, że nigdy bym się tego nie spodziewał. Jestem rozpoznawany przez kibiców nawet dziś co jest dla mnie wielką przyjemnością oraz powodem do dumy. Te proste gesty - uśmiechy, uściski dłoni, ciepłe słowa to coś naprawdę wspaniałego. Miło jest wiedzieć, że pozostałem w świadomości kibiców, mimo tego, że teraz mogą oklaskiwać graczy innego kalibru (śmiech).

 

Parma awansowała w trzy lata z Serie D do Serie A, spodziewałeś się tego?

Szczerzę mówiąc nie sądzę, by ktokolwiek się tego spodziewał, oczywiście ludzie związani z klubem mogli marzyć o takim scenariuszu jednak, gdy rozpoczynaliśmy naszą wspinaczkę w Serie D, nie wydawał on się zbyt realny. Tymczasem klub dokonał czegoś nieprawdopodobnego i oszałamiającego, każdy z piłkarzy przyczynił się do tego sukcesu. Można powiedzieć, że ja wraz z kilkoma innymi graczami położyliśmy pierwsze cegiełki pod wielką Parmę.

 

Masz kontakt ze swoimi byłymi kolegami z drużyny?

Pozostaje w kontakcie ze wszystkimi kolegami z Parmy, z jednymi rozmawiam częściej z niektórymi rzadziej, ale bardzo zależy mi na podtrzymywaniu tych więzi. Najlepszy kontakt miałem zawsze z kapitanem Lucarellim, Caciolim, Corapim, Laurią oraz Giorgino.

 

Skoro już wspomniałeś Lucarelliego, to możemy podjąć ciekawy temat. Aktualnie stanowiska prezydenta Parmy jest puste, czy widziałbyś w tej roli Alessandro?

To człowiek pełen pasji i oddania dla Parmy. Jest gotowy zrobić dla tego klubu wszystko i może sprawować w nim każdą rolę. Dlatego nie widzę przeszkód by był prezydentem.

 

Chińczycy stracili większościowe udziały w Parmie, czy wolałbyś nowego zagranicznego inwestora, czy raczej chwiałbyś żeby wszystko pozostało tak jak teraz?

Futbol jest obecnie na takim etapie, że interesy mają pierwszeństwo nad romantyzmem, zaś bez pieniędzy ciężko jest budować stabilne zespoły dlatego też mają na względzie  dobro klubu dobrze byłoby posiadać bogatego inwestora, a o takiego ciężko będzie we Włoszech. Nie mniej jednak w zadnym wypadku nie można umniejszać roli obecnego kierownictwa, które ma każdym kroku wykazuje miłość względem tej drużyny.

 

Kto jest dla Ciebie kluczową postacią w obecnej Parmie?

Powiedziałbym, że Inglese. Jest to zawodnik, którego sledze od kilku sezonów i bardzo imponuje mi jego gra. W Parmie sprawia on jeszcze lepsze wrażenie, to napastnik mogący bardzo wiele dać zespołowi. Poza tym jestem też wielkim fanem talentu Gervinho, który jest odkryciem Serie A.

 

Trzy punkty do Europy, osiem przewagi nad strefą spadkową.

Z technicznego punktu widzenia trzeba powiedzieć, że pan D'Aversa i dyrektor Faggiano wykonali kawał znakomitej roboty. Mało kto wierzył, że Parmę stać na taki start. Mimo to klub nie powinien zapominać o tym skąd przychodzi i z pokorą podchodzić do każdego meczu. Marzenie o powrocie do Europejskich pucharów to wspaniała sprawa, jednak kluczowe dla Parmy powinno być tylko i wyłącznie utrzymanie.

 

Torino, Milan i Sassuolo, to następni rywale, jak się na to zapatrujesz?

Zespół musi myśleć tylko o jednym meczu na raz. Nie ma sensu wybiegać nad to w przód. Trzeba w pełni koncentrować się na najbliższym starciu z Torino. Trener D'Aversa dobrze zdaje sobie z tego sprawę i jestem przekonany co do tego, że uda mu się w odpowiedni sposób przygotować zespół.

 

Jaki wynik padnie w Turynie?

Jestem przesądny i nie lubię mówić o takich rzeczach. Jedyne co mogę powiedzieć to Forza Parma!

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.