FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 14 środa, 12 sierpnia 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Lecce3
Parma 4
Stadio Via del Mare; 02.08.2020; 20:45

Następny mecz

Video

Lecce 3:4 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"W ostatnich dniach Faggiano zakomunikował nam, że chcę odejść z klubu w poszukiwaniu nowych wyzwań oraz chęci sprawdzenia się w projekcie, w którym będzie miał jeszcze większą odpowiedzialność na głowie. Jego decyzja wywołała w nas żal, jednak musieliśmy ją zaakceptować." - Pietro Pizzarotti

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5169 dni.
Napisaliśmy 14128 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 13 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Kosznovszky i Balogh z nadziejami na debiut

autor: odys; 01.08.2020 ; 18:55;

Od kilku ligowych spotkań, w meczowej kadrze Parmy znajduje się dwójka młodzieżowych reprezentantów Węgier, z rocznika 2002 - Mark Kosznovszky oraz Botond Balogh, która w meczu z Lecce może doczekać się swojego debiutu w Serie A.

Warto byłoby więc nieco bliżej przyjrzeć się tej dwójce, która w niedalekiej przyszłości może stać się ważnym elementem zespołu Crociatich.

Zarówno Balogh jak i Kosznovszky, trafili do Parmy w lecie 2019 roku z MKT Budapeszt. W Parmie, jak do tej pory mieli oni okazję do występów w zespole U-17 oraz Primaverze. Obaj są również etatowymi reprezentantami Węgierskiej młodzieżówki (aktualnie drużyna U-18), zaś w lecie ubiegłego roku mieli okazję wziąć udział w Mundialu do lat 17. Wprawdzie z tą imprezą Węgry pożegnały się już na etapie fazy grupowej, jednak zarówno Balogh, jak i Kosznovszky zaliczyli udział we wszystkich trzech spotkaniach.

Sam fakt, iż to właśnie tę dwójkę Roberto D'Aversa zdecydował się wcielić do kadry pierwszego zespołu, na ostatnie spotkania z Serie A, świadczy o jej dużym potencjale, bowiem na pewno nie był to wybór oczywisty. W samej Primaverze znajduje się bowiem przynajmniej kilku bardziej doświadczonych zawodników, którzy co więcej dłużej mieli okazję trenować z pierwszym zespołem.

Skoro zarys aktualnej sytuacji obu panów w zespole Parmy, mamy już za sobą, przejdźmy do krótkiej boiskowej charakterystyki węgierskiej dwójki.

Balogh to typowy środkowy obrońca, mocno bazujący na swoich znakomitych warunkach fizycznych (190 cm wzrostu), podobnie jak w pierwszym zespole czynią chociażby Alves czy Dermaku. Do tego wykazuje się też cechami lidera i przywódcy, gdyż to właśnie jemu, na wspomnianych Mistrzostwach Świata U-17, przypadła w udziale kapitańska opaska. Patrząc obiektywnie z uwagi na sporą konkurencję na okupywanej pozycji (Alvesm, Dermaku, Iacoponi, Regini) szanse na występ Balogha są mocno ograniczone, jednak pamiętajmy iż jest to ostatni mecz sezonu i mogą w nim dziać się różne cuda.

Nieco lepiej wygląda za to perspektywa debiutu Kosznovszkyego, który może występować na kilku pozycjach zarówno w środku pola, jak i na prawym skrzydle. We wspominanych Mistrzostwach Świata, Kosznovszky pełnił zaś rolę typowej "10" zaś turniej zakończył z bramką i asystą na koncie. Do największych zalet tego gracza należą świetna technika oraz dobrze ułożona stopa. W zespole Primavery to właśnie on pełnił rolę etatowego wykonawcy rzutów wolnych czy rożnych, i to nawet pomimo faktu, iż zaliczał się do grona najmłodszych graczy w ekipie Marco Veronse . Szansą na debiut dla Kosznovszkyego może być absencja takich piłkarzy jak Kucka, Scozzarella czy Brugman oraz nie do końca pewny stan zdrowia Hernaniego.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.