FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 36 poniedziałek, 4 lipca 2022

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Crotone0
Parma 1
Stadio Enzo Scida; 06.05.2022; 18:15

Następny mecz

Sparingi
Parma -
Sampdoria-
Ponte di Legno; 16.07.2022; 17:00

Video

Crotone 0:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

""Bernabe i Vazquez to dwaj kluczowi, dla nas gracze. Nie mamy żadnego interesu w tym, aby się ich pozbywać. Zostają oni z nami." - Mauro Pederzoli

Shoutbox

Partnerzy

Fusbal Stand

Aktualizacje na stronie

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5860 dni.
Napisaliśmy 18336 newsów

Mamy 287 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 36 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Dziś decyzja TAR w sprawie współczynnika płynności

autor: odys; 22.06.2022 ; 11:48;

Dziś Regionalny Trybunał Administracyjny w Lacjum (TAR), wydać ma swoją decyzję w sprawie sporu, pomiędzy włoskim związkiem - FIGC oraz Ligą, która może skomplikować życie wielu klubom, od Serie A do Serie C.Chodzi tu o kwestię współczynnika płynności.

Pod koniec kwietnia, FIGC podjęło decyzję ustaleniu, wymaganego współczynnika płynności na poziomie 0.5, odłączając go równocześnie od mercato i narzucając jako kryterium dopuszczenia do mistrzostw. Z tą decyzją nie zgodziły się władze ligi, które chcą obniżyć wymagany wskaźnik do poziomu 0.4, co ich zdaniem ma być proporcjonalne do strat ekonomicznych, jakie kluby poniosły w czasie pandemii. Federacja nie zgodziła się na tę propozycję i sprawa trafiła do TAR.

Posiedzenie w tej sprawie odbyło się wczoraj, zaś dziś ma zostać ogłoszony ostateczny werdykt. Jeśli TAR przychyli się do decyzji FIGC, wówczas kluby, niespełniające wymogów, będą zmuszone do natychmiastowych rozliczeń, a mówiąc natychmiastowych mamy tu na myśli do północy 22 czerwca (dziś), bowiem wówczas upływa ostateczny termin rejestracji do mistrzostw. W przypadku nie spełnienia kryteriów, dany klub/kluby nie zostanie zgłoszony do rozgrywek. Jeśli chodzi o Serie B takim scenariuszem zagrożonych jest osiem klubów w tym wszyscy spadkowicze: Cagliari, Genoa oraz Venezia.

Jeśli chodzi zaś o Parmę, to bieg wydarzeń może ona obserwować z pełnym spokojem, bowiem Crociati są obecnie klubem posiadającym, jeden z najlepszych współczynników płynności w całej Italii.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.