FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 22 czwartek, 17 stycznia 2019

Panel logowania

Ostatni mecz

Sparingi
Parma 5
Ravenna0
Stadio Ennio Tardini; 12.01.2019; 14:30

Następny mecz

Serie A
Udinese-
Parma -
Dacia Arena; 19.01.2019; 18:00

Video

Parma 0:2 Roma: Skrót

Cytat tygodnia

"Mercato? Klub dobrze wie czego nam potrzeba i jak interweniować na rynku. Pan Faggiano to wielki specjalista i jestem spokojny o jego działanie." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Nowości i aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


odwiedź portal zakłady bukmacherskie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4596 dni.
Napisaliśmy 10683 newsów

Mamy 271 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 21 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Faggiano: "Nigdy nie wątpiliśmy w D'Aversę"

autor: odys; 17.04.2018 ; 16:57;

Daniele Faggiano udzielił wywiadu dla RMC Sport, w którym odniósł się do aktualnej sytuacji Gialloblu, a także trenera Roberto D'Aversy.

 

Parma w końcu gra na miarę oczekiwań.

W ostatnich 9 meczach zanotowaliśmy 7 zwycięstw, remis i porażkę, dzięki czemu nasza sytuacja poprawiła się diametralnie, jednak nim do tego doszło przyjęliśmy na swoje barki całą masę krytyki i obelg. Jesteśmy świadomi własnej wartości, ale nie chcemy wybiegać za bardzo w przód, musimy myśleć z meczu na mecz. Trzeba zachować spokój, pokorę i zimną głowę, gdyż nadmiar entuzjazmu może być tak samo szkodliwy jak atmosfera przygnębienia.

 

Czy to od początku miało tak wyglądać?

Musimy pamiętać, iż jesteśmy beniaminkiem Serie B, co nieco komplikowało naszą sytuację. Mimo to zrobiliśmy dwa dobre okienka transferowe, być może można było oczekiwać od niektórych zawodników nieco więcej, jednak w tej chwili nie ma to żadnego znaczenia, mamy zjednoczoną i wyrównaną grupę, która w trakcie rozgrywek niesamowicie dojrzała.

 

D'Aversa był mocno krytykowany przez opinię publiczną, jednak Parma zawsze stała za nim murem.

Roberto D'Aversa to niesamowicie zdolny młody trener, od samego początku cieszył się naszym zaufaniem, murem stali za nim też piłkarze, tak więc nie było podstaw do tego by zrywać z nim współpracę. Problemy jakie przeżywał zespół w trakcie rozgrywek, na pewno nie były tylko jego winą. Po prostu nałożyło się na siebie kilka niesprzyjających czynników. Teraz jednak wszystko zmierza w dobrym kierunku i głosy krytyki nagle ucichły.

 

Co jest sekretem D'Aversy?

To trener niezwykle skromny, który wierzy w to, że jedyną drogą do osiągnięcia celu jest ciężka praca. Nie mówi wiele, nie przejmuje się krytyk, a zamiast tego w pełni skupia się na swoich obowiązkach.

 

Jeśli chodzi o walkę o bezpośredni awans, obawiasz się bardziej Frosinone czy Palermo?

Obchodzi mnie tylko i wyłącznie Parma. Nie możemy spoglądać kurczowo na tabelę, powinniśmy być skoncentrowani tylko i wyłącznie na sobie i naszej grze.

 

Siligardi przeżywa ostatnio prawdziwy renesans formy, wierzyłeś w to, czy miałeś chwilę zwątpienia?

Od samego początku Luca miał u nas pod górkę, w trakcie okresu przygotowawczego złapał dwie poważne kontuzje, co znacząco utrudniło mu wejście w sezon. Później nie potrafił odnaleźć właściwej formy, był bliski transferu do Japonii, jednak mimo to nigdy nie wątpiłem w to, że jest to piłkarz z niesłychaną jakością. Cieszę się, że z nami pozostał i w końcu zaczyna grać na miarę swoich możliwości.

 

Czego oczekujesz po meczu z Carpi?

Carpi to bardzo niewdzięczny przeciwnik o czym mogliśmy się przekonać w pierwszej rundzie. Musimy podejść do tego spotkania z pełnym zaangażowaniem i pokazać pełnię naszych możliwości.

Zobacz także

Komentarze

faster 18 kwietnia 2018; 15:14
Bije się w pierś bo wątpiłem i to bardzo.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.