FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 36 sobota, 23 lutego 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Cagliari2
Parma 1
Sardegna Arena; 16.02.2019; 18:00

Następny mecz

Serie A
Parma -
Napoli-
Stadio Ennio Tardini; 24.02.2019; 18:00

Video

Cagliari 2:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Niestety zamiast zrobić użytek z gola do szatnii i kontynuować to co do tej pory wykonywaliśmy, daliśmy się zepchnąć do głębokiej defensywy, nie potrafiliśmy przeciwstawić się agresywności Cagliari, które zrobiło wielki użytek z naszej pasywności. Kolejny więc raz możemy czuć po spotkaniu wielki żal i niedosyt." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4633 dni.
Napisaliśmy 10932 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 36 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Jacobelli: "Serie A bez Parmy to nie to samo"

autor: odys; 10.08.2018 ; 18:51;

Xavier Jacobelli - redaktor naczelny Tuttosport, który od samego początku mocno bronił Parmy, udzielił obszernego wywiadu dla ParmaLive.com, na temat tego co działo się w ostatnim czasie z Gilloablu, z jego perspektywy.

 

Jest pan zadowolony z rozstrzygnięcia sprawy Parmy?

Ta sprawa była absurdalna w samej swojej istocie. Każdy kto choć raz zapoznał się z aktem oskarżenia sformułowanym na bazie trzech żartobliwych wiadomości, mógł to z łatwością stwierdzić. Nie pojmuję dlaczego trwało to tak długo, jednak ważne jest to, że Parma została uniewinniona, z czego bardzo się cieszę.

 

Niestety tego samego nie można powiedzieć o Calaio...

Jest mi przykro z powodu tego jak potraktowano tego zasłużonego piłkarza. Moim zdaniem powinien on również zostać definitywnie ułaskawiony. Wydaje mi się jednak, że sąd nie mógł postąpić w ten sposób gdyż podobny wyrok całkowicie dyskredytowałby prokuraturę, a tak wilki jest syty i owca cała, choć tak jak powiedziałem jest to dla mnie niesprawiedliwe.

 

Ten proces praktycznie zrujnował lato, w którym Parma powinna świętować potrójną promocję.

Nie mam wątpliwości co do tego, że Parma na zawsze przeszła do historii włoskiego futbolu dokonując rzeczy niezwykłej. Żaden inny zespół nie był wcześniej w stanie awansować z Serie D do Serie A w trzy lata i to jest fakt. Nawet tak groteskowe oskarżenia i próba umniejszenia wartości klubu, nie jest w stanie wymazać tego niesamowitego osiągnięcia. Parma oraz jej fani mogą być dumni ze swojego zespołu. Jestem też przekonany, ze cała ta farsa, która rozegrała się tego lata, podział na klub w sposób motywujący.

 

Tuttosport było jednym z nielicznych dzienników, który od samego początku stał po stronie Parmy.

Wykonywaliśmy swój dziennikarski obowiązek, pisaliśmy o wszytkim w obliczy faktów i chcieliśmy aby ludzie mieli świadomość tego z jaką abstrakcją musi mierzyć się klub. Tak naprawdę nie powinno nawet dojść do rozpoczęcia postępowania wstępnego.

 

Co powinna teraz zrobić Parma?

Skupić się na sprawach boiskowych co wychodzi jej najlepiej. Klub ten jest już jednym wielkim symbolem i powinien dalej wykuwać swoją legendę. Nadszarpnięty wizerunek można poprawić, zwłaszcza, że ma się w kierownictwie nowe twarze w postaci chociażby Lucarelliego, który może być przykładem dla wszystkich piłkarzy. Gdyby nasz futbol miał więcej Lucarellich z pewnością bylibyśmy teraz w o wiele lepszym miejscu.

 

Ciąganie Parmy po sądach mocno wpłynęło na mercato, które jest daleki od kompletności.

Moim zdaniem klub ma dobrą bazę do tego by powalczyć o utrzymanie, zaś kluczowa będzie praca wykonan przez D'Averse. To młody i bardzo obiecujący trener, który ma pomysł na ten zespół i kibice powinni pokładać w nim nadzieje. Ponad to Faggiano to świetny dyrektor sportowy, który na pewno zadba o kompletność kadry.

 

Powrót Parmy do Serie A budzi wiele wspomnień.

Owszem bardzo mnie cieszy ten powrót. Serie A, bez Parmy to nie to samo. Teraz trzeba dołożyć wszelkich starań by utrzymać się w lidze. Jest to jak najbardziej możliwe bowiem, klub jest zdrowy i zarządzany przez poważnych ludzi. Nasz futbol potrzebuje takich zespołów i ewentualny sukces Parmy, może być kolejnym bodźcem do zmian strukturalnych.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.