FCParma.com.pl - Jedyny polski serwis o Gialloblu

Wyszukiwarka:
Osób przebywających na stronie: 10 piątek, 29 maja 2020

Panel logowania

Ostatni mecz

Serie A
Parma 0
SPAL1
Stadio Ennio Tardini; 08.03.2020; 12:30

Następny mecz

Video

Parma 0:1 SPAL: Skrót

Cytat tygodnia

"Data wznowienia Serie A została wstępnie ustalona na 13 czerwca. Jeśli ma to stać się realne musimy jak najszybciej otrzymać zgodę na prowadzenie "prawdziwych" i intensywnych treningów, w przeciwnym razie możemy borykać się z prawdziwą plagą kontuzji." - Roberto D'Aversa

Shoutbox

Aktualizacje na stronie

Partnerzy

Legalni bukmacherzy w Polsce – sprawdź gdzie można legalnie obstawiać


Parma Fans Worldwide

Statystyki serwisu

Serwis istnieje od: 18.06.2006

Czyli ma już 5094 dni.
Napisaliśmy 13692 newsów

Mamy 276 zarejestrowanych użytkowników.
Obecnie zalogowanych jest 0 osób, oraz 10 gości.

Serwis monitoruje: Stat.4u.pl  

Online:

Dermaku czy Iacoponi? Trudny wybór przed D'Aversą

autor: odys; 07.11.2019 ; 14:18;

Przed paroma tygodniami wydawało się, że kontuzja Bruno Alvesa może całkowicie zdestabilizować obronę Parmy. Tymczasem jego miejsce, nieoczekiwanie zajął Katstriot Deramku, który zastąpił go w sposób bardziej niż godny.

Bardzo dobre występy Albańczyka, uchodzącego do tej pory za żelaznego rezerwowego, paradoksalnie sprawiją iż w najbliższym czasie Roberto D'Aversa może mieć naprawdę spory ból głowy z zestawieniem składu. Aktualnie Alves jest coraz bliżej wyleczenia kontuzji i nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że gdy tylko będzie on gotowy do gry na 100% powróci do wyjściowego składu Crociatich.

Powstaje więc pytanie kto usiądzie w takim wypadku na ławce oraz czy możliwe jest to, żeby Dermaku na stałe wygryzł ze składu Simone Iacoponiego, który należy do grona najwierniejszych żołnierzy D'Aversy i praktycznie od początku jego kadencji gra wszystko "od deski do deski".

Fakty są takie, że Dermaku ma za sobą cztery naprawdę znakomite spotkania, w których dobitnie pokazał, iż jest zawodnikiem mogącym dawać jakość na poziomie Serie A. Co jednak ważne w tych spotkaniach również Iacoponi prezentował się solidnie i bez żadnych większych zarzutów, a ktoś na ławce usiąść będzie musiał.

Jak widać przed Roberto D'Aversą czas niezwykle trudnego wyboru, zaś decyzja którą musi podjąć jest nie do pozazdroszczenia. Z drugiej jednak strony chyba jednak lepiej jest się zmagać z problemem bogactwa, aniżeli naprędce sklecać skład przetrzebiony kontuzjami...

 

Zobacz także

Komentarze

odys 7 listopada 2019; 14:26
mimo iz Dermaku absolutnie mnie do siebie przekonał, to ja jestem zdania, że w obronie musi być równowaga i w przypadku gry Alvesa musi być koło niego ktoś szybszy mogący załatać to czego on nie może z racji na wieki i braki motoryczne, a tym kimś jest Iacoponi, ewentualnie Gagliolo. I tak ten środek powinien wyglądać w 90% przypadków. Są jednak spotkania z zespołami grającymi typowo siłowo i fizycznie, w których środek Dermaku-Alves byłby idealny np. Torino, Fiorentina czy też Hellas w innych przypadkach raczej dzieżko to widzę. Choć w sumie w zeszłym sezonie środek Alves-Bastoni (który jest zbliżony charakterystyką do Dermaku) funkcjonował w miarę ok. Tak więc kto wie... Nie mam jednak żadnych wątpliwości co do tego, że decyzja Iacoponi czy Dermaku to jedyna opcja wchodząca w grę, bo taktyki na pewno nie zmienimy na 3-4-3 nie mamy typowych bocznych pomocników a do 3-5-2, poza Darmianem (który nie wiadomo jak długo u nas pogra) próżno jest szukać innego grajka mogącego biegać na wahadle.
grasiak 7 listopada 2019; 18:19
Ja bym postawił jednak na Iacoponiego. Jego pierwsze mecze może nie były idealne ale z czasem świetnie wszedł w sezon i moim zdaniem jest obecnie jednym z najpewniejszych punktów w zespole. Dermaku może wejść w buty Alvesa po sezonie i godnie go zastąpić, choć jak wspomina Odys jest on nieco innej charakterystyki jak sam Portugalczyk. Ale jak pokazały ostatnie mecze duet Iacopooni i Dermaku się sprawdza więc w przyszłym sezonie właśnie ich dwoje widziałbym jako podstawowych stoperów a póki co stawiałbym na duet Alves i Iacoponi.


Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Wszelkie prawa zastrzeżone przez: FCParma.com.pl.