FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 19 wtorek, 20 października 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Udinese3
Parma 2
Dacia Arena; 18.10.2020; 18:00

Następny mecz

Serie A
Parma -
Spezia-
Stadio Ennio Tardini; 25.10.2020; 15:00

Video

Udinese 3:2 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Kurtic? Nic mu nie powiedziałem. To inteligentny piłkarz dobrze wie, że popełnił spory błąd i wytykanie mu tego niczego by nie zmieniło. Jeśli już ta bramka to też moja wina, bowiem wymuszam na swoich piłkarzach to by nawet pod presją starali się grać piłką - Fabio Liverani

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5238 dni.
Napisaliśmy 14617 newsów

Mamy 278 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 19 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Garitte: "Busi to nowoczesny, solidy i szybki obrońca"

autor: odys; 16.10.2020 ; 16:48;

Dziś serwis ParmaLive.com, zbierał informacje dotyczące osoby Maxime Busiego, o którego zapytany został belgijski dziennikarz gazety La Derniere Heure - François Garitte.

 

Co możesz nam powiedzieć na temat Busiego?

Maxime to typ nowoczesny obrońca, cechujący się w swojej grze wielką energią. Pomimo tego, iż nominalnie występuje w linii defensywy, jest on bardzo dobry w pojedynkach 1 na 1 i często bierze udział w akcjach ofensywnych. Równocześnie potrafi być też skuteczny w obronie, co nie zawsze idzie z sobą w parze. Nie jest to jednak dziwne, jeżeli weźmiemy pod uwagę, fakt iż jest on wychowankiem Charleroi - zespołu słynącego z solidnej i twardej obrony oraz doskonałych, szybkich kontraktów. Busi bardzo dobrze pasował do tamtych schematów gry, ponieważ tak jak już wspomniałem dobrze czuję się w obu fazach - zarówno ataku, jak i obronie. Jest solidny, szybki i nigdy się nie poddaje, ciężko pracuje zarówno na meczach, jak i treningach.

 

Gdzie Busi ma największe deficyty?

Myślę, że ma sporo do poprawy w zakresie czytania gry, jednak ta umiejętność z reguły przychodzi wraz z doświadczeniem, tak więc byłbym o to spokojny. Po prawdzie jednak, w zeszłym sezonie miał z tym spore problemy i często źle oceniał sytuacje, w której ma bronić lub atakować. Ważne jest jednak to, że on sam dobrze o tym wie i stara się korygować swoje pomyłki na bieżąco. Do poprawy mogłyby być również jego statystyki ofensywne, gdyż pomimo tego, iż jest on w stanie dać zespołowi wiele w ataku, to żadko przekłada się to na konkretne liczby. W zeszłym sezonie miał na koncie tylko jedną asystę, jest to tym bardziej dziwne, że bardzo często brał udział w akcjach bramkowych Charleroi.

 

Czy Busi może oczarować Serie A?

Szczerze powiedziawszy nie śledzę zbyt dobrze Serie A, więc nie znam zbyt dobrze wytycznych i oczekiwań jakie panują w zespołach środka tabeli. Wiem jednak, że Busi jest zawodnikiem z wielkim marginesem na dalszy rozwój.

 

Jak oceniasz jego transfer do Parmy?

Wbrew temu co twierdzi spora grupa dziennikarzy z Belgii, którzy narzekają iż Busi nie jest gotowy na Serie A, według mnie przechodząc do Parmy postąpił słusznie. To dla niego szansa na posmakowanie nowego futbolowego doświadczenia oraz rozwój zarówno pod kątem piłkarskim, jak i życiowym.

 

Parma naprawdę sporo za niego zapłąciła. Czy myślisz, ze w najbliższych latach Busi może stać się ważnym elementem reprezentacji Belgii?

To prawda Parma dużo zapłaciła za Maxime, jednak musicie też wiedzieć, że Charleroi słynie w Belgii z tego, ze sprzedaje swoich piłkarzy po bardzo wygórowanych cenach. Znacie Osimhena z Napoli? Dwa lata temu Charleroi sprzedało go do Lille za około 15 mln euro. Dlatego nie bardoz dziwi mnie cena za Busiego. A czy Busi może być ważnym ogniwem reprezentacji? No cóż w tej chwili jest w kadrze U-21, a co za tym idzie znajduje się na szerokiej liście graczy aspirujących do pierwszego zespołu. Jego przyszłość zależy jednak od wielu czynników i ciężko jest teraz ferować jakieś wyroki. Musimy poczekać i zobaczyć jak będzie się rozwijał w Parmie.

 

Masz jakąś anegdotę na temat Busiego?

Nie przychodzi mi do głowy nic konkretnego poza tym, że jego ojciec jest z pochodzenia Włochem znaturalizowanym przez Belgię. Wielu jego znajomych uważa, że Maxime może pójść przeciwną drogą i zakładać barwy Azzurrich.

 

Czy wiesz na kim wzoruje się Busi?

Dokładnie nie, ale mogę powiedzieć, że gdy przybył do Charleroi dużo czerpał z gry Stergosa Marinosa - greckiego defensora, który był wówczas podstawowym zawodnikiem zespołu. Maxime bardzo wiele się od niego na uczył, a po czasie posadził na ławce zajmując jego miejsce w wyjściowym składzie. Może więc w pewnym sensie rzecz, że Marinos był dla Busiego pewną inspiracją.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.