FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 33 niedziela, 8 grudnia 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Puchar Włoch
Parma 2
Frosinone1
Stadio Ennio Tardini; 05.12.2019; 18:00

Następny mecz

Serie A
Sampdoria-
Parma -
Stadio Luigi Ferraris; 08.12.2019; 18:00

Video

Parma 2:1 Frosinone: Skrót

Cytat tygodnia

"Po raz kolejny tracimy punkty w samej końcówce i to na własne życzenie. Możemy mieć pretensje tylko do siebie, bowiem w takich meczach jak ten dzisiejszy czy ostatni z Bologną, powinniśmy w zdecydowanie lepszy sposób zrządzać wynikiem. " - Luigi Sepe

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4921 dni.
Napisaliśmy 12724 newsów

Mamy 274 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 33 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Kadra Parmy, a ligowe przepisy

autor: odys; 13.08.2019 ; 22:29;

Do oficjalnego startu Serie A pozostały jeszcze niecałe dwa tygodnie, jest więc odpowiedni czas, by przyjrzeć się kadrze Parmy w świetle przepisów panujących we włoskiej ekstraklasie.

Zgodnie z obowiązującymi od 2016 roku wytycznymi, w kadrze zespołu Serie A może znajdować się 25 piłkarzy powyżej 22 roku życia. Z tego grona przynajmniej czterech graczy musi mieć status szkolonych we Włoszech (mówiąc precyzyjniej, chodzi o piłkarzy, których między 15, a 21 rokiem życia przez co najmniej 3 lata grali we Włoskich zespołach ), zaś kolejnych czterech musi być wychowankami danego klubu. Do tego do kadry zespołu może zostać zgłoszona nieograniczona liczba zawodników U-22.

Tyle teoria, a jak wygląda to w przypadku Parmy? Cóż o ile ze spełnieniem warunku z 4 piłkarzami szkolonymi we Włoszech, Crociati nie będą mieli żadnego problemu, o tyle kłopot będzie już z samymi wychowankami. W czystej teorii za takowych uchodzić mogliby Mattia Sprocati oraz Marcello Gazzola, którzy dorastali w młodzieżowych zespołach Parmy, jednakże w zeszłym roku obaj ci zawodnicy nie byli w ten sposób traktowani przez władze ligowe i nic nie wskazuje na to, by teraz sytuacja ta miała ulec zmianie. Co to oznacza dla Parmy? Mówiąc najprościej, karą za niesprostanie temu wymogowi jest utrata 4 miejsc dla graczy over22. Zatem Parma będzie mogła pozwolić sobie na posiadanie w składzie 21 piłkarzy urodzonych przed 1 stycznia 1997 roku.

Biorąc pod uwagę wszystkich graczy, którzy na dzień dzisiejszy trenują w ośrodku Collecchio, kadra Parmy liczy 27 piłkarzy over22 oraz 5 klasyfikowanych jako U-22. Prosta matematyka wskazuje więc, że klub musi uszczuplić tę pierwszą grupę o przynajmniej 6 nazwisk. Nim jednak rozpocznie się panika, warto nadmienić, iż wśród tych 27 piłkarzy, znajdują się chociażby Luigi Scaglia, Yves Baraye, Gianni Munari, Lorenzo Simonetti czy Giacomo Ricci, którzy nie są rozważani w kontekście gry dla Crociatich w nadchodzących rozgrywkach.

Tak z kolei aktualna kadra Parmy wygląda na papierze:

Gracze over22 szkoleni we Włoszech: Luigi Sepe, Simone Colombi, Riccardo Gagliolo, Kastriot Dermaku, Marcello Gazzola, Giacomo Ricci, Simone Iacoponi, Matteo Scozzarella, Alberto Grassi, Gaston Brugman, José Machin, Antonino Barillà, Luca Rigoni, Luigi Scaglia, Lorenzo Simonetti, Gianni Munari, Yves Baraye, Luca Siligardi, Roberto Inglese, Mattia Sprocati, Fabio Ceravolo

Pozostali piłkarze over22: Bruno Alves, Vincent Laurini, Hernani, Juraj Kucka, Gervinho, Andreas Cornelius

Gracze U-22: Andrea Adorante, Fabrizio Alastra, Alessandro Minelli, Dejan Kulusevski, Yann Karamoh.

 

Zobacz także

Komentarze

grasiak 14 sierpnia 2019; 20:25
Solidna dawka informacji. Zawsze mnie to zastanawiało ilu właśnie musi być tej młodzieży. A jak ma się sytuacja z obcokrajowcami? Ilu może ich być spoza UE?
odys 14 sierpnia 2019; 23:28
generalnie dwóch, ale nie można ich pozyskiwać "na zapas". czyli krótko chcą pozyskać gościa spoza UE musisz wpierw pozbyć się innego ze swojej kadry.
grasiak 15 sierpnia 2019; 15:17
A jeżeli obcokrajowiec jest z UE to można ich mieć cały skład włącznie z rezerwowymi? Nie ma żadnego wymogu by choć jeden włoch zagrał w składzie?
odys 15 sierpnia 2019; 16:54
jeśli jest UE to nie ma żadnego problemu, zresztą chyba dwa lata temu był w Serie A mecz pomiędzy Interem i Udinese (chyba między tymi zespołami) gdzie w wyjściowym składzie nie było żadnego Włocha.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.