FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 11 piątek, 20 lipca 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 6
Naturno1
Prato allo Stelvio; 17.07.2018; 17:30

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Foggia-
Prato allo Stelvio; 21.07.2018; 17:30

Video

Spezia 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Nasz rynek jest skutecznie blokowany przez zamieszanie panujące wokół sprawy SMS-owej, w związku z czym na razie było niewiele ruchów. Na szczęście mercato wciąż jest we wczesnej fazie i liczę na to, ze w krótkim czasie kierownictwu uda się skompletować kadrę." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4415 dni.
Napisaliśmy 9447 newsów

Mamy 265 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 11 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Kilka słów na temat Alessio Da Cruza

autor: odys; 12.01.2018 ; 14:23;

Alessio Da Cruz był pierwszym zimowym transferem Parmy. Warto by więc było nieco bliżej przyjrzeć się sylwetce 20-letniego holenderskiego napastnika .

Da Cruz, którego rodzina pochodzi z Republiki Zielonego Przylądka, urodził się 18 styczna 1997 roku w holenderskim Almere. Swoje pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w małym lokalnym zespole Biddinghuizen, w którym to został dostrzeżony przez skautów Ajaxu i w wieku 10 lat trafił do szkółki amsterdamskiego klubu.

W Ajaxie Da Cruz przebywał przez 3 lata, by wpierw przenieść się do zespołu ze swojego rodzinnego miasta - Almere City, a następnie do znacznie bardziej znanego Twente, w barwach którego 15 sierpnia 2015 roku, w meczu z Ado Den Haag zaliczył swój debiut w holenderskiej ekstraklasie.

Na początku ubiegłego sezonu Twente wypożyczyło go do drugoligowego Dordrecht, gdzie po raz pierwszy Da Cruz dał próbkę swoich możliwości, robiąc bardzo dobry użytek ze swoich największych atutów czyli wyszkolenia technicznego, umiejętności zastawienia piłki oraz szybkości. Zaowocowało to wystąpieniem w 29 spotkaniach dla Dordrecht i zdobyciem przez nastolatka 5 goli. Te wyczyny zakończyły się ostatecznie transferem do Novary, która wykorzystała kończący się kontrakt Da Cruza, z Twente, i przejęła jego kartę za darmo.

Da Cruz błyskawicznie zaaklimatyzował się w Serie B, z miejsca stając się jednym z najlepszych graczy młodego pokolenia na zapleczu włoskiej ekstraklasy. W pierwszej rundzie sezonu, rozegrał on dla Novary 19 spotkań i zdobył 5 goli. Warto wspomnieć, iż w zespole z Piemontu był on wystawiany zarówno na prawym i lewym skrzydle, jaki na środku ataku, co tylko pokazuje jak bardzo uniwersalny jest to piłkarz.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.