FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 12 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 12 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Iachini: "Oczekuję determinacji, charakteru i odpowiedniej mentalności"

autor: odys; 25.11.2021 ; 14:33;

Dziś w ośrodku Collecchio odbyła się specjalna konferencja prasowa, podczas której oficjalnie zaprezentowany został Giuseppe Iachini. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczył również Javier Ribalta oraz pośrednio Kyle Krause.

Konferencja rozpoczęła się od słów prezydenta Kyle'a Krause, który przebywa obecnie w USA, zaś z przybyłymi połączył się za pośrednictwem transmisji video.

 

Krause: "Przebywam obecnie wraz z rodziną w Ameryce, jednak dziś jest bardzo ważny dzień dla Parmy. Przedstawiam Wam nowego trenera w osobie Beppe Iachiniego. Witam go serdecznie i z całego serca życzę powodzenia. Będę mocno ściskał za niego kciuki. Forza Parma!"

 

W następnej kolejności głos zabrał dyrektor techniczny Javier Ribalta, który po krótce wyjaśnił motywy sotjące za zatrudnieniem Iachiniego.

 

Ribalta: "Jak powiedział prezydent Krause, dziś jest ważny dzień dla Parmy. Przedstawiamy Beppe Iachiniego jako naszego nowego trenera. Z uwagi na skomplikowaną sytuację w jakiej się znaleźliśmy, zdecydowaliśmy się na dokonanie tej zmiany na stanowisku szkoleniowca. Zmienia się więc trener, jednak podstawy naszego projektu wciąż pozostają te same. Chcemy mierzyć wysoko, wzmacniać naszych młodych zawodników i stać się w końcu bohaterem rozgrywek. Dlatego też zdecydowaliśmy się zatrudnić trenera, który jest gwarantem jakości, zaś jego doświadczenie i piłkarskie CV mówią same za siebie. To odpowiedni człowiek na zarządzanie naszą obecną sytuacją. Tyle ode mnie. Dziękuję i oddaje głos trenerowi."

Iachini: "Przede wszystkim chciałbym podziękować prezydentowi Krause i dyrektorom klubu za obdarzenie mnie zaufaniem i powierzenie mi zespołu. Parma to ambitny klub z wielkimi planami, który chce wrócić do Serie A, a ja zrobię wszystko, aby to umożliwić. Gdy tylko do mnie zadzwoniono nie zastanawiałem się długo. Wprawdzie miałem też oferty z Serie A, jednak uczciwie należy przyznać, że Parma tak naprawdę jest środowiskiem na poziomie Serie A. Jestem gotowy dać z siebie wszystko na rzecz tego klubu i umożliwić realizację wieloletniego projektu jaki mi przedstawiono. Na koniec tego wstępu chciałbym bardzo mocno pozdrowić i przytulić Enzo Marescę oraz Roberto Vitiello. Obaj byli moimi podopiecznymi i gdy tylko dowiedziałem się, że objęli Parmę, bardzo mocno im kibicowałem. Wiem, że obecna sytuacja zespołu nie jest najlepsza, jednak jest jeden sposób, aby to naprawić - praca, praca i jeszcze raz pracy. Każdy z piłkarzy musi sobie zdawać sprawę z tego w jakim klubie gra i wszyscy bez wyjątku musimy podążać w jednym kierunku."

 

W dalszej kolejności pojawiły się pytania dziennikarzy, skierowane do osoby Iachiniego.

 

Miałeś okazję oglądać zarówno mecze zespołu, jak i widziałeś go już na treningu. Gdzie Twoim zdaniem należy interweniować?

Bazując na swoim doświadczeniu, muszę powiedzieć, że do wystosowania tego typu ocen potrzeba więcej czasu. Muszę na spokojnie popracować z zespołem, ocenić jego stan techniczny, ale przede wszystkim również kondycję psychiczną, zobaczyć jak funkcjonuje jako całość i jako indywidualności. Na dokładne oceny przyjdzie jeszcze czas. Zaznaczam jednak, iż nie jestem magikiem, jestem człowiekiem pracy i wierzę w solidny i ciężki trening. To jedyny warunek tego, by zespół mógł się rozwijać i iść na przód.

 

Za kilka tygodni mercato. Masz już jakieś pomysły?

Powtarzam, to nie jest odpowiedni czas, aby rozmawiać o rynku. Muszę wpierw dokładnie zapoznać się z zespołem, którym obecnie dysponuję.

 

Co z piłkarzami znajdującymi się poza składem?

W ich temacie decyzja należy do klubu. Jeśli zostaną przywróceni, uwzględnię ich w swoich planach. Tymczasem najważniejszą kwestią dla mnie jest znalezienie odpowiednich rozwiązań, tak aby grupa funkcjonowała najlepiej na boisku.

 

Jako piłkarz jacy trenerzy zrobili na Tobie największe wrażenie?

Miałem wielu świetnych trenerów jeśli miałbym wymienic jakieś nazwiska to na pewno byłby to Radice, Boskov, Mazzone, Castagner, Spalletti czy Novellino. Przepraszam jeśli kogoś pominąłem, ale ale było ich wielu. Od każdego z nich czegoś się nauczyłem i to zarówno na polu techniki, taktyki czy zwykłego zarządzania zespołem i szatnią.

 

Jak zapatrujesz się na pracę w Parmie?

Chcę wykorzystać tu całą swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie. Mam nadzieję, że dobrze sobie poradzę, a wręcz jestem o tym przekonany. Zdaję sobie sprawę z tego, że czeka mnie trudny i intensywny czas, trzeba ustalić pewne rzeczy, wypracować pewne schematy i szybko poznać się z zespołem. Działa to jednak w dwie strony. Zawodnicy muszą zrozumieć czego od nich chce pod wieloma względami.

 

Czy z punktu widzenia personalnego zauważyłeś jakieś ograniczenia w tym zespole? Czy którys z tych piłkarzy ma szansę stać się drugim Dybalą?

Parma posiada wielu zdolnych, młodych piłkarzy, którzy maja papiery na dobrą karierę. Musi się to stać jednak na drodze indywidualnej oraz tej zespołowej, pracy. To właśnie w taki sposób narodzili się Dybala, Belotti czy ostatnio Vlahovic. Dostrzegam podobny potencjał w wielu zawodnikach, jednak do osiągniecia konkretnych rezultatów potrzeba cierpliwości, a także silnego charakteru. Mnie zależy przede wszystkim na tym, aby zespół był na boisku córką swojego trenera. Chcę widzieć zaangażowanie, determinację i odpowiednią mentalność.

 

Z taktycznego punktu widzenia, jaki pomysł rodzi się w Twojej głowie?

Wygrałem cztery mistrzostwa Serie B grając 3-5-2, 4-3-3, 4-3-1-2 itd. Moduł taktyczny jest rzeczą elastyczną, nie jestem przywiązany do jednego konkretnego ustawienia. Ściśle zależy ono od cech dostępnych zawodników. Zawsze wyznawałem taką ideologię i również tu zamierzam się jej trzymać. Mam pewien pomysł, jednak potrzebuje odrobiny czasu na jego wdrożenie. Nie mam do dyspozycji letniego obozu, tak więc można rzecz, że najbliższe mecze będą dla nas czymś na kształt sparingów. O szczegółach przekonacie się już na boisku.

 

Porównując sytuację Parmy do innych klubów, w których pracowałeś, jaka jest skala trudności tego przedsięwzięcia?

Gdy przybyłem do Palermo zajmowało ono 13 miejsce, zaś dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się nam wygrać mistrzostwa, nic więc nie jest niemożliwe. Jest dopiero listopad, przed nami ponad pół sezonu. W przyszłym tygodniu czekają nas trzy mecze i na tym trzeba się skupiać. Jasne jest to, że trener potrzebuje czasu, aby przekazać drużynie swoje koncepcje, zaś rezultaty czasem zajmują tygodnie. Musicie być tego świadomi.

 

Iachini to pragmatyczny trener, który lubi pionową piłkę nożną i świetnie organizuje defensywę. Coś się nie zgadza?

Ujmijmy to tak, lubię gdy drużyna szybko zdobywa teren i dociera pod bramkę rywala w najprostszy możliwy sposób. Oczywiście posiadanie piłki jest ważne, jednak jego głównym celem jest zdobywanie bramek. Musi być więc ono zorganizowane i poukładane. Nabijanie liczby podań, bez konkretnego celu, jest sztuką dla sztuki. Moje zespoły w przeszłości, zawsze charakteryzowały się tym, iż miały w składzie goleadora jak Pozzi, Belotti, Dybala etc. nie jest jednak tak, iż są to kluczowe ogniwa. Wszyscy zawodnicy są ważni, wygrywasz dzięki zespołowi i kolektywowi. Gole mogą strzelać również pomocnicy, skrzydłowi czy obrońcy, w ostatecznym rozrachunku nie jest to istotne, liczy się tylko efekt czyli wynik meczu. Co do obrony, to oczywiście lubię gdy jest ona zorganizowana, ale nie trzymam się jej kurczowo. Oczekuje, by mój zespół w momencie, w którym ma piłkę, miał też ochotę iść do przodu i strzelać.

 

Co skłoniło Cię do wyboru Parmy?

Pierwszy kontakt z Parmą miał miejsce przedwczoraj i nie ukrywam, że dla mnie było to jak grom z jasnego nieba. Do tej pory prowadziłem rozmowy w sprawie powrotu na ławkę trenerską, jednak w grę wchodziły zespoły z Serie A. Tak jak powiedziałem wcześniej kibicowałem Parmie z uwagi na osobę Mareski, w związku z czym w pierwszej chwili miałem pewne opory. Po pierwszej dłuższej rozmowie zrozumiałem jednak olbrzymie ambicje tej drużyny i wielką chęć powrotu do Serie A, i zacząłem się przekonywać. Z kolei po spotkaniu z managerami, którzy przedstawili mi cały projekt, utwierdziłem się w przekonaniu, że chcę być jego częścią.

 

Jak ocenisz kondycje fizyczną i psychiczną zespołu, po pierwszych treningach?

Moją pracę rozpocząłem od testów wydolnościowych, bowiem chciałem dokładnie wiedzieć na czym stoję od strony przygotowania fizycznego. Wyniki były dość satysfakcjonujące, jednak na pewno powtórzymy je w ciągu najbliższych dni. Moi piłkarze muszą być przygotowani na zwiększenie tempa pracy, gdyż jestem człowiekiem preferującym ciężkie treningi. Nie jestem jednak sadystą, wszystko musi się odbywać w oparciu o zdrowy rozsądek, tak by unikać dużej liczby urazów, a do tego są mi potrzebne szczegółowe dane i wiedza o moich podopiecznych. Tak więc bardziej szczegółowo na temat kondycji fizycznej będę mógł się wypowiedzieć za 3-4 tygodnie. Z kolei od strony psychologicznej, zespół wydaje się być w porządku.

 

Jak oceniasz tegoroczne mistrzostwa Serie B?

Serie B zawsze należała do grona najbardziej skomplikowanych rozgrywek, zaś w tym roku jej poziom jest najwyższy od lat. Wiem, że wszyscy czekają na Parmę i liczą, że w końcu nawiąże ona do swoich ambicji, jednak musimy też zrozumieć, że nikt nie da nam tu niczego za darmo. Każdy mecz to osobna historia, bitwa, w którą musisz włożyć całe swoje serce, jeśli faktycznie myślisz o zwycięstwie. W naszej obecnej sytuacji zaletą jest to, że Serie B, z reguły wolno się rozkręca, wybacza wiele potknięć i czeka z decydującą fazą do lutego-marca. Z reguły zespół, który jest na szczycie w marcu, pozostaje tam do samego końca. To jednak rozważania teoretyczne. Teraz spinamy pośladki, układamy nisko głowę i pedałujemy do celu. Przed nami naprawdę stromy podjazd.

Zobacz także

Komentarze

odys 25 listopada 2021; 14:40
Jak dla mnie dobre pierwsze wrażenie. Całkiem sporo konkretów, jak na fakt, że miał dwa treningi z drużyną. Na plus jest też to, że widać, że on nie będzie dla tych gwiazdeczek dobrym wujkiem i będą oni musieli się nastawić na to o czym na pewnej słynnej konferencji reprezentacji Polski mówił kiedyś Polański :D
1913 25 listopada 2021; 15:04
Nie chcę chwalić dnia przed zachodem, ale mam nieodparte wrażenie że kogoś takiego jak Beppe nam brakowało żeby ogarnąć ten burdel. Kogoś kto nie będzie miłym uśmiechniętym przyjacielem tylko wezmie za fraki tych naszych niektórych gwiazdorów, otrząśnie młodzież i każe im po prostu zapierdalać. W ogóle w tym całym naszym "nowym projekcie" opartym na uśmiechach pod ucha do ucha, miłych słowach, całkowicie bezstresowym podejściu na luzie, może właśnie jakis czarny charakter jest brakującym ogniwem :)
1913 25 listopada 2021; 15:11
Nawet na tym zdjęciu z newsa to widać że Ribalta jakby troszkę wystraszony, jakby nie miał do końca komfortu , gdzies ten jego uśmieszek zginal heheh ;)
odys 25 listopada 2021; 15:16
Też mam takie wrażenie, że zły policjant to jest właśnie to czego w tej chwili ta drużyna potrzebuje, bo jakby nie było polityka głaskania i jechania na entuzjazmie nie przyniosła pożądanych rezultatów.
vasco80 25 listopada 2021; 16:31
Pożyjemy, zobaczymy. Dla mnie pierwsze wrażenie rownież dobre. Jak nie pałą to lagą. Mowi sie, na sile nie da sie nic zrobic, potrzebny wtedy jest przewaznie wiekszy młotek. Powodzenia.
Hadika Indonesia 26 listopada 2021; 11:12
Benvenuto, Iachini