FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 4 piątek, 29 maja 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

"Data wznowienia Serie A została wstępnie ustalona na 13 czerwca. Jeśli ma to stać się realne musimy jak najszybciej otrzymać zgodę na prowadzenie "prawdziwych" i intensywnych treningów, w przeciwnym razie możemy borykać się z prawdziwą plagą kontuzji." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5094 dni.
Napisaliśmy 13692 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 4 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Galloppa: "Parma lepiej radzi sobie z silnymi rywalami"

autor: odys; 08.11.2019 ; 13:24;

Daniele Galloppa - były piłkarz zarówno Parmy, jak i Romy, w rozmowie z serwisem ParmaLive.com, wypowiedział się na temat niedzielnego meczu obu zespołów.

 

W niedzielę zmierzą się dwie ekipy mocno sponiewierane kontuzjami. Kto cierpi bardziej z powodu nieobecności?

Oba zespoły cierpią z powodu utraty swoich piłkarzy, jednak prawdopodobnie z uwagi na mniejszą kadrę o nieco mniejszej jakości, w trudniejszej sytuacji jest Parma. Wprawdzie to lista kontuzjowanych Romy jest dłuższa, jednak w przypadku tak dużego zespołu z powodzeniem udaje ich się zastąpić. Co innego tyczy się Parmy, gdzie w przypadku wypadnięcia tylu ważnych piłkarzy siłą rzeczy jakość gry musi spaść.

 

Czy spodziewałeś się aż tak dobrej Romy na tym etapie mistrzostw?

Dla mnie nie jest to wielkie zaskoczenie. Roma to zespół z z ambicjami i posiadający naprawdę dobrych piłkarzy, zaś ich postawa na boisku tylko to potwierdza.

 

Parma również radzi sobie nieźle, jednak skazą na jej wizerunku są mecze z potencjalnie słabszymi rywalami jak SPAL czy Verona.

Sposób w jaki jest zbudowany obecny zespół Parmy, przynosi o wiele więcej korzyści w przypadku spotkań z silniejszymi rywalami. Ekipa D'Aversy broni się w zorganizowany i zwarty sposób, czekając na okazję do kontr, które wyprowadza chyba najlepiej w Serie A. Gdy zespół napotyka zaś rywala z którym musi przejąć inicjatywę pojawiają się problemy, aczkolwiek w przypadku meczu z Veroną, jej problemy wynikały nie tyle ze sposobu gry co licznych urazów, które nie pozwalały trenerowi praktycznie na żadne reagowanie na to co dzieje się na murawie. Nie mniej jednak uważam, że Parma jest bardziej predestynowana do gry z kontry niż ataku pozycyjnego.

 

W ostatnich meczach Parmie wyraźnie brakowało typowego środkowego napastnika. Jak wiele dla drużyny znaczy obecność kogoś takiego na murawie, zwłaszcza w obliczu starcia z Romą?

Cornelius i Inglese to zawodnicy, którzy pełnią w zespole zdecydowanie większą rolę niż mogłoby się wydawać. Prócz zdobywania bramek stanowią oni wydatne wsparcie również dla reszty kolegów z linii pomocy i obrony. Umiejętność przetrzymania przez nich piłki daje nowe możliwości w ataku oraz pozwala uspokoić samą grę. Obecność któregoś z nich w meczu z Romą może mieć wielkie znaczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż defensywa Romy gra w sposób bardzo fizyczny.

 

Czy to właśnie może okazać się kluczem do zwycięstwa?

Myślę, że w przypadku obu drużyn napastnicy mogą odegrać w niedzielę kluczowe role, bowiem jak pokazały ostatnie mecze Parma też potrafi grać twardo w obronie i jeśli Roma nie będzie potrafiła przytrzymać piłki w okolicach jej pola karnego, może dojść do swojego rodzaju klinczu.

 

Jak ważny jest Scozzarella dla Parmy?

Wielu może nie doceniać tego jak wartościowy jest to gracz, bowiem nie ma on porażających statystyk. Fakt jest jednak taki, iż jest to niezwykle istotny gracz w układance D'Aversy, który wnosi do zespołu równowagę. Grając na jego pozycji musisz dobrze czytać grę i umiejętnie sterować tempem akcji, zaś Scozzarella robi to idealnie.

 

Jakie jest Twoje najlepsze wspomnienie z czasów gry w Parmie?

Mam wiele pięknych wspomnień i nie mówię tu tylko o największym sukcesie, jakim był awans do Ligi Europy, który ostatecznie nam odebrano. Najlepiej wspominam chyba Parmę za trenera Guidolina, nim zaczęły się moje bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Wszystko było wtedy w jak najlepszym porządku, byliśmy relacją rozgrywek i zachwycaliśmy wszystkich. Nigdy nie zapomnę również 7 ligowych zwycięstw z rzędu za kadencji Donadoniego, które były dla klubu historycznym osiągnięciem. Jest tego jeszcze więcej, i mimo dwóch poważnych kontuzji które ostatecznie zahamowały moją karierę, zawsze jest mi miło wracać pamięcią do czasów Parmy.

 

Na koniec jaki jest twój typ na niedzielny mecz?

Trudno powiedzieć...postawiłbym na 2:2.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.