FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 18 czwartek, 15 kwietnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 1
Milan3
Stadio Ennio Tardini; 10.04.2021; 18:00

Następny mecz

Serie A
Cagliari-
Parma -
Sardegna Arena; 17.04.2021; 20:45

Video

Parma 1:3 Milan: Skrót

Cytat tygodnia

"Prawda jest tak, że w przerwie mogłem ściągnąć wielu piłkarzy, gdyż nasza gra była naprawdę słaba. Ostatecznie padło na Gervinho. Powiem jednak szczerze, że gdybym mógł to wymieniłbym cały skład." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Sklep golfowy ze sprzętem do gry w golfa BogiGolf

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5415 dni.
Napisaliśmy 15618 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 18 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Konferencja prasowa dotycząca "nowego Tardini"

autor: odys; 06.04.2021 ; 12:40;

Krótko po godzinie 10, na Stadio Ennio Tardini odbyła się konferencja prasował z udziałem prezydenta Kyle'a Krause, władz miasta oraz Alessandro Zoppiniego, podczas której ujawniony został finalny projekt odnowionego stadionu.

Konferencja rozpoczęła się od krótkiego wprowadzenia burmistrza miasta - Federico Pizzarottiego oraz jego zastępcy Marco Bosiego.

 

Pizzarotti: "To dla nas ważny dzień. Od 10 lat staraliśmy się zrobić coś w kwestii stadionu jednak próby te kończyły się niepowodzeniem. Teraz jest jednak inaczej i w końcu udało się nam wypracować projekt z dalekosiężną wizją. Prócz funkcjonalności i dostępności, zależało nam przede wszystkim na tym, by stadion miał swój charakter i duszę i tak też się stało. Po ukończeniu modernizacji otrzymamy piękny stadion, godny drużyny tak rozpoznawalnej w świecie jak Parma. Ten stadion będzie nową wizytówką miasta i klubu."

Bosi: "Wraz z przybyciem do Parmy, pana Krause, nadeszło nowe otwarcie i w relacjach na linii klub-miasto. Była to jedyna droga do tego, aby na poważnie mówić o npwym Tardini, który docelowo ma być obiektem dla wszystkich mieszkańców, nie tylko kibiców. Od dłuższego czasu jasne było dla nas to, że stadion wymaga gruntownej renowacji, jednak jako gmina nie mieliśmy na to środków, dlatego też od razu zrozumieliśmy, iż musimy blisko współpracować z prezydentem Krause. Pomijając kwestię estetyczne oraz funkcjonalne, ma to być również stadion tani w utrzymaniu oraz przyjazny środowisku.. Można powiedzieć, że dzisiejsza prezentacja dotyczy fragmentu projektu, który wciąż pozostaje kwestią otwartą na dyskusję. Mamy nadzieję, że w ciągu miesiąca uda się ostatecznie domknąć wszelkie formalności związane z akceptacją projektu, przez komisję złożoną z specjalistów i fachowców."

 

W dalszej kolejności, głos na temat Stadio Tardini, zabrał Alessandro Zoppini, którego studio odpowiada za stworzenie projektu renowacji obiektu.

 

Zoppini: "Tworząc projekt, czerpaliśmy inspirację z wielu miejsca jak chociażby Palazzo Farnese, ale także staraliśmy się oddać charakter klubu jakim jest Parma. Mieliśmy również świadomość tego, że stadion ma być przestrzenią użyteczności publicznej i służyć wielu następnym pokoleniom i właśnie w takim duchu powstał cały projekt. Przechodząc już do szczegółów, stadion jest usytuowany w niezwykłym miejscu, praktycznie w samym centrum miasta, dlatego też wyszliśmy z założenia, iż musi on od razu przyciągać uwagę. Tworząc projekt staraliśmy się zachować obecną dusze stadionu. Dokonaliśmy jednak pewnych modyfikacji na przykład w odległości trybun od murawy, która teraz ma wynosić 3 metry. Do tego dochodzą też inne, bardziej widoczne zmiany. Obecny stan obiektu nie pozwalał na efektywne wykorzystanie przestrzeni wokół niego, dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę jego kształtu, dzięki czemu, nie tylko będzie on lepiej pasował do otoczenia, ale również wokół niego powstanie funkcjonalny, ogólnodostępny plac. Z kolei przestrzeń pod trybunami będzie powierzchnią blisko 20 tys. metrów kwadratowych, w całości przeznaczonej do użytku publicznego. Nowy kształt obiektu inspirowany był symbolami z architektury Parmy, stąd obecność kamieni i charakterystycznych cegieł, wszystko to jednak przyjmie bardzo nowoczesną formę. Wykończenie obiektu będzie wykonane z żelaza. Będzie to seria pustych w środku elementów, ułożonych za sprawą odpowiedniego algorytmu, tak aby modelowały one odpowiednie kształty. Zadaszenie obiektu było zaś inspirowane Palazzo Farnese, jednak prócz walorów estetycznych, ma ono również wspierać kibiców i zespół. Wykończenie zadaszenie trybun będzie miało częściowo odblaskowe pokrycie, stwarzające iluzję większej liczby fanów, co ma działać jako element zastraszenia przeciwników. Pod tym kątem pomyślana został również akustyka obiektu, która będzie w pełni "faworyzować" kibiców gospodarzy i wzmacniać siłę ich dopingu. Trybuna zachodnia będzie miała różne poziomy funkcjonalne. Powstaną tam salony dla kibiców "Gold", które będą posiadały też osobne wejścia oraz restaurację, z której usług będzie można korzystać w trakcie tygodnia. Wszystkie te powierzchnie będzie można również łatwo rekonfigurować w zależności od potrzeb i aktualnego przeznaczenia obiektu. Wewnątrz stadionu będą znajdowały się też specjalne ścieżki prowadzące do punktu obsługi kibiców. Zewnętrzna część, zachodniej galerii, będzie przezroczysta i wyposażona w możliwość zmiany koloru oświetlenia, co pozwoli stadionowi żyć wraz z miastem."

 

Następnie głos zabrał też główny orędownik projektu - prezydent Kyle Krause.

 

Krause: "Mam nadzieję, że wszyscy spędziliście święta szczęśliwie. My zaś mamy dla Was pewnego rodzaju prezent. Bycie tutaj i rozmawianie z Państwem o projekcie renowacji Tardini to wielka przyjemność. Zwykłem określać siebie mianem "włoskiego Amerykanina" i dziś mam idealną okazję rozmawiać o tym co kocham. Bardzo się cieszę, że mogę spełzać czas w Parmie i wśród jej mieszkańców, podoba mi się w jaki sposób to miasto żyje futbolem, a równocześnie bardzo szanuję projekt zrównoważonego rozwoju architektury miejskiej. Moim obowiązkiem jest pełnić funkcję prezydenta Parma Calcio wraz z mieszkańcami miasta. Chcę szanować historię tego klubu, stadionu i miasta. Myśląc o nowym stadionie, myślę przede wszystkim o Parmie i chcę aby otrzymała ona piękny obiekt, na który zasługuje. Żyjemy w trudnych czasach jednak oczywistym jest to, że przy realizacji projektu będziemy nadal słuchać wszelkich rad i pozostaniemy otwarci na dialog. Zależy nam na stworzeniu miejsca pięknego, ale też jak najbardziej funkcjonalnego. Parma to zespół, który ja i moja rodzina posiadają w imieniu miasta. To wielka odpowiedzialność i traktuję ją bardzo poważnie. Mamy wielkie dalekosiężne plany i zmierzamy je realizować. Jeśli chodzi o sam design nowego Tardini, to myśle że dobrze oddaje on współczesne standardy, równocześnie dokładając też coś ciekawego od siebie. Chcemy by cała Parma była dumna z tej konstrukcji. Terminy są bardzo napięte, jednak mamy nadzieję, że przy wsparciu burmistrza i architektów, uda się rozpocząć pracę w ciągu roku."

 

Na zakończenie konferencji prasowej, przyszedł czas na kilka ogólnych pytań ze strony dziennikarzy, do Kyla Krause:

 

Czy jest jakaś funkcja, którą chciałbyś zobaczyć już na tym etapie?

Tak, drużynę w Serie A (śmiech).To będzie najlepsze możliwe doświadczenie dla kibiców i miasta.

 

Ile zajmie renowacja Tardini i gdzie w tym czasie będzie występować Parma?

Są dwie możliwości prowadzenia prac i musimy to jeszcze dokładnie zdefiniować. Pierwsza to prowadzenie pracy w pojedynczych sektorach, za sprawą czego, spotkania mógłby się odbywać na Tardini. Druga to kompleksowa praca na całym stadionie. Oba te rozwiązania mają zarówno dobre, jak i złe strony. Wciąż szukamy najlepszej opcji.

 

Dzięki nowelizacji ustawy stadionowej, moglibyście stworzyć alternatywny stadion do gry.

Nie zrobimy tego. Restrukturyzacja obejmie tylko Tardini.

 

Czy stadion będzie finansowany głównie z funduszy prywatnych?

Jestem otwarty na inne rozwiązania czy sponsorów, jednak na razie będzie to inwestycja pokrywana przez moją rodzinę.

 

Jak będzie pojemność stadionu?

W tej chwili nie mogę jeszcze podać dokładnej liczby, jednak będzie ona bardzo zlbiżona do dzisiejszej pojemności obiektu.

Zobacz także

Komentarze

grasiak 6 kwietnia 2021; 13:04
Ten nowy właściciel mówi bardzo konkretnie i rzeczowo. Miło się to czyta, zwłaszcza jak mówi o poszanowaniu dla historii klubu. No jakby to wszystko tak ładnie i pięknie wyglądało w rzeczywistości to otrzymamy klub idealny, dla nas kibiców.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.