FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 20 środa, 17 października 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Genoa1
Parma 3
Stadio Luigi Ferraris; 07.10.2018; 12:30

Następny mecz

Serie A
Parma -
Lazio-
Stadio Ennio Tardini; 21.10.2018; 15:00

Video

Genoa 1:3 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Przed procesem powiedziałem swojemu prawnikowi, że przede wszystkim liczy się Parma. Aby ją chronić byłem gotowy poddać się karze nawet za coś czego nie zrobiłem." - Emanuele Calaio

Shoutbox

Partnerzy

odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4504 dni.
Napisaliśmy 10083 newsów

Mamy 270 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 20 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Frediani: "Nie myślę o mercato, skupiam się na treningach"

autor: odys; 06.12.2017 ; 20:33;

Marco Frediani, który w sobotę przeciwko Pro Vercelli, zaliczył dość niespodziewany debiut w zespole Gialloblu, dodatkowo okraszony asystą, udzielił obszernego wywiadu dla ParmaLive.com, gdzie odniósł się do swojej obecnej sytuacji, a także przyszłości.

 

W sobotę w końcu zaliczyłeś swój upragniony debiut.

Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Po miesiącach naprawdę ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń w końcu otrzymałem szansę od trenera. Był to podwójnie szczęśliwy dzień, bowiem zespół też odniósł zwycięstwo. Czekałem na tę chwilę bardzo długo, wiem że w takim zespole jak Parma nie jest łatwo o grę, dlatego też fakt, iż trener docenia moją ciężką pracę, jest dla mnie szczególnie budujący.

 

Czy można powiedzieć, że dla Ciebie sezon zaczyna się własnie teraz?

Nie mogę brać niczego za pewnik. To, że zadebiutowałem w sobotnim meczu nie oznacza, iż automatycznie jest brany pod uwagę do gry w kolejnych meczach. Wciąż muszę ciężko pracować na swoje i dawać z siebie wszystko na każdym treningu. Wszystko jest w moich rękach.

 

Kolejnym powodem do radości jest Twoja asysta przy golu Corapiego. Ciekawe jest to, że za czasów gry w L'Aquila to on raczej służył Ci asystą.

To prawda. Zaraz po golu podbiegłem do "Ciccio" i powiedziałem mu, że teoretycznie powinniśmy się zamienić rolami (śmiech). Ale mówiąc poważnie jestem bardzo zadowolony z bramki "Ciccio", gdyż bardzo mu się ona należała i cieszy mnie mój udział przy niej. Francesco to wspaniały piłkarz i człowiek, który w ostatnim czasie podobnie jak ja nie znajdował wiele miejsca w zespole, dlatego też ta bramka przy której obaj mieliśmy udział jest tak wspaniałym wydarzeniem.

 

W tym sezonie nie grasz zbyt wiele, ale w poprzednich rozgrywkach byłeś gwiazdą Ancony i zdobyłeś nawet gola przeciwko Parmie.

Owszem miałem to szczęście, że dwukrotnie zarówno w pierwszym spotkaniu jak i tym rewanżowym zdobyłem bramkę przeciwko Parmie i był to wówczas moment wielkiej, osobistej satysfakcji.

 

Twoimi rywalami do gry na lewym skrzydle są Di Gaudio oraz Baraye. Próbujesz czegoś uczyć sie od nich na treningach?

Cóż powiem szczerze, że podpatruje wszystkich kolegów z zespołu, nie tylko Di Gaudio i Baraye, bowiem możliwość trenowania z tak doświadczonymi i znakomitymi piłkarzami jest dobrą sposobnością do nauki. Baraye i Di Gaudio to dwaj świetni piłkarze, mogę wiele się nauczyć od nich zarówno pod kątem taktycznym jak i technicznym, chętnie służą mi też swoją pomocą, a ja staram się wprowadzać ich rady w życie.

 

W sobotę po spotkaniu powiedziałeś, że jesteś w stanie dostosować się do dowolnej roli jaką wyznaczy Ci trener. Gdzie jednak czujesz się najlepiej?

W zeszłym sezonie najczęściej grałem na lewym skrzydle i to jest moja naturalna pozycja. Bez większych problemów jestem jednak w stanie zagrać na każdej pozycji w ataku, jeśli trener będzie sobie tego życzył mogę być fałszywą 9 lub środkowym napastnikiem. Podczas treningów jestem ustawiany na różnych pozycjach tak więc jestem przygotowany na każdą ewentualność.

 

W Romie miałeś okazję grać z Francesco Tottim, czy dostrzegasz jakieś podobieństwa pomiędzy nim, a Alessandro Lucarellim?

Zdecydowanie tak. Obaj są kapitanami z krwi i kości. Obaj stanowią też wzór profesjonalizmu bowiem gra w piłkę na wysokim poziomie w wieku 40 lat nie jest prostą sprawą. Młodzi adepci piłki nożnej powinni wzorować się właśnie na takich zawodnikach jak Francesco i Alessando.

 

Jak Ci się podoba Parma jako miasto?

Bardzo dobrze się tutaj czuję to spokojne i piękne miejsce. Pochodzę z Rzymu, który jest bardzo chaotycznym miejscem i czasami przejście z jednej strony ulicy na drugą zajmuje godzinię. Dlatego też bardzo cenię sobie spokój panujący w Parmie.

 

Zimowe mercato zbliża się nieubłaganie. Będziesz kontynuował swoją przygodę w Parmie, czy może udasz się na wypożyczenie by złapać więcej minut?

Prawdę mówiąc w ogóle o tym temacie nie myślałem. Do końca rundy zostały jeszcze cztery mecze i jestem w pełni na nich skupiony, nie chce zaprzątać sobie umysłu innymi sprawami, chcę w spokoju trenować. Gdy przyjdzie styczeń zobaczymy co się wydarzy.

 

Na koniec jeszcze pytanie odnośnie nadchodzącego, piątkowego meczu z Ternaną.

Myślę, że z wszystkich spotkań jakie pozostały do końca rundy to będzie najtrudniejsze, ponieważ Ternana jest drużyną nieobliczalną i rządną punktów. Będą gryźć trawę i walczyć o każdą piłkę. My zaś musimy zagrać swoje i udowodnić swoją wyższość na murawie.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.