FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 32 czwartek, 9 kwietnia 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Serie A
Parma -
Fiorentina-
Stadio Ennio Tardini; 11.04.2020; 15:00

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

Trwająca przerwa wcale nie musi oznaczać utraty na jakości. Uważam że jeśli sezon będzie dokończony to wciąż może on stać na bardzo wysokim poziomie. Szczerze nie rozumiem ludzi, którzy narzekają na to, że rozgrywki zostały przerwane, jest brak szacunku wobec ludzi, którzy toczą obecnie walkę o coś zdecydowanie ważniejsze od futbolu." - Simone Iacoponi

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5044 dni.
Napisaliśmy 13452 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 32 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Faggiano: "Mogłem sprowadzić Di Lorenzo i Castrovilliego"

autor: odys; 26.03.2020 ; 16:41;

Daniele Faggiano udzielił wywiadu dla Gianluki Di Marzio, w którym wypowiedział się na temat obecnej sytuacji we Włoszech, a także pokrótce odniósł się do kwestii dotyczących spraw mercato.

 

Zacznijmy od pytania jak Twoje zdrowie w tych trudnych czasach?

Na całe szczęście nic mi nie jest i czuję się dobrze. Moje myśli krążą jednak wokół wszystkich ludzi w trudnej sytuacji.

 

Co z Twoją rodziną?

Moja rodzina ma się dobrze, mogę jednak komunikować się z nimi jedynie przez internet, bowiem mieszkam w Parmie sam, zaś z uwagi na stan nadzwyczajny o żadnych odwiedzinach mowy być nie może.

 

Już w trakcie meczu Parma-SPAL dało się odczuć, że dzieje się coś niezwykłego i to w tym negatywnym znaczeniu. Być może mistrzostwa zatrzymały się zbyt późno?

Patrząc z perspektywy czasu, łatwo jest wyciągać takie wnioski. Ja nie zamierzam ganić nikogo za to co było, bowiem jest to teraz nieistotne. W trym trudnym czasie wszyscy musimy być zjednoczeni i wierzyć, że starania naszego rządu oraz osób znających się na rzeczy przyniosą odpowiedni skutek, tak by nasze życie mogło wrócić do normalności. Mecz ze SPAL i jego cały przebieg był dla mnie bardzo bolesny, jednak to tylko spotkanie piłkarskie, nie ma tu żadnego porównania z cierpieniem rodzin, czy co dziennym ogromnym wysiłkiem lekarzy. Rzekłbym, że jest to prawdziwa błahostka.

 

Jesteś dyrektorem sportowym, który stara się zawsze być blisko zawodników.

Tak staram się mieć prawdziwe, zdrowe relacje z całym zespołem, bowiem wychodzę z założenia, że tylko w ten sposób można dobrze poznać jego wszystkie potrzeby.

 

Czy decyzja o zawieszeniu treningów była trudna?

Nie, była to rzecz którą musieliśmy zrobić. Jesteśmy klubem, który stawia na pierwszym miejscu ludzi. Wznowienie treningów 25 marca, byłoby wystawieniem naszych piłkarzy na wielkie niebezpieczeństwo.

 

Mimo iż sezon jest wstrzymany wciąż pojawiają się głosy na temat waszej walki o Europę.

W tej chwili jest to dyskusja z gatunku science-fiction, gdyż nikt tak naprawdę nie wiem, jak będzie wyglądał los tego sezonu. Jako klub chcielibyśmy dokończyć sezon, po to by dać satysfakcję naszym kibicom, jednak nie można do tego dążyć za wszelką cenę, gdyż są rzeczy ważniejsze niż futbol.

 

Jak wygląda zdalna praca dyrektora sportowego?

Wspólnie z moim sztabem organizujemy wideokonferencje i oglądamy podczas nich spotkaniach Serie B i Serie C, by móc podyskutować o ewentualnych ciekawych piłkarzach.

 

Obecna sytuacja może spowodować wielkie problemy w futbolu, nie tylko na polu czysto sportowym, ale także ekonomicznym.

Wydaje się to niestety nieuniknione.

 

Jak zatem wpłynie to na Parmę?

Parma to zdrowy i bardzo racjonalnie zarządzany klub, który jest w stanie dostosować się do panujących warunków. Jestem spokojny o los naszej drużyny, jednak oczywiście pewne cele i założenia będą musiały zostać zmodyfikowane.

 

Jaka przyszłość czeka Kulusevskiego w Juventusie?

To chłopak z olbrzymim potencjałęm, który ma wszelkie atuty ku temu by zrobić wielką karierę. Poza wielkimi umiejętnościami, ma także głowę na karku co może okazać się decydujące. Gdyby miał on inną mentalność, od razu w styczniu poszedłby do Juventusu, on jednak chciał zostać w Parmie i dokończyć to co zaczął.

 

Czy pewnego dnia zobaczymy Parmę ze Scudetto?

Marzenia są za darmo. Nie ma jednak co snuć terraz takich planów, pamiętajmy skąd przychodzimy. Jeszcze cztery lata temu byliśmy w Serie D, teraz zaś powoli budujemy swoją pozycję w Serie A. Na wszystko trzeba czasu. Skupiamy się na systematycznej pracy i ciągłym rozwoju, jednocześnie twardo stąpając po ziemi.

 

Czy z ostatniego czasu są jakieś transfery, których nie udało Ci się zrealizować i których bardzo żałujesz?

Owszem. Chociażby Di Lorenzo, który w tej chwili jest jednym z najlepszych bocznych obrońców ligi, mogłem pozyskać go gdy jeszcze był on graczem Matery, jednak nieco pokpiłem sprawę. Podobna rzecz wytycz się też Castrovilliego. Nauczyłem się jednak tego, by w swojej pracy nie myśleć o tym co było. Nie przynosi to żadnego pożytku, a tylko dekoncentruje. Każde okienko transferowe to nowe wyzwania i szansa na naprawę wcześniejszych niepowodzeń.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.