FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 12 piątek, 5 czerwca 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Torino-
Parma -
Stadio Grande Torino; 20.06.2020; 19:30

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

"Data wznowienia Serie A została wstępnie ustalona na 13 czerwca. Jeśli ma to stać się realne musimy jak najszybciej otrzymać zgodę na prowadzenie "prawdziwych" i intensywnych treningów, w przeciwnym razie możemy borykać się z prawdziwą plagą kontuzji." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5101 dni.
Napisaliśmy 13725 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 12 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Grassani: "Niedokończenie rozgrywek będzie porażką"

autor: odys; 06.04.2020 ; 12:14;

Mattia Grassani - ekspert w dziedzinie prawa sportowego, wypowiedział się na temat kwestii związanych ze wznowieniem rozgrywek, a także sprawy finansowego fair-play.

"Wznowienie rozgrywek w maju? W tym momencie sport jest kwestią drugo albo nawet trzeciorzędną. Nikt włącznie z ministrem sportu nie jest w stanie powiedzieć co stanie się za w najbliższym czasie. Kluczowe znaczenie ma tu zezwolenie ze strony organów zdrowia, dopiero gdy takowe się pojawi będzie można na poważnie snuć plany na temat restartu. Teraz przypomina to raczej wróżenie z fusów. Finansowe fair-play? Mówienie o tym zagadnieniu w tej chwili, wydaje mi się czystym szaleństwem. Sytuacja jest niezwykła i wymaga specjalnego podejścia. Według mnie najrozsądniejszym wyjściem dla UEFA, w tym momencie, byłoby zamrożenie całego systemu kontroli ekonomiczno-finansowej na co najmniej sezon, a następnie wprowadzenie zmian ściśle zależnych od sytuacji ekonomicznej w futbolu po kryzysie. Mistrzostwa mogą nie być dokończone? Zawsze jest tak opcja, jednak w mojej opinii będzie to postrzegane w kategoriach wielkiej porażki, fakt porażki bez jednoznacznego winnego, ale zawsze porażki. Mecze których nie udałoby się rozegrać będą punktem zapalnym wielu sporów i kłótni, niezależnie od kategorii ligowej. Problem stanowić będzie przede wszystkim przypisanie tytułów sportowy, wyznaczenie awansów i spadków, a także uczestników europejskich rozgrywek. W tym miejscu wolałbym się zatrzymać, gdyż naprawdę ciężko jest mi sobie wyobrazić chaos, jaki zapanowałby po takiej decyzji. Mistrzostwa mają to do siebie, że są wygrywane i przegrywane na boisku, a każda interwencja, nazwijmy to, przy "zielonym stoliku" budzi olbrzymie kontrowersje. Warto jednak tu zaznaczyć, iż w obecnej rzeczywistości coś takiego jak optymalne rozwiązanie nie istnieje. Niezależnie od tego jakie rozwiązanie zostanie podjęte nie unikniemy tego, że ktoś będzie pokrzywdzony."

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.