FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 17 czwartek, 15 kwietnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 1
Milan3
Stadio Ennio Tardini; 10.04.2021; 18:00

Następny mecz

Serie A
Cagliari-
Parma -
Sardegna Arena; 17.04.2021; 20:45

Video

Parma 1:3 Milan: Skrót

Cytat tygodnia

"Prawda jest tak, że w przerwie mogłem ściągnąć wielu piłkarzy, gdyż nasza gra była naprawdę słaba. Ostatecznie padło na Gervinho. Powiem jednak szczerze, że gdybym mógł to wymieniłbym cały skład." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Sklep golfowy ze sprzętem do gry w golfa BogiGolf

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5415 dni.
Napisaliśmy 15617 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 16 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Kilka słów o projekcie "nowego Tardini"

autor: odys; 06.04.2021 ; 13:37;

Punktem kulminacyjnym dzisiejszej konferencji prasowej prezydenta Kyle'a Krause oraz władz miasta, było przedstawienie wizualnego projektu "nowego Tardini".

Ocena projektu pod kątem wizualno-estetycznym to kwestia jak najbardziej indywidualna i nie ma sensu się nad tym dłużej rozwodzić. Skupmy się, pokrótce, na wszystkim czego dziś dowiedzieliśmy się na temat rekonstrukcji Stadio Tardini.

 

1. Kształt

W celu lepszego dostosowania obiektu do terenu oraz zwiększenia funkcjonalności otoczenia wokół, stadion Parmy zmieni nieco swój kształt, z "prostokątnego" na zdecydowanie bardziej owalny.

 

2. Trybuny

W porównaniu do obecnego Tardini, trybuny na zmodernizowanym obiekcie, będą miały o wiele bardziej nieregularny kształt, co pozwolić ma nie tylko na bardziej komfortowy odbiór meczu, ale również stworzenie wewnątrz obiektu licznych pomieszczeń użyteczności publicznej. Trybuny będą kompletnie zadaszone, zaś pokrycie dachu, posiadać będzie wykończenie odblaskowe, tworzące iluzję większej liczby kibiców na obiekcie. Warto również wspomnieć, iż widownia będzie usytuowana bardzo blisko murawy, bowiem około 3 metrów.

 

3. Fasada

Chyba najciekawszy element nowego stadionu, nadający mu iście futurystyczny charakter. Wzorowana na miejskich symbolach architektury, fasada ma składać się z licznych, wykonanych z żelaza, pustych w środku bloków, które ułożone w odpowiedni sposób mają tworzyć interesującą kompozycję. W tym miejscu warto również wspomnieć o znaczeniu trybuny zachodniej (znajdującej się od frontu). Będzie ona półprzezroczysta i zaoferuje  możliwość zmiany koloru jej oświetlenia, co wpływać ma na potęgowanie wrażeń wizualnych.

 

4. Ogólne informacje na temat obiektu

Pojemność nowego Tardini nie jest dokładnie znana, jednak zgodnie ze słowami Kyle'a Krause ma ona być zbliżona do tej obecnej.

Na ten moment projekt jest w całości finansowany przez rodzinę Krause, która jednak ma być otwarta na włączenie do niego ewentualnych sponsorów.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, prace nad "nowym Tardini" mogą wystartować w ciągu najbliższego roku. Równocześnie nie ma jeszcze decyzji co do tego, czy pracę kremacyjne będą prowadzone od razu na całym obiekcie, czy też systematycznie na poszczególnych jego częściach.


Poniżej wizualizacja projektu:

 

Zobacz także

Komentarze

grasiak 6 kwietnia 2021; 13:47
Znakomite wieści oczywiście. Najbardziej mnie cieszy to, że kibice będą blisko boiska, jak podano na odległość 3 metrów. To co prezentuje stadion olimpijski w Rzymie, choć sam w sobie bardzo ładny i ogromny to bieżnia na tym stadionie i odległość chyba 10 metrów od boiska nie sprzyja kibicom w piłce nożnej. Ogólnie wygląda to z mojej perspektywy 11/10 ale teraz czas na działania. Pan Krause (w poprzednim newsie) mówi, że liczy na rozpoczęcie prac w ciągu roku. Szczerze mówiąc dość odległa data, ale nie wspomina jak długo może to potrwać, a ciekawy jestem bardzo. Pewnie zależy od tego czy będą rozbudowywać kompleksowo czy "na raty" aby móc grać na stadionie mimo remontu. Nam pozostało chyba tylko czekać aż Neuvo Tardini okaże się w pełnym blasku.
odys 6 kwietnia 2021; 14:27
1) Rozpoczęcie prac w przeciągu roku to nie jest wcale odległa data. Projekt wciąż podlega czemuś na kształt społecznych konsultacji, do tego musi jeszcze zostać oficjalnie zatwierdzony przez radę miasta i komisję ekspertów, a później dochodzi jeszcze kwestia wszystkich pozwoleń/zezwoleń/certyfikatów, wyboru ekipy która to wykona etc. Nie są to sprawy, które da się załatwić w miesiąc czy dwa.

2) Rekonstrukcja będzie dość gruntowna i będzie ingerować w kształt i wygląd stadionu w znacznej mierze, zatem trzeba zakładać, że same prace mogą potrwać nawet 2 lata.
grasiak 6 kwietnia 2021; 14:46
A bo ja myślałem, że ekipa do remontu już jest wybrana, a to chyba chodziło o ludzi do stworzenia projektu, a do remontu jeszcze nie wybrali firmy? To w takim razie zrozumiałe. Przetargi pewnie same będą trwały z dwa miesiące.
odys 6 kwietnia 2021; 15:00
To są dwie zupełnie różne kwestie. Ciężko jest oczekiwać, żeby ekipa, która zajmuje się projektowaniem nagle stała się też wykonawcą. Poza tym zatrudnianie wykonawców, w momencie gdy nie ma się jeszcze zielonego światła na budowę i zamkniętych wszystkich formalności jest bez sensu.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.