FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 15 sobota, 21 października 2017

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Pescara1
Stadio Ennio Tardini; 14.10.2017; 15:00

Następny mecz

Serie B
Parma -
Virtus Entella-
Stadio Ennio Tardini; 21.10.2017; 15:00

Video

Parma 0:1 Pescara: Skrót

Cytat tygodnia

"Krytyka kibiców jest uzasadniona, jednak rzucanie oskarżeń, podważanie autorytetu trenera i domaganie się jego zwolnienia jest naprawdę nie na miejscu. W tym trudnym momencie musimy pozostać zjednoczeni, tak jak czyniliśmy to chociażby w poprzednich rozgrywkach. Tylko w ten sposób możemy przezwyciężyć trudności i pokazać, że jesteśmy prawdziwą drużyną." - Luca Carra

Shoutbox

Partnerzy

Parma Club Grecia

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 4143 dni.
Napisaliśmy 7583 newsów

Mamy 253 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 1 osób, oraz 14 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Faggiano: "Moja kara? Poświęciłem się dla zespołu"

autor: odys; 12.10.2017 ; 11:29;

W rozmowie z Mediagol.it, Daniele Faggiano skomentował kwestię ostatniego meczu z Palermo, kary otrzymanej od wydziału dyscypliny oraz celów zespołu na trwający sezon. Ponad to dyrektor sportowy Gialloblu został zapytany o osobę Slobodana Rajkovica i odrzekł, że spróbuje sprowadzić go do Parmy.

 

Czy czujesz niedosyt po meczu z Palermo?

Na konferencji prasowej trener stwierdził, że zasłużyliśmy na zwycięstwo i zgadzam się z tym poglądem. Mimo słabego początku i szybko straconego gola, byliśmy w stanie podnieść się mentalnie i przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już w pierwszej połowie mogliśmy być na prowadzeniu, jednak Pomini w niesamowity sposób dwa razy zatrzymał Calaio. W drugiej części gry stale dążyliśmy do wyrównania, gdy już je osiągnęliśmy, nie poprzestaliśmy i chcieliśmy ten mecz wygrać. Była ku temu sposobność w końcówce, nie zamierzam jednak tego szerzej komentować, gdyż w tej chwili jest to bezcelowe.


Jakbyś skomentował swoje wydalenie na trybuny i karę od wydziału dyscyplliny?

Może głupio do zabrzmi, ale był to akt poświęcenia się dla dobra zespołu. Gdy sędzia nie uznał bramki Gagliolo, na ławce jeden z naszych graczy wykazywał szczególne zdenerwowanie tą decyzją, a ja widząc że sędzia idzie w naszym kierunku postanowiłem odwrócić jego uwagę i skupić ją na sobie. Wiedziałem, że lepiej będzie jeśli to ja zostanę wydalony, a nie jeden z naszych zawodników.

 

Można powiedzieć, że mecz z Palermo był dla Ciebie szczególny.

Owszem tak też było, dlatego starałem się bardzo nie angażować medialnie w ostatnim tygodniu, chciałem raczej by było to bardzo kameralne przeżycie. Mimo, iż moja przygoda z Palermo nie zakończyła się zbyt dobrze, wciąż darzę ten zespół wielkim sentymentem.

 

Co poszło nie tak?

Nie mam nic do Zampariniego, jednak nie otrzymałem zbyt dużo czasu na realizację swoich pomysłów. Wymagano ode mnie natychmiastowych efektów, nikt nie chciał czekać i wszystko skończyło się jak się skończyło.


Jakie są cele Parmy na ten sezon?

Musimy być świadomi tego, że w ciągu dwóch lat zrobiliśmy dwa awanse, przeszliśmy przez bankructwo, Serie D oraz Lega Pro, i do obecnych rozgrywek musimy podchodzić z dużą pokorą. W lecie nasz zespół uległ sporej przebudowie i musi upłynąć trochę czasu nim wszystko zacznie funkcjonować jak należy. Nie chcemy składać żadnych obietnic, by później po ich niespełnieniu nie czuć rozczarowania i wstydu. Zależy nam na spokojnej i cichej pracy, chcemy grać swoje i zdobyć najwięcej punktów jak to tylko możliwe.

 

Co sądzisz o Rajkovicu?

To piłkarz, w sprowadzeniu którego miałem spory udział. Niestety w Palermo miał pecha i nie ma co liczyć na grę. Wciąż jest to jednak dobry gracz i spróbuję sprowadzić go do Parmy.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.