FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 32 czwartek, 23 maja 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 1
Fiorentina0
Stadio Ennio Tardini; 19.05.2019; 15:00

Następny mecz

Serie A
Roma-
Parma -
Stadio Olimpico; 26.05.2019; 15:00

Video

Parma 1:0 Fiorentina: Skrót

Cytat tygodnia

"Nie mam zbyt wiele do powiedzenia jestem dumny z moich podopiecznych, którzy dokonali czegoś naprawdę wielkiego i niezwykłego, a każdy kto uważa inaczej po prostu nie zna się na piłce. Od samego początku sezonu marzyliśmy o tym celu i dzięki niesamowitej pracy, woli walki oraz determinacji udało się go zrealizować. Jestem dumny z tego, że mogę się nazywać trenerem tak wspaniałego zespołu." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4722 dni.
Napisaliśmy 11456 newsów

Mamy 272 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 32 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Lizhang: "Wciąż mam wielkie plany względem Parmy"

autor: odys; 08.03.2019 ; 10:57;

Były prezydent Parmy - Jiang Lizhang udzielił ekskluzywnego wywiadu dla SportParma.it, w którym odniósł się do kwestii sporu z Nuovo Inizio oraz tegop jak cała sprawa wygląda z jego perspektywy.

 

Członkowie Nuovo Inizio zarzucają Waszej grupie szereg nieprawidłowości ekonomicznych oraz niewywiązanie się z postanowień umowy, co w ostateczności doprowadziło do zmiany udziałowca większościowego. Czy możesz się do tego w jakiś sposób odnieść?

Są to oskarżenia absolutnie fałszywe. Grupa Desport zawsze wykazywała płynność i wywiązywała się ze wszystkich postanowień umowy, dbając o rozwój projektu. Zainwestowaliśmy w Parmę 25 mln euro, które zarobiliśmy od momentu przybycia do klubu, co jest najlepszym potwierdzeniem naszej długoterminowej wizji. Do tego nasze know-how i doświadczenie w zarządzaniu jest wielką wartością dodaną. Nasze poczynania biznesowe zawsze były oparte na uczciwości oraz szczerości. Procedury prawne mające na celu dowiedzenie naszej racji oraz tego, iż działaliśmy zgodnie z umową, są aktualnie w toku.

 

Czy prawdą jest to, że w umowie pomiędzy Dseport, a a Nuovo Inizio istniały zapisy uprawniające przedsiębiorców z Parmy do odzyskania większościowego pakietu udziałów?

Takie zapisy w istocie istniały w umowie, jednak powołując się na nie w swoich działaniach, Nuovo Inizio złamało prawo i zasady dobrej wiary. Nie było żadnych powodów ku temu, by mogli oni ponownie przejąć pakiet większościowy. Ich zachowanie było złe na wielu płaszczyznach, na przykład na walne zgromadzenie, 17 października, na którym zapadły decyzje w sprawie udziałów, Desport nie zostało zaproszone, a o wszystkim dowiedziało się po fakcie. Ponad to 21 października, nasi przedstawiciele spotkali się z Nuovo Inizio by omówić kwestie związane z przyszłością klubu. Wówczas nie było żadnej mowy o powrocie większościowego pakietu w ręce Włochów, co zostało ogłoszone dwa dni później. Nuovo Inizio zawiodło nasze zaufanie i po prostu ukradło 50% naszych udziałów w Parma Clacio 1913.

 

Czy jesteście gotowi odzyskać akcję klubu? Planujecie odwoływać się do włoskiego i/lub międzynarodowego wymiaru sprawiedliwości?

Głównym celem Desport, jest dobro Parmy i wspomożenie jej w walce w Serie A. Naszym długofalowym celem zawsze było przywrócenie zespołowi dawnej świetności. Można powiedzieć, iż traktuje to jako mój osobisty projekt i wielką ambicję, a co za tym idzie nie zamierzam z tego rezygnować. Podejmiemy więc wszelkie działania prawne, aby odzyskać to co zostało nam zabrane. Wszystko to w celu obrony najlepszego interesu Parmy.

 

Co odpowiedziałbyś kibicom, którzy zarzucają Ci małą troskę o klub oraz rzadką obecność w miescie?

Ponieważ zależy nam na rozwoju klubu i jego powodzeniu, nigdy nie chcieliśmy aby nasza obecność w klubie była postrzegana przez kibiców jako zagrożenie. Chociaż byłem obecny na Tardini, w tym sezonie, tylko na jednym spotkaniu, to śledziłem wszystkie jego poczynania, dbałem o jego stabilność finansową oraz byłem w stałym kontakcie z kadrą zarządzającą. Niestety pomimo moich starań oraz wielkich oczekiwań, komunikacja z Nuovo Inizio nigdy nie była perfekcyjna. Z uwagi na ich wiedzę i to co zrobili dla tego klubu, zawsze braliśmy pod uwagę ich sugestie, niestety nie zawsze działało to w dwie strony. Nie jestem typem człowieka, który lubi mieć pełną dominację nad współpracownikami, problem jednak w tym, iż Nuovo Inizio mimo pierwszych zapewnień było bardzo opornie nastawione do współpracy.

 

Czy w ostatnim czasie były jakieś próby polubownego rowiązania sprawy i rozmów z Nuovo Inizio? Jakie są Twoje obecne relacje z Marco Ferrarim?

Owszem były takie rozmowy, jednak tego typu kwestie należy rozwiązywać między sobą, z dala od prasy, dlatego też nie było to w żaden sposób nagłaśniane. Niestety nie przyniosły one żadnego skutku, zaś chcąc działać dla dobra klubu musimy sięgnąć po inne metody. Nie mniej jednak, zawsze jestem gotowy i otwarty na konstruktywną rozmowę i ponowne omówienie całej sytuacji. Jeśli chodzi o Marco Ferrariego, to wiem że był on tylko rzecznikiem Nuovo Inizio i cała inicjatywa nie pochodziła od niego. Nie traktuje go jako wroga.

 

Czy letnie transfery klubu zostały szczegółowo uzgodnienie i zaakceptowane przez wszystkich udziałowców? Czy też jak twierdzą niektóre media, były w tej kwestii wielkie niezgodności, które stanowiły początek rozłamu między Wami, a Nuovo Inizio?

W temacie transferów mogę powiedzieć, że każdy został zakomunikowany Desport, jednak sam proces komunikacji w tej kwestii pozostawiał wiele do życzenia. Zostawiliśmy jednak w tej sprawie sowjego rodzaju autonomie, kadrze kierowniczej, dlatego też przyjmowaliśmy każdą decyzję, nawet jeśli do końca się z nimi nie zgadzaliśmy. Podam jeden przykład, w lecie ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że zarząd Parmy prawie zakończył transfer grcza, który naszym zdaniem nie był zgodny z potrzebami zespołu. Wyjaśniliśmy nasze wątpliwości, pytając się czy faktycznie ten piłkarz jest dla nas niezbędny. Zapewniono mnie wówczas, iż będzie to jedna z ważnych postaci drużyny, więc wyraziłem zgodę, nawet jeśli wciąż miałem wiele wątpliwości. Co ciekawe, dwa tygodnie później, ten sam piłkarz został wypożyczony do Serie B i to bez żadnego powiadamiania kogokolwiek z Desport, o takim zamiarze. Ta sytuacja mocno podkopała moje poczucie pewności siebie, jednakże pomimo tego rodzaju nieporozumień, transfery nie były powodem rozłamu między nami, a Nuovo Inizio. Nie były nim też kwestie finansowe. Powiedziałbym raczej, iż powodem tego wszystkiego był narastający brak zaufania między nami.

 

Odchodząc na chwilę od tematów organizacyjnych. Jak oceniłbyś postawę zespołu w tegorocznych rozgrywkach Serie A?

Zespół radzi sobie naprawdę bardzo dobrze i osiąga wspaniałe rezultaty. Serie A to liga skomplikowana i bardzo konkurencyjna, zaś my dopasowaliśmy się do niech od pierwszej chwili i konsekwentnie realizujemy nasz cel, jakim jest utrzymanie. Realizacja tego planu jest obecnie na wyciągnięcie ręki, jednak zdaję sobie sprawę z tego, że nic jeszcze nie jest pewne, a tabela może się szybko zmienić. Niestety w mojej opinii, panujący konflikt wewnętrzny, może mieć negatywny wpływ na wydajność oraz wyniki drużyny, mimo iż niektórzy zdają się to bagatelizować. Wierzę jednak w profesjonalizm, każdego z piłkarzy i to, że skupiają się oni w pełni na dobru Parmy.

 

Żałujesz, że kupiłeś Parmę? Jakie są Twoje plany względem przyszłości klubu? Jak zachowasz się gdy sąd przyzna jednak rację Nuovo Inizio?

Zawsze podkreślałem, że względem Parmy mam długoterminowy plan i jestem dumny z tego, że stałem się członkiem tego społeczeństwa. Co do decyzji sądu, to musimy na nią w spokoju poczekać i dopiero gdy zostanie ona ujawniona, przemyśleć dalsze działania. W biznesie nie ma bowiem miejsca na impulsywność i działanie pod wpływem emocji.

Zobacz także

Komentarze

odys 8 marca 2019; 11:03
jakby ktoś się zastanawiał do jakiego transferu pije Lizhang, to chodzi oczywiście o Galano, czyli bez wątpienia jedne z największych absurdów transferowych, w naszym wykonaniu w ostatnich latach. a tak ogólnie co do jego słów to ciekawie jest poznać jak to wygląda z jego perspektywy, jednak jakoś niespecjalnie daję mu wiarę i w tym sporze jestem za Nuovo Inizio, którzy już wielokrotnie udowadniali, że są godni zaufania i naprawdę stawiają dobro klubu na pierwszym miejscu.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.