FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 18 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 18 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Iachini to właściwa osoba, na którą trzeba było postawić od początku

autor: odys; 29.11.2021 ; 18:38;

(TuttoB.com - Christiana Pravatà) - Beppe Iachini, który objął Parmę po (przegranym) zakładzie w postaci Enzo Mareski, mógł zacząć swoją przygodę od zwycięstwa, jednak ostatecznie musi zadowolić się remisem.

W kontekście Mareski nie przez przypadek użyłem słowa zakład, gdyż w istocie, właśnie tym było postawienie na niego - zakładem obarczonym olbrzymim ryzykiem. Parma postawiła na trenera, który poza pracą w tandemie w Ascoli oraz z młodzieżą w Manchesterze City, nie miał żadnego doświadczenia. Nie było więc przesłanek, ku temu, by móc stwierdzić, że klub który chce jak najszybciej wrócić do Serie A, dokonał właściwego wyboru. Co innego można jednak powiedzieć teraz.

Iachini jest trenerem, którego Parma potrzebowała, niestety dla klubu z Emilia Romagna wydaje się, że takiego wyboru trzeba było dokonać już w lecie, przed startem sezonu. Teraz, de facto po trzech dniach okrojonych treningów, nie można oczekiwać cudów, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę oczywisty fakt, że skład Parmy został zbudowany w oparciu o wskazania i wymagania poprzedniego trenera i w założeniu miał być dostosowany do jego stylu gry. Tym samym, aby Iachini mógł w pełni wprowadzić swój pomysł na Tardini, siłą rzeczy konieczne jest czekanie na zimowe mercato. Tylko za jego sprawą, nowy szkoleniowiec Crociatich będzie mógł ukształtować drużynę wedle swojego uznania.

Po meczu z Como, można powiedzieć, że póki co Iachini ma w składzie jeden pewnik, człowieka na którego może bezgranicznie liczyć - swojego kapitana Gigiego Buffona, który w niedzielę po raz kolejny wyciągnął do swoich kolegów pomocną dłoń. Buffon to niegasnąca klasa i wydaję się, że tak charyzmatyczny lider jest kluczowy, aby iść do przodu i w końcu wywalczyć sobie odpowiednią pozycję w tych mistrzostwach.

 

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.