FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 20 wtorek, 20 lutego 2018

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Empoli4
Parma 0
Stadio Carlo Castellani; 17.02.2018; 15:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Venezia-
Stadio Ennio Tardini; 23.02.2018; 21:00

Video

Parma 1:1 Perugia: Skrót

Cytat tygodnia

"Trener nie jest absolutnie jedynym winnym tej sytuacji. My piłkarze stoimy za nim murem. To nas powinno się winić za całą sytuację bowiem gramy poniżej wszelkiej krytyki." - Alessandro Lucarelli

Shoutbox

Partnerzy

Parma Club Grecia

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4266 dni.
Napisaliśmy 8382 newsów

Mamy 257 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 20 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Faggiano: "Zwolnienie trenera to żadne rozwiązanie"

autor: odys; 11.02.2018 ; 19:40;

W sali konferencyjnej Stadio Tardini, po meczu z Perugią, pojawił się także dyrektor sportowy Gialloblu - Daniele Faggiano, który również odniósł się do sytuacji drużyny oraz środków podjętych w celu przełamania złego okresu.

 

"W tym trudnym okresie wszyscy możemy dać z siebie więcej, zaczynając ode mnie. Zrzucenie odpowiedzialności na jedną osobę, w tym wypadku trenera, jest bardzo proste, ale nie zapominajmy iż stanowimy zespół i powinniśmy razem być na dobre i na złe. Należy mieć też na uwadze, iż jesteśmy przecież beniaminkiem, to prawda udało się nam stworzyć relatywnie silną drużynę, jednak nie możemy paść ofiarą przerostu ambicji. W obecnej sytuacji uznaliśmy, iż najlepszym wyjściem jest odcięcie zespołu i zwołanie zgrupowania w Collecchio, podczas którego w spokoju będziemy mogli pracować nad naprawą sytuację. Chciałbym także powiedzieć, iż całą winę za obecną sytuację biorę na siebie, to ode mnie zależy kształt zespołu i to ja jestem osobą, którą w pierwszej kolejności powinni winić kibice. Obecne wyniki i krytyka pod adresem drużyny sprawiają, że bardzo cierpię, wierzę jednak, że zjednoczeni jesteśmy w stanie pokonać ten kryzys.

 

Czy zmiana trenera nie byłaby dobrym wyjściem?

Zrzucanie całej winy za niepowodzenia, na trenera to pewnego rodzaju włoska skaza. W naszym futbolu zbyt łatwo zwalnia się szkoleniowców. Nie potrafimy patrzeć na wszystko z szerszej perspektywy i zrozumieć, że poważne projekty wymagają czasu i cierpliwości. Nasz problem leży zdecydowanie głębiej. Zmiana trenera byłaby pójściem na skróty i tak naprawdę, na dłuższą metę, nie odmieniłaby niczego.

 

Gracze mniej używani mogą psuć atmosferę w zespole?

Nie sądzę, że jest to problem, zwłaszcza że nikogo nie trzymamy w zespole na siłę. Zawodnicy, którzy grali mniej otrzymali w zimie wolną rękę, tak więc nie widzę w tym problemu. Niech za przykład posłuży chociażby Barilla, który przez kilka tygodni praktycznie w ogóle nie grał, a dziś był jednym z nielicznych w pełni zaangażowanych w mecz.


Być może piłkarze nie radzą sobie z nadmierną presją otoczenia?

Wszyscy doskonale zdawali sobie sprawę z tego, co oznacza reprezentowanie barw takiego klubu jak Parma. Poza tym nasi piłkarze to nie dzieci, większość z nich grała na najwyższym poziomie i ma olbrzymie doświadczenie. Nie sprowadzałbym więc naszych problemów do poziomu tak trywialnego. Powiem więcej, być może dobrze się stało, że dziś nie zwyciężyliśmy, bo w takim wypadku cała sprawa znowu by ucichła, a tak mamy okazję by uporać się z nią raz na zawsze.

 

Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że drużynie na boisku brakuje złości?

Jak najbardziej. Brak odpowiedniego zaangażowania i determinacji to nasze największe grzechy ostatnich tygodni. Nie można jednak tych zarzutów odnosić tylko i wyłącznie do pojedynczych graczy.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.