FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 10 piątek, 21 stycznia 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Alessandria0
Parma 2
Stadio Giuseppe Moccagatta; 19.12.2021; 14:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Frosinone-
Stadio Ennio Tardini; 21.01.2022; 20:30

Video

Alessandria 0:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Często po treningu zostaje z trenerem Iachinim i jego sztabem, aby ćwiczyć element obrony piłki ciałem. Ważne jest to, aby wiedzieć jak dobrze zastawiać piłkę, będąc tyłem do bramki. We Włoszech każdy napastnik musi potrafić to robić." - Adrian Benedyczak

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5696 dni.
Napisaliśmy 17321 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 10 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Gigli: "Iachini musi skonsolidować drużynę"

autor: odys; 14.01.2022 ; 18:38;

Były piłkarz Parmy - Abel Gigli, udzielił wywiadu dla serwisu ParmaLive.com, w którym odniósł się do obecnej sytuacji zespołu Crociatich.

 

Czy wciąż są nadzieje na awans Parmy do Serie A?

Powiedziałbym, że tak. Sterefa play-off jest duża, zaś do rozegrania jest jeszcze pół sezonu. Oczywiście po dość słabych pierwszych miesiącach, ciężko jest być wielkim optymistą, ale z drugiej strony Parma ma niezwykle silny skład, który stać na odwrócenie sytuacji. Najbliższe dwa miesiące będą decydujące. Jeśli Parma odnajdzie ciągłość, wszystko jest możliwe.

 

Czy wierzysz w Iachiniego? Co może on ulepszyć?

Iachini musi przede wszystkim scalić skład, sprawić aby zawodnicy, którzy mają wielkie indywidualne umiejętności, funkcjonowali na boisku jak zespół. Na korzyść tego szkoleniowca świadczy znakomita znajomość Serie B.

 

Jakie są Twoje wspomnienia z Parmy? Zagrałeś jeden mecz w Serie A, a potem długo wędrowałeś po wy pożyczeniach.

Dorastałem w młodzieżowych zespołach Parmy, przeszedłem całą drogą, aż do pierwszego zespołu, gdzie zadebiutowałem w Serie A. Mogę więc powiedzieć, że w pewien sposób zrealizowałem swoje marzenie. Byłem piłkarzem klubu, aż do bankructwa. Mogę też powiedzieć, że w ostatnich latach odbudowy, po cichu liczyłem, że na którymś etapie będę mógł wrócić.

 

Kto może być objawieniem Parmy w 2022 roku?

Trudno podać konkretne nazwisko, gdyż czasem o takich sprawach decyduje przypadek lub szczęście. Powiedziałbym, że jednym z wielu na których bardzo liczę jest Tutino. Miał on świetny sezon w barwach Salernitany i w końcu musi do tego nawiązać. Oczekiwania mam też względem Inglese, który w ostatnich kolejkach pokazywał, że jest świetnym napastnikiem. Do tego w kadrze Parmy znajduje się sporo młodych i perspektywicznych piłkarzy, których talent w każdej chwili może eksplodować.

 

Jako obrońca, jak oceniasz defensywę Parmy?

Szczerze powiedziawszy nie widziałem zbyt wielu spotkań Parmy w tym sezonie, w związku z czym nie chciałbym stawiać konkretnych ocen. Na papierze ich obrona wygląda na dobrą i doświadczoną, jednak w ślad za tym musza pójść też gwarancje stabilności. Myślę, że pod wodzą Iachiniego, ta formacja poczyni spory postęp.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.