FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 20 niedziela, 17 grudnia 2017

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Cesena0
Stadio Ennio Tardini; 16.12.2017; 15:00

Następny mecz

Serie B
Bari-
Parma -
Stadio San Nicola; 21.12.2017; 20:30

Video

Parma 9:0 Cesena: Skrót

Cytat tygodnia

"Naprawdę zależało nam na wygranej i z punktu widzenia podejścia do gry nie mamy sobie nic do zarzucenia. Być może brakowało nam pomysłu na prowadzenia akcji, jednak grając przeciwko rywalowi, który broni się całą 11, konstruowanie każdego ataku jest rzeczą bardzo wymagającą. Wciąż mamy problemy z grą w spotkaniach, które są bardzo zamknięte, musimy nauczyć się radzić sobie z takimi sytuacjami." - Yves Baraye

Shoutbox

Partnerzy

Parma Club Grecia

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4200 dni.
Napisaliśmy 7962 newsów

Mamy 254 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 20 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Frattali: "Zawsze staliśmy murem za trenerem"

autor: odys; 05.12.2017 ; 20:13;

Pierluigi Frattali udzielił wywiadu dla SportItalia, w którym wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji Parmy, Alessandro Lucarelliego, Francesco Corapiego, a także gola zdobytego przez bramkarza Brignoliego.

 

Wydarzeniem ostatniej kolejki w Parmie był gol Corapiego.

Ciccio zasłużył na bramkę jak mało kto. To prawdziwy profesjonalista i wzór do naśladowania. W zeszłym sezonie był jedną z czołowych postaci naszego zespołu, teraz jego rola została nieco ograniczona, jednak mimo to na treningach zawsze daje z siebie 100% i zawsze wspiera zespół. To wspaniała osoba i jestem szczęśliwy z powodu tego jak potoczyła się jego historia.

 

Parma ma wielkie ambicje.

Aktualnie jesteśmy na pierwszym miejscu i jest to powód do satysfakcji. Naszych sukcesów nie byłoby jednak bez trenera, za którym zawsze staliśmy murem nawet gdy wyniki nie były najlepsze. Teraz naszym celem jest kontynuowanie naszej drogi. Jesteśmy świadomi tego, że mistrzostwa są długi i wiele może się jeszcze wydarzyć, dlatego staramy się zachować zimną głową i skupiać tylko na najbliższych wyzwaniach. Staramy się nie wybiegać bardzo w przód, chcemy wygrać jak najwięcej spotkań, a co z tego wyjdzie na koniec sezonu, zobaczymy.

 

Jaka atmosfera panuje obecnie w Parmie?

Przed sezonem postanowiliśmy, że chcemy zagrać wielkie mistrzostwa dla naszych kibiców, jednak nie stawialiśmy żadnego konkretnego celu. Każde kolejne zwycięstwo buduje entuzjazm społeczeństwa, ale także wzmaga presję. Wiemy w jakim klubie gramy i chcemy sprawić, by wrócił on na należne mu miejsce.

 

Parma była już w trudnym momencie, jednak mimo to zaufano D'Aversie.

Ci, którzy nie mieli pojęcia o tym co dzieje się w klubie i o tym jak prowadzone są treningi, dali się ponieść emocją i pochopnie wygłaszali swoje sądy. Na całe szczęście w klubie pracują poważni i przygotowani ludzie, który byli świadomi pracy jaką wykonuje pan D'Aversa i wiedzieli, że wyniki prędzej czy później przyjdą.

 

Jak ważny jest Lucarelli dla tego zespołu?

Jego kariera i dokonania mówią same za siebie. Niezależnie od wieku Alessandro wciąż jest jednym z najlepszych na boisku i do tego ma fundamentalne znaczenie dla szatni. Zawsze stawia on zespół ponad swój osobisty interes, to kapitan z prawdziwego zdarzenia. Chciałbym by po sezonie kontynuował on swoją karierę, jednak niestety wiele wskazuje na to, że będzie inaczej.


Jakbyś skomentował gola swojego kolegi po fachu Brignoliego w meczu z Milanem?

To było coś naprawdę niesamowitego jego wyczyn dał Benevento historyczny punkt, a sam Brignoli jest teraz na ustach wszystkich. Wielkie gratulacje dla niego. Po części jest to też moment satysfakcji dla wszystkich bramkarzy.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.