FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 20 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 20 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Iachini: "Brescia to jeden z najmocniejszych rywali w lidze"

autor: odys; 30.11.2021 ; 11:47;

Na przedmeczowej konferencji prasowej, Beppe Iachini z wielkim respektem wypowiadał się na temat Bresci, nazywając ją jednym z najsilniejszych zespołów w Serie B. Ponad to szkoleniowiec odniósł się do sytuacji w swoim zespole i licznych problemów z jakimi musi się mierzyć.

 

Jak wygląda sytuacja kadrowa?

Balogh wypada z powodu kontuzji. Z kolei Mihaila nie jest jeszcze w pełni sił i raczej go nie powołam. Ogółem mamy 8-9 piłkarzy z większymi lub mniejszymi problemami fizycznymi. Sytuacja jest więc trudna i będziemy musieli opierać się na chłopakach, których widzieliście w Como. Do tego nie mieliśmy też zbyt wiele czasu na jakąkolwiek pracę, gdyż takie są właśnie uroki kolejek w środku tygodnia. Mieliśmy w zasadzie jeden trening na to, aby przygotować się do starcia z bardzo mocnym rywalem, który dobrze wszedł w mistrzostwa. Skala tego wyzwania jest bardzo wysoka, nie możemy pozwolić sobie na błędy jeśli chcemy odnieść korzystny wynik. Damy z siebie wszystko i zobaczymy co z tego wyjdzie. Dla mnie jest to kolejny ważny etap na drodze poznawania zespołu, przykro mi że musi się to odbywać w taki sposób, ale nic na to nie da się poradzić.

 

Parma ma w swojej kadrze wielu skrzydłowych, czy celem na najbliższe tygodnie będzie wypracowanie ustawienia z trójką w ataku?

Oczerniamy wszystkie możliwości i wszystkich piłkarzy w kadrze. Nie chodzi jednak o to czy będziemy grali trzema, czterema czy pięcioma napastnikami. Najważniejsze jest to, aby w odpowiedni sposób wykorzystać potencjał dostępnych graczy takich jak chociażby Vazquez, Brunetta czy Man. Staramy się na tym skupiać, a równocześnie pracować nad nogami, tak by zwiększył się nasz poziom agresji i intensywności. To nie stanie się jednak od razu. Potrzeba na to czasu i musimy pracować krok, po kroku. Teraz jesteśmy zaś w takim momencie sezonu, że musimy również zwracać uwagę na "licznik" piłkarzy, a co za tym idzie w rozsądny sposób gospodarować siłami. Trzy mecze, które rozegramy w trakcie tego tygodnia, będą wyniszczające, jednak też posłużą nam do udzielenia pewnych ważnych odpowiedzi.

 

Jak się czujesz przed debiutem na Tardini, przeciwko Twojemu byłemu zespołowi?

Mam z Bresci wiele pięknych wspomnień, między innymi wygrany awans do Serie A. W tej chwili jednak nie ma to żadnego znaczenia. Jestem trenerem Parmy i zależy mi, aby moja drużyna wygrywała. Liczę, na to, że jutro rozgramy po prostu solidny mecz, który posłuży nam w kategoriach doświadczenia na przyszłość.

 

Jakiej Bresci się spodziewasz?

To bardzo dobrze poukładany zespół, który bazuje na piłkarzach uniwersalnych między którymi panuje wielka wymienność pozycji, co często prowadzi do dezorientacji rywala. Do tego sam Inzaghi lubi rotować modułami taktycznymi, co prowadzi do jeszcze większej nieprzewidywalności, jego ekipy. Brescia jest zespołem, który ma w swoich szeregach jakość i doświadczenie, a do tego co wielu zdaje się pomijać, ma niezwykle silną ławkę rezerwowych. Krótko mówiąc zmierzymy się więc z jednym z najlepszych zespołów w Serie B. Jesteśmy jednak Parmą i nie możemy bać się tego typu wyzwań. Musimy wyjść na boisko skoncentrowani, z odpowiednim nastawieniem i zagrać odpowiedzialnie pod kątem taktycznym.

 

Inglese w końcu ponownie trafił do bramki.

W mojej karierze zdarzyło mi się pracować nad renowacją niektórych bardzo dobrych napastników jak chociażby Pozzim w Sampdorii czy Caracciolo w Bresci. Obaj wówczas zdobyli ponad 20 goli w sezonie. Liczę, że moja praca z Inglese przyniesie podobne efekty. Roberto bardzo ciężko pracuje na treningach i daje mi dyspozycyjność. Jego zaangażowanie i chęci do gry są niepodważalne, to zawodnik w pełni oddany Parmie. Wierzę w jego umiejętności, tak jak i w pozostałych napastników. Liczę, że dzięki konsekwentnej pracy, wkrótce podwoją oni swoje liczby bramkowe. Musimy jednak działać na dwóch frontach, trzeba stworzyć zespół, solidny w dwóch fazach z silnym atakiem oraz obroną, gdyż tylko w ten sposób możemy myśleć o progresie.

 

Czy są jakieś wieści na temat piłkarzy, którzy do tej pory byli poza drużyną?

W tej chwili nie ma sensu o nich mówić. Póki co nie można ich przywrócić do składu, bowiem lista zgłoszeń jest zablokowana do stycznia. Za miesiąc wrócimy do tego tematu, porozmawiamy z klubem o ocenimy dostępne możliwości.

 

Czego brakuje Parmie by stać się zespołem Iachiniego?

Brakuje mu jeszcze dostatecznej wiedzy na temat tego co chce trener, gdyż nie da się tego przekazać w kilka treningów, a ponad to skuteczności w obu fazach gry. Napotkałem pewne problemy zarówno z organizacją w obronie, jak i ataku, nie mogę powiedzieć jednak zbyt wiele konkretnego, gdyż potrzebuję więcej czasu, na dokonanie odpowiednich ocen i powzięcie kroków naprawczych. Gdy ten tydzień dobiegnie końca, ja i mój sztab będziemy o wiele mądrzejsi, będziemy dysponować wiedzą w zakresie tego gdzie najpilniej należy interweniować. Liczę, na to że wspólnie z zawodnikami wypracujemy odpowiednie rozwiązania. W niedzielę bardzo podobało mi się zaangażowanie i charakter jaki pokazali zawodnicy i to zarówno ci z wyjściowego składu, jak i zmiennicy. Podstawowa "11" jest ważna, jednak mistrzostwa wygrywa się siłą całej kadry. Chcę, aby każdy piłkarz czuł się ważny dla tego zespołu i był gotowy się dla niego poświęcić.

 

Jakie wrażenie zrobił na Tobie prezydent Krause?

Prezydent bardzo dba o klub i jest bardzo przywiązany do zespołu, Zależy mu na rozwoju i konkretnych wynikach. Pierwsze półtorej roku w klubie nie było dla niego zbyt owocne, ale mimo to w jego poczynaniach widać wielki entuzjazm, co jest bardzo inspirujące. Obu nam przyświeca ten sam cel - chcemy sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce.

Zobacz także

Komentarze

odys 30 listopada 2021; 12:09
Standard. 8-9 piłkarzy z kontuzjami... to aż jest smutno komentować. Zmieniają się trenerzy, zmieniają się sztaby, zmieniają się piłkarze, a my jak byliśmy tak ciągle jesteśmy drużyną jakiś paralityków.
1913 30 listopada 2021; 12:45
Na Stadio Tardini ostatnio zrobili szpital tymczasowy dla covidowców.

Niestety, zanim oddali go do uzytku dla pacjentów, okazało się że wszystkie lozka są juz zajęte..
odys 30 listopada 2021; 14:11
Tyle że ten szpital tam już jest od dobrych 5-6 lat :D


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.