FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 8 sobota, 15 sierpnia 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Lecce3
Parma 4
Stadio Via del Mare; 02.08.2020; 20:45

Następny mecz

Video

Lecce 3:4 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"W ostatnich dniach Faggiano zakomunikował nam, że chcę odejść z klubu w poszukiwaniu nowych wyzwań oraz chęci sprawdzenia się w projekcie, w którym będzie miał jeszcze większą odpowiedzialność na głowie. Jego decyzja wywołała w nas żal, jednak musieliśmy ją zaakceptować." - Pietro Pizzarotti

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5172 dni.
Napisaliśmy 14140 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 8 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Faggiano: "Jestem przeciwny karaniu sędziów"

autor: odys; 12.02.2020 ; 00:22;

Daniele Faggiano udzielił wywiadu dla Radio Marte, w którym wypowiedział się na temat kwestii sędziowskich i to zarówno w odniesieniu do niedawnego meczu z Lazio, jak i w perspektywie bardziej ogólnej. Ponad to dyrektor sportowy Crociatich poruszył także sprawę sytuacji Gervinho.

 

Jak odniósłbyś się do tego co stało się w ostatnim meczu z Lazio?

Zgadzam się z trenerem D'Aversą, który po meczu wypowiadał się w sposób zrównoważony. Oczywiście jest w nas dużo złości, bowiem to co stało się w trakcie meczu wyraźnie wpłynęło na jego wynik. Nie jest to jednak powód ku temu by eskalować nienawiść w kierunku do sędziów i szerzyć niepotrzebne nikomu teorie spiskowe. Jestem też wielkim przeciwnikiem tego by karać sędziów za błędy, gdyż co tu dużo mówić bycie arbitrem w dzisiejszych czasach to ciężki kawałek chleba. Zamiast karać powinniśmy się skupić na tym, by w sposób systemowy uwydatnić pracę arbitrów. Potrzeba nam praktycznych i przydatnych rozwiązań, które będą wszystkim nam ułatwiały życie, a nie kolejnych stopni procedur i interpretacji, które w istocie w niczym nie pomagają tylko sprawiają, iż wszystko staje się bardziej skomplikowane. W dzisiejszej piłce nożnej za dużo jest polityki, a za mało zdrowego rozsądku.

 

Czy sędziowie nie są gotowi na korzystanie z VARu?

Myślę, że sędziowie są jak najbardziej przygotowani i kompetentni w tym zakresie. Problemem jest jednak mnogość interpretacji oraz stale zmianiane i modyfikowane przepisy dotyczące wideoweryfikacji. Dla przykładu, w trakcie naszego meczu z Sassuolo, sędzia anulował gola Gervinho z powodu wcześniejszego faulu Hernaniego, którego nie dostrzegł w czasie gry, jednakże gdyby jednak taką decyzję miano podjąć dzisiaj mogłaby ona być zupełnie inna bowiem, w tym krótkim czasie doszło do przynajmniej kilku zmian w protokole VAR.

 

Co powiesz na temat karnych w meczu z Lazio?

Praktycznie dla każdego postronnego obserwatora, eksperta czy też byłego arbitra ta kwestia była oczywista. Jedynie otoczenie Lazio stara się udawać, że sprawy nie było. Sam Simone Inzaghi po meczu wypowiadał się w taki sposób jakby ktoś narzucił mu co ma powiedzieć. Zdjęcia i powtórki z sytuacji z Alvesem i Corneliusem jednoznacznie wskazują, że doszło tam do przewinień i próby zaklinania rzeczywistości i udawanie, że nic się nie stało, jest niedorzeczne. Oczywiście wyniku nie da się cofnąć, więc dyskusja na ten temat staje się bezcelowa. Fakt jest jednak, taki iż były to błędy arbitra, które mając w zanadżu taką technologię jak VAR powinny zostać skorygowane.

 

Jakie są możliwe rozwiązania i poprawa działania systemu?

Według mnie powinno dojść do wielkiego spotkania pomiędzy kapitanami zespołów, dyrektorami sportowymi oraz sędziami na którym w sposób rzeczowy, merytoryczny i przede wszystkim bez zbędnych emocji, można by przedyskutować kwestię usprawnień. Takie spotkanie byłoby wszystkim bardzo potrzebne, bowiem nie jest to tylko problem Parmy, bowiem każdy z zespołów w trakcie rozgrywek cierpiał z powodu podobnych epizodów. Ktoś powie, że i tak równowaga jest utrzymana i suma szczęścia równa się zero, ale chyba warto jest dążyć do tego by jak najbardziej minimalizować tego typu sytuacje, które uderzają również w wizerunek całego Calcio.

 

Na koniec jeszcze, mógłbyś powiedzieć jak pokrótce wygląda sytuacja Gervinho?

Jest obecnie w Parmie i ma się dobrze.

 

Czy ma szanse na powrót do składu?

Zobaczymy. Ta sprawa jest skomplikowana i zależy od wielu czynników. Jedynym błędem, o który wszyscy mają do niego żal jest to, że przez trzy dni nie pojawiał się na treningach. Reszta jest jak najbardziej do wytłumaczenia, bowiem nikt nie może mieć pretensji do piłkarza o to, że wybiera ofertę która jest dla niego bardziej atrakcyjna finansowo. Są jednak sposoby na to, aby wszystko załatwić w sposób cywilizowany i z szacunkiem dla wszystkich stron. Ta co stało się jest dla nas bolesne, jednak z drugiej strony nie przekreśla dokonań Gervinho dla nas.

 

Czy został on ukarany również na drodze finansowej?

Owszem.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.