FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 31 czwartek, 2 grudnia 2021

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie B
Parma 0
Brescia1
Stadio Ennio Tardini; 01.12.2021; 18:00

Następny mecz

Serie B
Ascoli-
Parma -
Stadio Del Duca; 05.12.2021; 14:00

Video

Como 1:1 Parma: Skrót

Cytat tygodnia

"Miałem dwa trudne lata naznaczone kontuzjami, w trakcie których otrzymałem masę wsparcia od kibiców. Powoli wracam do pełni sił, zaś każdy gol wiele dla mnie znaczy. Chcę pomóc sprowadzić Parmę tam gdzie jej miejsce czyli do Serie A." - Roberto Inglese

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5646 dni.
Napisaliśmy 17015 newsów

Mamy 285 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 31 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Di Chiara: "Nowi właściciele popełnili mnóstwo błędów"

autor: odys; 25.11.2021 ; 17:13;

Były legendarny piłkarz Parmy - Alberto Di Chiara, udzielił wywiadu dla portalu FootballNews24.it, na łamach którego krytycznie wypowiedział się na temat dotychczasowych poczynań Kyle'a Krause.

 

Jak oceniasz dotychczasową kadencję Kyle'a Krause w Parmie?

Od momentu pojawienia się nowego właściciela, w Parmie podjęto wiele błędnych decyzji w zakresie strategii. Nowy właściciel chciał dokonać radykalnych zmian, w momencie gdy Parmie, najbardziej potrzebna była stabilizacja na poziomie Serie A. Nawet w przypadku doboru trenerów, na przestrzeni ostatnich dwóch lata, wydaje się że popełniono wiele krytycznych pomyłek. To wszystko sumowane prowadzi na do obecnej sytuacji. Póki co Parma miota się i zawodzi w Serie B, czyli mistrzostwach w których de facto powinna być jednym z faworytów i pewniaków.

 

Jakie są Twoje najlepsze wspomnienia z Parmy?

Jest ich bardzo wiele. Mój pierwszy rok na Tardini był czymś niezapomnianym, bowiem dostałem się do drużyny narodowej, wygrałem z Parmą Puchar Włoch oraz Puchar Zdobywców Pucharów. Może zabrzmi to nieskromnie, ale wydaje mi się, że byłem jednym z symboli sportowego awansu klubu. Szczególnie przyjemnie wspominam zwycięstwo w Pucharze UEFA w 1995 roku, bowiem wzięliśmy wówczas swojego rodzaju zemstę na Juventusie. W tamtym czasie Parma był świetnym środowiskiem. Wszystko funkcjonowało idealnie od kierownictwa po zawodników, mieliśmy też świetnego trenera i mentora w postaci Scali.

 

Powiedz coś więcej o tamtej Parmie.

W tamtej Parmie, mieliśmy w składzie wielu wspaniałych indywidualistów, którzy potrafili w idealny sposób służyć zespołowi. Zaczynaliśmy grać z silnym napastnikiem jakim był Melli, a kończyliśmy z niezwykłym duetem złożonym z Zoli oraz Asprilli. Tak naprawdę nigdy nie graliśmy z klasyczną "9", jednak zawsze potrafiliśmy wykorzystać napastników ruchliwych i dobrych technicznie. Można powiedzieć, że to był jeden z naszych wielkich atutów. Szczególnie dobrze wspominam Asprillę. W szczytowym momencie swojej kariery był on graczem niesamowitym i nieprzewidywalnym. Myślę, że wyprzedzał on swoją epokę. Gdyby ktoś taki grał dzisiaj, zdobywałby ponad 20 bramek co sezon.

Zobacz także

Brak komentarzyTylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.