FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 20 czwartek, 15 kwietnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 1
Milan3
Stadio Ennio Tardini; 10.04.2021; 18:00

Następny mecz

Serie A
Cagliari-
Parma -
Sardegna Arena; 17.04.2021; 20:45

Video

Parma 1:3 Milan: Skrót

Cytat tygodnia

"Prawda jest tak, że w przerwie mogłem ściągnąć wielu piłkarzy, gdyż nasza gra była naprawdę słaba. Ostatecznie padło na Gervinho. Powiem jednak szczerze, że gdybym mógł to wymieniłbym cały skład." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Sklep golfowy ze sprzętem do gry w golfa BogiGolf

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5415 dni.
Napisaliśmy 15618 newsów

Mamy 280 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 20 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Jak wygląda sytuacja wypożyczonych?

autor: odys; 05.04.2021 ; 20:00;

W związku, z krótką przerwą świąteczną, warto na chwilę odpocząć od kwesti stricte boiskowych i skupić się na kadrze Parmy, a mówiąc konkretniej zawodnikach wypożyczonych na Tardini oraz ich przyszłości.

Aktualnie w szeregach Crociatich znajduje się trójka piłkarzy, którzy po sezonie, niezależnie od tego czy klub utrzyma się w Serie A czy nie, zostaną wykupieni. Chodzi tu o Lautaro Valnetiego, za którego Parma przeleje na konto Lanus około 8 mln euro, Wylana Cypriena, na którym OGC Nice zarobi 7 mln euro oraz Andreas Corneliusa, który przez ostatnie dwa lata, był na Tardini wypożyczony i w czerwcu, za jego definitywny transfer trzeba będzie zapłacić Atalancie około 7,5 mln euro. Do tego, jeżeli Crociati zdołają zachować status zespołu Serie A, konieczny będzie również wykup Andrei Contiego z Milanu, za około 7 mln euro.

Poza wspomnianymi wyżej zawodnikami, w kadrze Parmy znajduje się też kilku wypożyczonych piłkarzy, których sytuacja nie jest tak jasna i klarowna. Jednym z nich jest chociażby Juan Brunetta, która klauzula obowiązkowego wykupu nie zostanie aktywowana, bowiem nie zdołał on rozegrać 60% spotkań przypadających na ten sezon. Równocześnie Parma, wciąż posiada prawo do pierwokupu Argentyńczyka z Godoy Cruz, jednak na ten moment niewiele wskazuje na to, że będzie chciała z tego skorzystać.

Innym graczem, który raczej na pewno pożegna się z Parmą, jest wypożyczony z Bayernu, Joshua Zirkzee. Jak do tej pory młody Holender, kompletnie rozminął się z pokładanymi, w jego osobie, oczekiwaniami, i tylko szaleństwo mogłoby skłonić Kyle'a Krause do wyłożenia za jego kartę, wcześniej ustalonej kwoty, 15 mln euro. Dość problematyczna wydaje się też kwestia Matti Baniego, który praktycznie z miejsca stał się podstawowym wyborem Roberto D'Aversy. Parma chcąc wykupić doświadczonego defensora z Genoi, będzie musiała wydać 5 mln euro. Nie jest to wprawdzie wygórowana kwota, jednak wydaje się, iż niezależnie o losów utrzymania, Bani od samego początku traktowany był jako wzmocnienie krótkoterminowe i nawet jego obecny statust w zespole niewiele w tej kwestii zmienia.

Na sam koniec mamy jeszcze przypadek najbardziej enigmatyczny - Hans Nicolussi Caviglia. Młody pomocnik, który jest wypożyczony do Parmy z Juventusu, tak naprawdę nigdy nie został na poważnie sprawdzony, a to za sprawą zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Tym samym to na ile może być to piłkarz przydatny dla Parmy, jest kwestią zarówno zagadkową, jak i bardzo złożoną. Zdaniem, niektórych lokalnych mediów (między innymi serwisu ParmaLive.com) Crociati wciąż widzą w Cavigli wielki potencjał i w lecie mogą podjąć próbę jego wykupienia z Juventusu, oczywiście z uwagi na specyfikę jego kontuzji, po korzystnej cenie.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.